DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Trump i Biden walczą o głosy Polonii. Obaj kandydaci uczcili pamięć Kazimierza Pułaskiego

Trump i Biden walczą o głosy Polonii. Obaj kandydaci uczcili pamięć Kazimierza Pułaskiego
Fot.BRIAN SNYDER/ Reuters/Forum

„Życie polsko-amerykańskiego bohatera, generała Kazimierza Pułaskiego, jest świadectwem ideałów naszego Narodu i wzorem wolności człowieka. Oddanie generała Pułaskiego krajowi - i wspólne wartości, na których nasz Naród i Polska zostały zbudowane – uwydatniają nasze wspólne zaangażowanie w sprawę wolności. W Dniu Pamięci Generała Pułaskiego oddajemy cześć i świętujemy jego odwagę i kompetencje w wojnie o niepodległość, co pomogło stworzyć Naród zrodzony z najdroższych ideałów”, czytamy w proklamacji Prezydenta USA Donalda Trumpa ogłaszającej 11 października Dniem Pamięci gen. Kazimierza Pułaskiego.

 

„Wspólnie celebrując oddanie gen. Pułaskiego sprawie wolności, potwierdzamy trwały związek naszego Narodu z jego rodzinną Polską. Jego dziedzictwo, niesione w sercach prawie 10 milionów Polaków w Ameryce, na zawsze zostanie wpisane w wielką amerykańską historii”, wskazuje Trump w dokumencie.

 

O święcie nie zapomniał także kandydat Demokratów w zbliżających się wyborach prezydenckich. Joe Biden zwrócił się za pośrednictwem Twittera do Polaków: „Dziś dołączamy do Amerykanów polskiego pochodzenia, w składaniu hołdu generałowi Pułaskiemu, którego męstwo pozwoliło mu stworzyć amerykańską kawalerię i uratować życie Jerzego Waszyngtona. Ameryka zawsze będzie stała wspólnie z Polakami przeciw wspólnym zagrożeniom”.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK


DATA: 2020-10-12 19:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety Polonia jako związek jest zbyt rozbijana od wielu lat również przez politruków i ludzi z Polski by jej głos miał decydujące znaczenie dla tamtejszej Polonii choć należy się spodziewać że wyraźna większość zagłosuje na Trumpa.Radzę też realnie spojrzeć na Trumpa jako na mniejsze zło a nie coś co przyniesie Polsce jakieś wielkie zyski.Pamiętajmy wśród republikanów aż roi się od kongresmenów i senatorów niezbyt przychylnych Polsce to od republikanów w co trudno uwierzyć jest Mosbacher ale też znany pro izraelski podżegacz Pompeo to za republikanów i Trumpa mamy uchwaloną ust.447.Trump i Republikanie to również ciągłe wzmacnianie Izraela państwa nieprzyjaznego Polsce kliki i satrapy Netanjahu oraz kolejne niszczenie Palestyńczyków i legalizacja przejmowania Palestyny wbrew prawu międzynarodowego przez Izrael.Biden to niestety lewactwo i Bruksela w Pigułce w USA
1 miesiąc temu / Realista
 
Trump jest wrogiem lewactwa i komunizmu a Biden ich przyjacielem. Polonio glosuj na Trumpa.
1 miesiąc temu / Podkarpacie
 
Do: Piaskiem po ocz, Taki tam i innych Przedmówców Trump jest reprezentantem całej zachodniej cywilizacji: chrześcijańskiej, opowiadającej się za życiem i wolnej. Biden natomiast reprezentuje lewicowe antywartości: hipokryzję, śmierć i pokłon komunistycznym Chinom. Wybór jest jasny. Trzeba bezwzględnie poprzeć Trumpa. Jeżeli ktoś wciąż ma wątpliwości, to przypominam, że Donald Trump jest prezydentem Stanów Zjednoczonych, nie Polski. Należy głosować na urzędującego prezydenta. Oraz modlić o jego sukces! Sam to drugie mogę robić, i robię. Michał Obrębski
1 miesiąc temu / Michał Obrębs
 
Podobno jesteśmy po złej stronie historii według Pani ambasador USAnominowanej przez D.Trumpa ,więc średnio wierzę jednemu i drugiemu!
1 miesiąc temu / X
 
znaczy się, oddadzą Polakom, jako własność bezdziedziczną Chicago, Filadelfię i sporo jeszcze. Po Pułaskim i innych
1 miesiąc temu / szpulas11
 
Owszem Polacy popierali USA, niestety jeśli chodzi o wdzięczność, to mieli i mają nas jak zwykle tuż poniżej pleców, ale nie zapominają o góralach ze Wzgórz Golan. Jak na dzisiaj, polityka USA idzie w kierunku poniżania Polski, więc niech się sami żrą. Ani Trump, ani Biden nic dla nas nie zrobi i nie liczmy, że któryś kiwnie palcem w jakiejś sprawie. Co najwyżej dośle nam wojska za nasze pieniądze, żeby zrobić nam kolejną wojnę na naszym terenie.
1 miesiąc temu / piaskiem po ocz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.