DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Tramwaj Różnorodności nie ukończył nawet pierwszego przejazdu. Awaria przerwała akcję

Tramwaj Różnorodności nie ukończył nawet pierwszego przejazdu. Awaria przerwała akcję
Fot. Adam Chelstowski / FORUM

Na ulice Warszawy wyjechał „Tramwaj Różnorodności”, który miał symbolizować równość i bezpieczeństwo dla wszystkich, bez względu na rasę, płeć i orientację seksualną. Akcja zakończyła się jednak po przejechaniu zaledwie 6 km. Tramwaj popsuł się i został odholowany do serwisu.

 

„Każdy ma prawo czuć się bezpieczny i wolny bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną czy pochodzenie etniczne” – pod takim hasłem w weekend ulicami Warszawy miała się odbyć akcja z udziałem „Tramwaju Różnorodności”, czyli specjalnego wagonu pokrytego grafikami przedstawiającymi tzw. ludzką odmienność. Władze miasta podkreślały, że wydarzenie ma przekonać pasażerów, że w stolicy każdy może czuć się wolny, a w mieście nie ma przyzwolenia na przemoc wobec mniejszości”. Weekendowa akcja nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ tramwaj popsuł się po przejechaniu trasy 6 km.

 

„Kłopoty techniczne” zaważyły na tym, że „Tramwaj Różnorodności” zakończył swój bieg mniej więcej w połowie trasy pierwszego kursu. Pasażerowie zostali zmuszeni, aby wysiąść z niego już na przystanku w okolicy Alei Zielenieckiej. Tramwaj wrócił z powrotem do zajezdni, a stamtąd odholowano go do serwisu.  

 

Rzecznik spółki „Tramwaje Warszawskie” poinformował, że pomimo tego, że trasa przejazdu była bardzo krótka, pasażerowie zostali poczęstowani słodyczami i rozdano im tęczowe wiatraczki. „Rozmawialiśmy z pasażerami na tematy przeciwdziałania dyskryminacji” – powiedział.  

 

Specjalny wagon to tylko jeden z elementów większej kampanii społecznej w Warszawie. Oprócz jeżdżącego po mieście tramwaju zaplanowano także debaty z ambasadorami akcji. Zostali nimi m.in. Henryka Krzywonos, Tomasz Raczek, DJ Wika oraz Ambasada Palestyny w Polsce.


Partnerami akcji są: m.st. Warszawa, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, AIESEC oraz Instytut Monitorowania Mediów, który przygotował specjalny raport medialny o agresji w transporcie publicznym.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, wirtualnemedia.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-12-15 20:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ekshibicjonizm zboczeń seksualnych zaczyna przybierać formę NĘKANIA NA PODOBIEŃSTWO reklam. Mniejszość ludzi mających problemy zdrowotne /psychiczne gdzie tylko można od TV po szkoły manifestuje swoje >problemy< żądając uznania >jakiś< dodatkowych praw dla NIENORMALNOŚCI. Mniejszość atakująca Większość to objaw paranoi. Warto przypomnieć, że >wspólne< przestrzenie miejskie powinny być NEUTRALNE podobnie komunikacja miejska. W >chorychPasażerowie zostali poczęstowani słodyczami i rozdano im tęczowe wiatraczki .< A może Warszawiacy już >odjechali< ze stacji Normalność w kierunku >Sodoma i Gomora
6 miesięcy temu / iskierka
 
@Jonasz. Gdyby było więcej takich ludzi jak Ty w Polsce, to nasz kraj wyglądałby znacznie lepiej. Podziwiam Twoją wyrozumiałość i nie wciskanie wszystkich do jednego worka.
6 miesięcy temu / koteq
 
Teraz czas na śmieciarkę. Albo na szambowóz!
6 miesięcy temu / A co!
 
Bo to polski tramwaj, z Pesy. Podobnie jak lokomotywy spalinowe Gama, będące ostatnio "postrachem" pasażerów i kolejarzy na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Psują się bez przerwy.
6 miesięcy temu / Stachu997
 
Cieszę się, że nie jeżdżę komunikacją miejską i nikt nie narusza mojej strefy komfortu.
6 miesięcy temu / LT
 
Brawo! Warszawa znów pierwsza. Już dawno zapowiadali: "zsodomizujemy cały świat". Wtedy nastąpi koniec.
6 miesięcy temu / Rys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64853"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.