DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

„Trans-kobieta” oskarża Kościół na łamach „Tygodnika Powszechnego”

„Trans-kobieta” oskarża Kościół na łamach „Tygodnika Powszechnego”

Jak poradzić sobie ze spadającym nakładem? Najlepiej szokować. Takie właśnie metody stosuje już od dłuższego czasu „Tygodnik Powszechny”. Na okładce bieżącego numeru widzimy pół-kobietę pół-mężczyznę, a obok podpis: „Byłam mężczyzną, kocham Kościół. Wyznanie wierzącej transseksualistki”. Dalej jest tylko gorzej.

 

„Nigdy nie będziesz kobietą taką, o jakiej marzysz, w klasycznym rozumieniu kobiecości, zwłaszcza cielesnej. Czasem śni mi się, że tam, pod skórą, porusza się człowiek. Czuję jego ruchy. Śni mi się mały człowiek we mnie. To się nigdy nie stanie. Nigdy też nie będę miała okresu” – mówi „Tygodnikowi Powszechnemu” Kinga Kosińska, „trans-kobieta”, bohaterka numeru. „Po operacji przez pewien czas miałam sny o odrastającym penisie” – dodaje.

 

Kosińska zwierza się także o wyzywaniu jej od „ciot, pedałów i lamusów” („byłam totalnym pedałem”), mówi o wykluczeniu w szkole podstawowej i ze strony rodziców, a także o dwukrotnych próbach samobójczych – najpierw podcinała sobie nadgarstki żyletkami, a później przedawkowała leki. Winą za transofobię obarcza Kościół. „Ludzie bardziej wierzą w to, że bycie gejem, lesbijką czy osobą trans to grzech, niż w samego Jezusa” – podkreśla. Kosińska jest aktywnym członkiem grupy Wiara i Tęcza, organizacji zrzeszającej rzekomo wierzące osoby LGBT. WiT rzecz jasna w żaden sposób nie żąda od swoich członków zaprzestania grzesznych stosunków seksualnych, jej zadaniem jest wpłynięcie na naukę Kościoła. A zatem to nie świat ma się dostosować do Ewangelii, ale Ewangelia do świata. Kosińska z Pana Jezusa czyni obrońcę prześladowanych. Faktycznie, Chrystus bronił słabych, ale nigdy nie usprawiedliwiał ich grzechu, zło nazywał złem. „Czasem źle się czuję w Kościele instytucjonalnym” – stwierdza Kosińska. Błażej Strzelczyk, dziennikarz przeprowadzający wywiad, dopytuje, czego „trans-kobieta” oczekuje od Kościoła. „Żeby nie stał na drodze do Jezusa. Przyjął medyczną definicję transseksualizmu. Żebyśmy wszyscy zrozumieli, że tożsamość trans płciowa jest nadana w okresie płodowym” – odpowiada.

 

„W moim ciele był uwięziony kwiat życia, który chciał rozkwitnąć” – żali się Kosińska. Narzeka też, że nigdy nie będzie „klasyczną kobietą”. „Jesteś przecież kobieca” – pociesza ją Strzelczyk. „Trans-kobieta” określa się również jako… straszna konserwatystka w relacjach damsko-męskich. Przyznaje, że marzy o związku z mężczyzną.

 

Zwróćmy uwagę na gramatyczne novum, pojawiające się w wywiadach z transseksualistami. „Byłam samotnym chłopcem” – twierdzi Kosińska. Takie zdanie jeszcze kilkanaście lat temu wzbudziłoby jedynie zastanowienie się nad stanem umysłowym wypowiadającego, dziś mainstream za wszelką cenę chce ukazać to jako normalność. Ateistycznym mediom wtóruje zaś „Tygodnik Powszechny”, czasopismo już tylko z nazwy katolickie.

 

Źródło: "Tygodnik Powszechny"

KRaj
DATA: 2015-07-15 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamieńcie "Jana" na "Franciszka" a tekst się zaktualizuje. O ile strzegący prawomyślności moderator nie dojdzie do wniosku, że takie skojarzenie to promowanie dewiacji.
ponad 3 lata temu / Mateusz 21, 28-32
 
- "Tygodnik Powszechny" - tygodniowy dodatek do "Gazety Wyborczej". "Gazeta Wyborcza" - żydowska gazeta dla Polaków" - "A z budżetu państwa dotują ten "katolicki" tygodnik i ani Michnik , ani Palikot nie grzmi" - "Ten MĘŻCZYZNA (nie piszcie o nim "bohaterka") chce, by Kościół "przyjął medyczną definicję transseksualizmu". Proszę bardzo: psychiczne zaburzenie postrzegania własnej tożsamości płciowej, potocznie: kuku na muniu, które da się leczyć w szpitalach psychiatrycznych, a nie za pomocą skalpela" Doprawdy, wypowiedzi niektórych z Was wołają o pomstę do nieba. A potem się dziwicie, że coraz więcej osób odchodzi z Kościoła... Więcej pokory i miłości bliźniego, mniej agresji na ustach.
ponad 4 lata temu / Ankh
 
no i przepraszam, co z tego? jest w Katechizmie napisane ze nie mozna płci zmienic? Dopóki nie żyje z mężczyzną, a jedynie o tym marzy, nie grzeszy. Zresztą grzeszy czy nie, zda je się, ze potępiac nalezy czyny, a nie człowieka.
ponad 4 lata temu / czepiacie się
 
ale przecież Pani Kinga nie oskarża Kościoła ! Kościół to Wierni a Pani Kinga sama jest częścią naszego Kościoła, więc czemu by miała go oskarżać? Ona tylko chce oficjalnego zaakceptowania wykluczonych grup chrześcijan jak homoseksualiści czy transseksualiści.
ponad 4 lata temu / Piotrek
 
do andre - o co ci biega , kolego ? chcesz poprawiać naukę Chrystusa Pana ? za mały jesteś
ponad 4 lata temu / vol
 
ten biedny Kościół, zawsze oskarżany i atakowany i od razu okopuje się w swojej oblężonej twierdzy zamiast stanąć w prawdzie i stawić czoła innym niż jego argumentom.
ponad 4 lata temu / andre
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.