DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Transseksualista doradza Partii Pracy. Wcześniej dopuścił się rasistowskich komentarzy

Transseksualista doradza Partii Pracy. Wcześniej dopuścił się rasistowskich komentarzy
Fot. Gili Yaari / NurPhoto / ZUMAPRESS / Forum

Transseksualny model Munroe Bergdorf został mianowany doradcą ds. równości i ruchów LGBT brytyjskiej Partii Pracy. Nominacja dla Bergdorf została skrytykowana przez konserwatystów, którzy przypomnieli rasistowskie komentarze transseksualisty, których model dopuścił się w zeszłym roku.

 

Munroe Bergdorf to transseksualny model, który od marca będzie członkiem specjalnej grupy doradczej ds. równości i ruchów LGBT Partii Pracy. Brytyjska, lewicowa partia polityczna nominowała Bergdof przy dużym sprzeciwie konserwatystów. Przypomnieli oni zeszłoroczne wypowiedzi transseksualisty wypowiedziane przy okazji wydarzeń w Charlottesville w USA. Wówczas Bergdorf powiedziała, że „wszyscy biali ludzie są rasistami”. Brytyjscy konserwatyści przywoływali jeszcze inne, kontrowersyjne wypowiedzi, w których była mowa o „białych supermacjonistach”. Pomimo tego, lewicowa partia obdarzyła go swoim zaufaniem i powierzyła „mandat” doradcy.

 

„Kiedy Jeremy Corbyn został wybrany przywódcą labourzystów, obiecał uprzejmą politykę. Jednak wydaje się, że każdego dnia widzimy nowy przykład nadużyć ze strony Partii Pracy. Język, którego użył Bergdorf, nie ma miejsca w życiu publicznym i powinien być potępiony przez wszystkich” – powiedziała Helen Grant z Partii Konserwatywnej.

 

Co ciekawe, wśród komentarzy polityków partii premier Theresy May nie pojawiały się komentarze dotyczące mocno kontrowersyjnego „usposobienia” Bergdorf. Nie zwracano uwagi na to, że nominacja przypada transseksualiście.

 

Munroe Bergdorf przyznaje, że nominacja ze strony Partii Pracy to dla niego duże wyróżnienie. Podkreśla, że będzie pracował z zespołem Dawn Butler, która powiedziała, że jest „dumna z tego, że stoi w obliczu trudnej dyskryminacji”.

 

 

Źródło: The Guardian

WMa

 

 


DATA: 2018-03-02 18:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to taka partia jacy doradcy i konserwatywna z nazwy jak każda ma frakcje ze złem w sobie i dobra jest tylko dla swoich "członków"
ponad 1 rok temu / hahaha z kałacha
 
partia konserwatywna chyba tylko z nazwy... która dopuszcza aborcję, homo"małżeństwa", zmianę plci i wymusza ich akceptację na społeczeństwie. Wystarczy przejść się po większych miastach w uk by zobaczyć porozwieszane flagi LGBT i reklamy o dwóch tatusiach adoptujących dzieci...
ponad 1 rok temu / Adam
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.