DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Trump chce zakazać transseksualistom służby w armii. Sąd nie wyraża na to zgody

Trump chce zakazać transseksualistom służby w armii. Sąd nie wyraża na to zgody
fot. Gage Skidmore / FLICKR

Sąd Okręgowy w USA odrzucił wniosek administracji Donalda Trumpa mówiący o zakazie służby w armii dla osób transseksualnych. Prezydent USA podkreśla, że wojsko musi być skoncentrowane na „zdecydowanym i przytłaczającym zwycięstwie”, a nie terapiach hormonalnych. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym roku.

 

Trzech sędziów Sądu Okręgowego w USA odrzuciło wniosek złożony przez administrację Donalda Trumpa dotyczący transseksualnych żołnierzy. Prezydent USA podjął decyzję o zakazie służby w amerykańskim wojsku osób posiadających problemy z określeniem własnej płci. Decyzja wywołała oburzenie wśród środowisk genderowych i homoseksualnych. Na wprowadzenie takich regulacji nie zgadza się jak na razie także Sąd Okręgowy. Nie jest to jednak decyzja wiążąca, ponieważ główna rozprawa będzie miała miejsce najprawdopodobniej w kwietniu przyszłego roku.

 

„Po konsultacji z moimi generałami i ekspertami wojskowymi proszę o przyjęcie do wiadomości, że rząd USA nie będzie pozwalał osobom transpłciowym na służbę w armii USA w jakimkolwiek charakterze, ani akceptował ich” – powiedział Donald Trump w lipcu ubiegłego roku. „Nasze wojsko musi być skoncentrowane na zdecydowanym i przytłaczającym zwycięstwie i nie może być obciążane ogromnymi kosztami medycznymi oraz przerwami w służbie, które spowodowałyby osoby decydujące się na te zmiany” – dodał.

 

Sprawa nabrała rozpędu, ale szyki prezydentowi USA pokrzyżowali sędziowie Sądu Okręgowego. Nie pozwolili, aby administracja Donalda Trumpa wprowadziła zakaz służby dla transseksualistów w trakcie trwania głównego postępowania.

 

W marcu br. Biały Dom ujawnił treść nowej polityki wobec służących w armii USA. Regulacje wykluczają ze służby osoby transseksualne, a także te, które miały tego typu problemy w przeszłości. W szczególności dotyczy to osób, które mogą wymagać leczenia, operacji lub przyjmowania lekarstw. Donald Trump podkreślał, że polityka została opracowana w porozumieniu z szeroko zakrojoną grupą dowódców wojskowych oraz weteranów wojennych.

 

Zwolennicy zakazu służby w armii osób transseksualnych podkreślali, że Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne klasyfikuje dysforię płciową jako zaburzenie psychiczne, a wśród osób transpłciowych częściej występują przypadki samobójstw.

 

Według wojskowych danych w amerykańskiej armii służy obecnie nawet 2540 osób transseksualistów, a 1510 jest w rezerwie. Badania wykazały też, że rocznie z powodu zmiany płci zakłóconą zdolność do służby będzie wykazywało od 29 do nawet 129 żołnierzy.

 

 

Źródło: lifesitenews.com, tvp.info, PCh24.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-07-19 20:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trump nie ma litości dla żołdaków. Chce chłopaków pozbawić dobrego ubawu. Lafirynda z jajkami w kiecce, tlenionej skotłaszonej peruce na łysym łbie, w szpilkach i z...karabinem. Bezcenny widok. Poza tym posyłać TOTO na pierwsze linie ognia, niech udowadniają swoją odwagę. To nie są bizony, by trzymać ich pod ochroną.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Sąd nie wyraża zgody zgodnie z pewnym dowcipem o Salci zapytanej o imiona jej synów. To smutna rzeczywistość, nigdy nie ukrywana lecz bagatelizowana. Jak Encyklika pewnego Papieża.
ponad 1 rok temu / PL
 
Amen. Zgadzam się z wielu powodów. Primo: służba w armii nie jest prawem człowieka, więc władza demokratyczna może decydować, kogo do armii przyjąć a kogo nie. Secundo: Trump, co dziś bardzo rzadkie, rozumie różnicę między tolerancją, która się należy każdemu człowiekowi bez względu na seksualność a akceptacją. Trump jest tolerancyjny, nikogo nie prześladuje ze względu na orientację, kolor skóry czy co tam jeszcze, ale ani on, ani ja, ani żaden człowiek nie ma obowiązku akceptować zboczenia. Tertio: armia musi być skoncentrowana na celu i logiczna, nie może ulegać ideologiom i modom. Starcie między armią logiczną a ideologiczną miało miejsce podczas sowieckiej inwazji na Finlandię. Mimo wielokrotnej przewagi liczebnej zideologizowani sowieci dostali ciężki łomot i nie zdobyli Finlandii.
ponad 1 rok temu / cogito
 
To niesamowite: Na poligonie kompania biegnie w pełnym uzbrojeniu, a pomiędzy nimi dwóch facetów w damskich ciuszkach...
ponad 1 rok temu / Baggins
 
@Widzący: Masz rację. Jak najwięcej przebierańców w armii USA. Chińczycy będą mieli ubaw po pachy.
ponad 1 rok temu / hihihi
 
Do katastrofy w Port Chicago, niedopuszczalne było przyjmowanie czarnoskórych do US Navy. I jak się to skończyło?
ponad 1 rok temu / Widzący z Lublina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.