DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W czasie Marszu w Warszawie (Listopad 2017), były wielkie ?transparenty?, które miały napisy ?My chcemy Boga!? Kiedy człowiek (Europa, USA) w końcu się ocknie z tej letargi? ........?BÓG CHCE DZIECI?, bo inaczej będą ?roboty?, psy i koty?........Miserere!
ponad 1 rok temu / Halina
 
@Piotr, obstawiam to drugie...aby mieć świadomość konieczna jest istota duchowa - dusza lub duch np. demon...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
AI można sobie wyobrazić jako humanoidalnego robota, który ma PRZEWIDZIANE przez programistów wszystkie odpowiedzi na najbardziej skomplikowane i proste pytania. A rozmowa- weryfikacja wobec tak bogatej zaprogramowanej treści musiałaby trwać dłużej niż życie człowieka, aby dotrzeć w końcu do obszarów nie przewidzianych przez twórców. Sztuczną inteligencję można sobie tez wyobrazić jako program samouczący się w określonych granicach- jak to robią sieci neuropodobne. Tak DOSTOSOWUJĄ swoje działanie, aby wynik był jak najbliższy oczekiwanemu. Wreszcie sztuczną inteligencję można sobie wyobrazić jako program działający jak kod genetyczny, w którym MUTACJE czasem trafiają na nowe nieodkryte pola rzeczywistości, które potem mogą być zagospodarowane programami neuropodobnymi. Brak tutaj miejsca na świadomość. Podejrzewam jednak, że i to będzie się próbowało rozwiązać i to na dwa sposoby: połączenie np. z mózgiem zwierząt albo opętanie maszyny przez demona.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
@kwiatek77 idź spać ! ;)
ponad 1 rok temu / Bogusław
 
Urwało, więc dopiszę - Bo Syn Człowieczy, gdy przyszedł znalazł wiarę na ziemi. "Fantazja dozwolona" - jak mówiła moja nauczycielka od j. rosyjskiego :) Nawet gdyby został z ciała ludzkiego tylko mózg i to nie oryginalny tylko sklonowany (czy byłaby w nim jeszcze dusza?) Jeśli Bóg by dopuścił do tak ogromnego zła, to tylko w jednym celu... Słońce zaczęło znowu świecić, została stworzona nowa ziemia i nowe niebo. Odbył się sąd. Ostatni mózg też został poddany sądowi. Okazało się, że to jest święty mózg, a wszyscy ludzie, którzy żyli po tym wybuchu są męczennikami i pójdą do nieba, bo strasznie ciężko mieli żyć, została im tylko wiara - której nawet nie byli świadomi, nie mieli żadnych odczuć, ani wspomnień. Mieli tylko słowa. Te święte mózgi były ostatnimi świętymi na ziemi. Świadkami tego, że Bóg nie dopuszcza zła, z którego nie mógłby uzyskać większego dobra dla człowieka. Oby miejsce fantazji było w książkach, a nie w rzeczywistości...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
2/2.fragment mej dawnej fantazji - Okazało się, że powstał mózg bardzo religijny. Dusza ludzka była cały czas zawarta w jedynym organie, który został człowiekowi, mianowicie w mózgu. Był to mózg przepełniony ogromną wiarą, która została w końcu uwolniona z nieświadomości. Mózg ten wykonywał większość swoich myślowych procesów w kierunku Boga. Chociaż nie pamiętał uczuć ani żadnych emocji, ani nie wiedział, co znaczą poszczególne słowa, jednak był cały nastawiony na modlitwę, po prostu klepał paciorki. Po pewnym czasie ten mózg miał wizję. Objawiło mu się, że jest ostatnim człowiekiem na ziemi i, że to dzień końca świata. Ten mózg był świadkiem tego jak Bóg przyszedł i jak wszyscy zaczęli zmartwychwstawać. On był tylko mózgiem, klonem jakiegoś człowieka ale miał ogromną wiarę ukrytą w nieświadomości, wiarę wszystkich ludzi, którzy byli przed nim i dzięki tej wierze proces zniszczenia świata się odwrócił. Bo Syn Człowieczy, gdy przyszedł znalazł wiarę na zie
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
1z2"Przecież odpowiednio wszczepione elektrody mogą stymulować mózg, który długo nie będzie czuł bólu, strachu i cierpienia."- Odcinając człowieka od uczuć, odczuć, odcina się go jednocześnie od bodźców informujących go o rzeczywistości = to bardzo zniewalające, gdyż w ten sposób można manipulować ludzką wolą. Jeśli zabierze się możliwość odbierania i samodzielnej interpretacji bodźców z zewnątrz = to już mamy sztucznego człowieka, jednocześnie niepełnosprawnego i zniewolonego. W imię czego mamy tak robić? Bo przecież nie w imię Dobra czy dobra. Jakie antywartości się za tym kryją? Nawet Bóg nie pozbawia człowieka wolnej woli - choć daje mu Przykazania. Nie odcina też Bóg człowieka od skutków jego wyborów - np. od cierpienia. Odcięcie od bodźców jest tworzeniem sztucznego bytu = nie takiego człowieka chce Bóg. "Nadrzędnym celem transhumanistów jest całkowita rezygnacja z ciała ludzkiego i przeniesienie umysłu do wirtualnego świata symulacji komputerowych." cdn.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Mózg jest tylko narzędziem które używa dusza ludzka połączona z ciałem. W momencie śmierci mózg przestaje być użyteczny, dusza idzie na sąd Boży i albo zostanie zbawiona albo potępiona. Samoświadomość jest w duszy nie w mózgu, duszy nie da się wgrać do komputera, straszne skutki powoduje odrzucenie Prawdy i życie w grzechu śmiertelnym.
ponad 1 rok temu / Adi
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.