DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Traktat św. Ludwika de Montfort zmienił moje życie. Poznaj poruszające świadectwa!

Traktat św. Ludwika de Montfort zmienił moje życie. Poznaj poruszające świadectwa!
Peter Paul Rubens [Public domain]

Dzieło św. Ludwika zaczyna być odkrywane na nowo. Wielu kapłanów, w tym choćby ks. Piotr Glas poleca książkę oraz nabożeństwo, jako właściwy krok w naszym życiu duchowym. Osoby, które przeczytały, czy przeszły nabożeństwo św. Ludwika doświadczyły bliskości Maryi, która odmieniła ich życie.

 

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort był teologiem i księdzem urodzonym w 1673 roku w Bretanii. W jego dziełach możemy odnaleźć treści przepełnione miłością do Matki Kościoła, uczące szczerego ofiarowania się Jezusowi przez Jej ręce.

 

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny tłumaczy i rozjaśnia powody, dla których warto pokochać Ją i wiernie służyć przez całe życie. Św. Ludwik poucza, że pobożność Maryjna, którą proponuje spotka się z krytyką i niedowiarstwem, ale zapewnia, że jest to słuszna droga: „…należy wnioskować, że skoro Najświętsza Dziewica była dla Boga konieczna,(…) to tym bardziej jest konieczna dla ludzi, by mogli osiągnąć swój cel ostateczny.”

 

Św. Ludwik w swoich rozważaniach przybliża obraz Maryi pokazując Ją jako matkę troszcząca się o swe ukochane dzieci. Doświadczyła tego Małgorzata Sadowska spod Radomia, matka trójki dzieci.

 

- Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP zburzył całkowicie mój obraz Maryi, który był zafałszowany, obraz „złej bozi” patrzący groźnie ze ściany mojego pokoju. W moim życiu to zawsze Jezus Chrystus był Tym, do którego zwracałam się w modlitwie – opowiada. Poczuła, że należy do tych skrupulantów, którzy uważają, że nabożeństwo do Maryi ujmuje czci Chrystusowi. -  Zrozumiałam, że wszystko w naszym życiu dzieje się za Jej pośrednictwem, że Ona jest zawsze tam, gdzie jest Chrystus. Jej troskliwie serce patrzy z miłością na swoje pogubione dzieci - wspomina pani Małgorzata.

 

W traktacie zawarte są uwagi i reguły 33 dniowego nabożeństwa. Nie jest ono łatwe, lecz ci, którzy z otwartym sercem go odprawią, mają stać się „sługami Pańskimi, którzy wszędzie rozniecać będą ogień Bożej miłości”. Okres modlitwy podzielony jest na 4 etapy: wyrzeczenie się tego świata, poznania samego siebie, poznania Błogosławionej Dziewicy i poznania Jezusa Chrystusa.

 

Najczęściej spotykanym zjawiskiem u osób odprawiających nabożeństwo, jest wyczuwalna obecność Maryi. Nagle dostajemy obrazki z Jej wizerunkiem, trafiamy na związane z Nią konferencje. Nabożeństwo kończy akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Najświętszej Dziewicy. Odnawiamy przyrzeczenia Chrztu Św i stajemy się niewolnikami Maryi.  

 

- Matka Boża od zawsze była obecna w moim życiu tylko, ja Jej nie dostrzegałem – wspomina Łukasz Faltynowski, pracownik korporacji z Krakowa. To właśnie on pewnego dnia wstał od gazety i poszedł do spowiedzi, u której nie był trzy lata. Wstrząsnęły nim informacje o ataku na Syrię gazem bojowym, a szczególnie zdjęcie dwóch obolałych dziewczynek przypominających mu jego córki.

 

- Bo żyjąc tak, jak teraz, jestem częścią tego zła, które zabiło tych ludzi – mówi. - Wyszedłem od razu i pojechałem do Kościoła. Zacząłem modlić się i prosić Boga o wskazówkę, którędy mam iść, aby to nawrócenie nie poszło na marne - dodaje. Ten moment okazał się kluczowy, gdyż Łukasz wraz z żoną zaczęli słuchać coraz więcej o Matce Bożej, aż trafili na konferencje ks. Piotra Glasa, który polecał 33 dniowe nabożeństwo i książkę św. Ludwika de Montfort „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP”.

 

- Traktat poprowadził nas wprost w ręce Maryi, a ona bezpośrednio do Swego Syna. Teraz jesteśmy Jej niewolnikami i nie ma w naszym życiu cudów wielkich lub głośnych, ale są ciche, pokorne i przemieniające życie wewnętrzne. Zmieniliśmy nasze myślenie o Eucharystii oraz o Tradycji Kościoła Katolickiego. Mamy wiarę w Żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie lub pewną stałość w życiu duchowym. Królestwo Jego nie jest z tego świata i my powoli tego się uczymy - opowiada Łukasz Faltynowski.

 

Traktat odmienia życie ludzi przez bardzo bliski kontakt z Maryja, a Jej obecność małymi kroczkami wypełnia codzienność pięknem i miłością.

 

Agnieszka Micor

 


DATA: 2018-12-07 10:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak Matka Najswietsza jest nasza przewodniczka do Jezusa do nieba Bogu niech bedzie Dzieki ze mozemy miec internet do tak pieknych wskazowek Chwala Panu Bogu i Maryji zawsze Dziewicy Niepokalanej.
3 miesiące temu / Bogusia
 
Dawid Dobrze jest wyznaczyć sobie czas na 33 dni przed Świętem Maryjnym. Jednak jak we wszystkich modlitwach, nowennach nie chodzi o rytuał, a o pogłębienie świadomości i zawierzenie się Bogu. W tym wypadku przez ręce Maryi. Ja osobiście jednak wyznaczyłem swoje pierwsze zawierzenie przed świętem miłosierdzia w 2017 roku. (związane to jest z moim nawróceniem) W tym roku powtarzałem wg kalendarza normalnego, nie wg kalendarza liturgicznego. Tak, czy inaczej warto najpierw przeczytać traktat i go przetrawić. Nabożeństwo jest prawdziwą podróżą na głębinę własnego Ja i naszej Wiary, przez które prowadzi nas Maryja prost w ręce Jezusa Chrystusa.
10 miesięcy temu / Servulus
 
Super > Maryja wskaująca DROGĘ CZYLI NA JEZUSA.prawdą Jezus i życiem w niebie jest Jezus.
10 miesięcy temu / Ryszard
 
Super artykuł Oby jak najwięcej takich!
10 miesięcy temu / Kamil
 
Czy modlitwę tą, 33 dniowe przygotowanie można rozpocząć w każdej chwili ?
10 miesięcy temu / Dawid
 
cz. 3 Choć my sami tego do końca nie rozumiemy... Choć pewnie do końca naszych dni nie pojmiemy, co tak naprawdę stało się rok temu, to jesteśmy pewni, że dokonaliśmy najlepszej decyzji, oddając się Maryi. I wierzymy głęboko, że Maryja wstawi się za nami po naszej śmierci i wprowadzi do Królestwa Bożego. Ave Maria.
10 miesięcy temu / Ola cz. 3
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.