DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Trump przychylny Żydom bardziej niż Obama. Netanjahu nie ukrywa, że dla Izraela to dobra zmiana

Trump przychylny Żydom bardziej niż Obama. Netanjahu nie ukrywa, że dla Izraela to dobra zmiana
Netanjahu i Trump. FOT.REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

Tradycyjnie najlepszy sojusznik Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie nie mógł być zadowolony z poczynań administracji Baracka Obamy wobec Iranu. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie, a Benjamin Netanjahu chwali Donalda Trumpa. W wywiadzie udzielonym przez izraelskiego premiera stacji Fox News padły również słowa o „wielkiej misji” obu państw w hamowaniu nuklearnych ambicji Teheranu.

 

Od kilku tygodni mówi się, że wraz ze zmianą w Białym Domu dotychczasowa ugodowa polityka USA wobec Iranu odejdzie w niepamięć. Zawarte w roku 2015 porozumienie między krajami Zachodu a Teheranem było główną kością niezgody w relacjach amerykańsko-żydowskich. Wiele wskazuje jednak, że to już historia. W środę, 15 lutego, doszło do spotkania premiera Izraela i prezydenta USA. Benjamin Netanjahu wyszedł ze spotkania ewidentnie zadowolony, a wypowiadane przez niego deklaracje wskazują na prawdziwą wiosnę w stosunkach między państwami.

 

Zdaniem „Bibiego” Netanjahu jego kraj oraz Stany Zjednoczone mają do wypełnienia wielką misję polegającą za sprzeciwieniu się nuklearnemu zagrożeniu ze strony Iranu. W stacji Fox News żydowski polityk zauważył, że antyizraelska retoryka Teheranu ma tak naprawdę wydźwięk antyamerykański. Premier Izraela przypomniał również, że dla Persów Stany Zjednoczone wciąż są „Wielkim Szatanem”.

 

Spotkanie z Trumpem izraelski premier ocenił jako „chwilę historyczną” oraz „spotkanie serc i umysłów”. Od tego spotkania sojusz Izraela i USA ma być jeszcze silniejszy - stwierdził w programie Sean’a Hannity’ego Benjamin Netanjahu dodając, że być może we wzajemnych relacjach rozpoczęła się nowa era.

 

Na antenie Fox News premier Izraela kolejny raz skrytykował umowę z lipca 2015 roku. Zgodnie z nią Iran miał zrezygnować z dążenia do zdobycia broni nuklearnej w zamian za zniesienie sankcji przez społeczność międzynarodową. Obowiązywanie zapisów umowy było głównym powodem napięć między Izraelem a administracją Baracka Obamy, szczególnie że, zdaniem Netanjahu, od lata roku 2015 Iran stał się krajem jeszcze bardziej agresywnym i intensywniej finansującym antyamerykański terroryzm.

 

Na szczęście dla Izraela nowy amerykański prezydent rozumie to zagrożenie, a oba kraje rozmawiają o tym, co zrobić z irańskim niebezpieczeństwem - stwierdził Netanjahu.

 


Źródło: interia.pl

MWł




 


DATA: 2017-02-18 22:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fakty takie , że prezydenci którzy byli za wolnością dla obywateli a niekoniecznie za lobby żydowskim gineli w zamachach. Przypadek ?
ponad 3 lata temu / musi_tańczyć_jak_mu_zagrają
 
Nie dziwi nic, to jego przemówienie o Izraelu
ponad 3 lata temu / Obserwator
 
Jeśli Trump sądzi, ze w ten sposób wkupi się w ich łaski i przestaną mu rzucać kłody pod nogi to mocno się przewiezie.
ponad 3 lata temu / abc
 
@zniesmaczony - Tylko że Trump miał być outsiderem, neo-coni przynajmniej udawali, że go nie chcą. Zobaczymy jeszcze.
ponad 3 lata temu / tia
 
To było do przewidzenia. Neo-cony tak mają.
ponad 3 lata temu / zniesmaczony
 
Znane powiedzenie mówi, że "dobre zmiany chodzą parami".
ponad 3 lata temu / ta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.