DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Transseksualiści w mundurach? Rewolucja gender w Wojsku Polskim!

Transseksualiści w mundurach? Rewolucja gender w Wojsku Polskim!
Fot. REUTERS / FORUM

Powołując się na naciski Rady Europy Ministerstwo Obrony Narodowej chce umożliwić wstępowanie w szeregi polskiej armii… transseksualistom. Mówi o tym projekt nowego rozporządzenia rekrutacyjnego.

 

Jak podał portal Defence24, uzasadnienie opublikowanego zaraz po świętach Bożego Narodzenia projektu rozporządzenia dotyczącego orzekania o niezdolności do pełnienia czynnej służby wojskowej wprost wskazuje, że nie ma mowy o pomyłce. Brak transseksualizmu pośród schorzeń zamykających drogę do polskiej armii jest efektem nacisków gremiów ponadnarodowych.

 

Ściśle rzecz biorąc, chodzi o Europejską Komisję przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (European Commission against Racism and Intolerance). Jest to instytucja działająca w ramach Rady Europy. Zajmuje się zwalczaniem „rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii, antysemityzmu i nietolerancji”. Ostatni raport tej instytucji zawierał szereg zaleceń wobec Polski, w tym właśnie dotyczące rekrutacji do wojska.

 

„Komisja poleciła przygotowanie i przedłożenie parlamentowi projektów przepisów lub nowelizacji istniejących regulacji w celu zagwarantowania w polskim prawie równości i godności osób LGBT we wszystkich sferach życia. Analiza aktualnego stanu prawnego wskazała, iż dla realizacji wskazanych przez Komisję celów niezbędna jest zmiana zapisów dotyczących orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej, które w dotychczasowym brzmieniu wymieniają jako schorzenie/ułomność powodującą niezdolność do czynnej służby wojskowej – transseksualizm. Niniejszy projekt eliminuje wskazany zapis i tym samym dostosowuje brzmienie rozporządzenia do wymogów Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji oraz do regulacji zawartych w pozostałych przepisach dotyczących kwestii orzekania o zdolności do służby wojskowej” – głosi uzasadnienie projektu sformułowanego przez MON.

 

 

Źródło: defence24.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2018-01-03 07:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I może niech ten projekt zostanie tylko projektem.....
ponad 2 lata temu / dundee
 
Wstydzisz się że niechcący pośrednio pochwaliłeś prawdę?
ponad 2 lata temu / do ollek
 
Ja tu słowem nie wspomniałem o etyce katolickiej. Proszę redakcję o dopuszczenie tego komentarza, jest zgodny z regulaminem.
ponad 2 lata temu / ollek
 
Brawo, potwierdzasz wysoką wartość etyki chrześcijańskiej. Bo według niej, zarówno nierząd/cudzołóstwo heteroseksualne jak i czyny homoseksualne zasługują na piętnowanie. Ludzie zdemoralizowani byli narażeni na szantaż, a ludzie prawi nie mieli powodów by się obawiać. Gdyby Redl jako homoseksualista żył w czystości, też nie miałby czego się obawiać, gdyż jego zboczona skłonność by się nie wydała.
ponad 2 lata temu / do ollek
 
@do ollek To samo mogło spotkać mężczyznę, któremu groziłoby ujawnienie romansu, na przykład z sekretarką w tamtych czasach romans, zdrada były niemal nie do wybaczenia
ponad 2 lata temu / ollek
 
Jestemprzeciwny takiemu czemus - nietolerancji to oni sie niech ucz tolerancji do zawsze gnebionych polakow naszej wiary i patryiotyzmu - ksenofoby rasisci z SR UE nie mozna pozwalac na takie kroki takie kroko byly w tamtych krajach 30-40 lat temu i maja co maja. Nie powinny takie osoby sluzycw wojsku tym bardziej mezczyzni ktorzy maja w ten sposob wypaczona sexualnosc co innego choc chore np porno ale osoby homo w wojsku wie pan czym to grozi zniszceniem od srodka sluzb. Jak mozna dopuszczac do czegos takiego gdzie ksieza walczacy o to o swoj kosciol choc w polsce wiadomo ze zachodni kosciol przejala lewacka doktryna i kasa i niszczy ale polski kosciol gdzie ksieza wychowani przez popioluszko papieza naszego wyszynskiego czemu nic nie mowia i nie bronia kosciola w polsce nie pojete
ponad 2 lata temu / nea
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.