DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Treści ideologicznie zaangażowane w pakiecie. Tak Unia przydziela granty na projekty edukacyjne

Treści ideologicznie zaangażowane w pakiecie. Tak Unia przydziela granty na projekty edukacyjne
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM
#GENDER    #SZKOŁA    #LGBT    #INDOKTRYNACJA    #GRANT    #UE    #EDUKACJA    #KURATOR

Możliwość realizacji projektu edukacyjnego z grantem unijnym jest uzależniona od podpisania zobowiązania do realizacji określonych treści ideologicznych – alarmuje „Nasz Dziennik”. W ten sposób Unia Europejska skłania nauczycieli do promocji gender – twierdzi gazeta. 

 

Z pozoru wygląda to niewinnie. Bo w ramach grantów unijnych organizowane są dodatkowe lekcje z matematyki, języka polskiego czy np. zajęcia z logopedą. Sęk w tym, że otrzymanie dofinansowania na tego rodzaju działalność wiąże się z podpisaniem „lojalki”. Projekty unijne – jak pisze „Nasz Dziennik” –  spełniają także „funkcję wdrażania ideologii gender”.

 

Pedagoga zobowiązuje się do podpisania kilku oświadczeń. Wśród nich to związane ze wzięciem na siebie obowiązku „przekazywania uczniom niestereotypowej wiedzy oraz pokazania szerokiego, niezależnego od płci, spektrum możliwych wyborów życiowych”.

 

Dziennik publikuje rozmowy z kilkoma pedagogami, którzy nie podpisali genderowego zobowiązania i opisuje unijny projekt realizowany na Dolnym Śląsku: „Klucz do przyszłości – program rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych Gminy Wrocław i Gminy Czernica”. Przewiduje on rozwój kompetencji uczniów „niezbędnych na rynku pracy, rozwijających umiejętności matematyczno-przyrodnicze, uczenia się, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, umiejętności pracy zespołowej”. Wszystko to podlane ideologicznym sosem.

 

Co ciekawe, pedagodzy w ramach programu otrzymali ofertę przeprowadzenia 15 godzin zajęć poprzedzonych 8 godzinnym szkoleniem. – Nie powiedziano mi jednak, co będzie jego tematem. Dyrektor szkoły też takiej wiedzy nie miał. Dowiedziałabym się tego dopiero po przystąpieniu do projektu. Zapewne przykazano by mi, w jaki sposób mam uczyć dzieci, tak aby dobrze zrealizować założenia do projektu, czyli między innymi ideologię gender – relacjonuje jeden z nauczycieli.

 

Przed tego rodzaju praktykami ostrzega Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty, która wskazuje, że tego rodzaju oświadczenie to namawianie do łamania prawa. Jak wskazuje, projekty należy przejrzeć pod względem treści i realizować w zgodzie z polskim prawem, wedle ram określonych w programach wychowawczo-profilaktycznych.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA


DATA: 2019-12-10 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przedstawiliśmy się jako podobni , widziano nas inaczej,teraz by nas nie przyjęto do Unii ,zawiniły obie strony
7 miesięcy temu / do t
 
Wydawac by się mogło iż w UE wszyscy mają równe prawa, ale to tylko teoria, w praktyce obowiązuje moralnośc Kalego.Przykro było patrzec na ten spektakl upokarzania państwa polskiego odnośnie braku rzekomej praworządności, niezgodnej z poprawnością polityczną ustalaną przez określone wąskie gremia. Brak obiektywizmu i zawiśc ideologiczna biorą górę, a zacietrzewienie i arogancja niektórych dygnitarzy brukselskich wespół z "rodzimą targowicy" była i jest wprost nieznośna. To samo dotyczy patologicznej seksualizacji.
7 miesięcy temu / t
 
za mało było informacji dokładnych czym skutkuje wstąpienie do Unii ,skusiło swobodne podrożowanie ,teraz Unia po prostu każe respektować warunki umowy
7 miesięcy temu / fakty
 
Komunistyczna ideologia dżender oraz tzw "edukacja" seksialna przekazywane dzieciom, to nic innego jak pedofilia słowna, która gwałci umysły niewinnych i bezbronnych dzieci!!! Za propagowanie dżenderowego syfu i edusex dzieciom powinno być 25 lat więzienia!!!
7 miesięcy temu / Król Artur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.