Sformułowanie w roku 1968 przez tak zwaną Komisję Harwardzką kryterium braku samodzielnego działania mózgu jako wystarczającego dla stwierdzenia zgonu pacjenta otworzyło de facto nową epokę w dziejach medycyny. Chociaż od tamtej pory ukazało się wiele prac kwestionujących naukowość tej definicji, puszki Pandory nie udało się już z powrotem zatrzasnąć.
– Córka i tak będzie warzywem – usłyszeli rodzice jedenastoletniej Agnieszki Terleckiej, która zrzucona przez konia trafiła przed dwunastoma laty do szpitala w Pile. Trzy doby po wypadku ordynator nalegała, by narządy dziewczynki mogły posłużyć do transplantacji, lecz nie zgodziła się na spełnienie jedynego warunku, jaki postawił ojciec: chciał on wiedzieć, do kogo trafią organy.
– Wcześniej pytali moją mamę, ile miałam punktów przy porodzie, czy chorowałam. Lekarka pytała o moje płuca, o ogólny stan zdrowia przed wypadkiem. Moja mama myślała, że to były pytania zadawane w dobrej wierze, by określić, ile mam szans na przeżycie. Potem zrozumieliśmy, że oni tak naprawdę chcieli sprawdzić, jak będą przydatne moje organy – wspominała po latach Agnieszka Terlecka w rozmowie z Telewizją Trwam...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Emerytowany arcybiskup Filadelfii Charles Chaput nie ma wątpliwości, że prezydent elekt Joe Biden nie powinien przyjmować Komunii świętej. Amerykański hierarcha w grudniowym wydaniu pisma „First Things” odniósł się do proaborcyjnych i prohomoseksualnych poglądów Demokraty.
Mateusz Ochman mówi o Instagramowej akcji promującej apostazję "#teżodchodzę". Wzięło w niej udział wiele osób, które jeszcze do niedawna nazywało się "katolickimi" blogerami czy publicystami. Zobacz program "Raport o stanie wwwiary. ASAP".
Działania podejmowane w szpitalu w Plymouth wobec Polaka, który trafił tam z urazem mózgu, nie mają nic wspólnego z medycyną, ale są celowym pozbawianiem życia ciężko chorego człowieka i przejawiają znamiona powolnej eutanazji – podkreśla Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w wydanym oświadczeniu.
W ostatnich tygodniach ma miejsce batalia o życie naszego rodaka, pana Sławomira. Decyzją brytyjskiego sądu, mężczyzna został pozbawiony pożywienia i nawodnienia, a zatem skazany na śmierć głodową – alarmuje instytut Ordo iuris i zachęca do podpisywania petycji w obronie chorego.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się w liście do kard. Vincenta Nicholsa, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, o podjęcie starań w celu ratowania życia Polaka ze szpitala w Plymouth.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI