DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Tragikomedia w Klubie PO

Tragikomedia w Klubie PO
Fot. A. Chełstowski/Forum
#LIBERALIZM    #DEMOKRACJA    #NOWY    #PO    #PARLAMENT    #POSŁOWIE

 W szczytową fazę wszedł właśnie, jak wszystko na to wskazuje, proces „dorzynania watahy”, tym razem jednak nie zewnętrznej, lecz wewnętrznej, to znaczy tych posłów Platformy Obywatelskiej, którzy ośmielili się zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem w kwestii tzw. związków partnerskich. Premier Donald Groźny już bez żadnych osłonek dyscyplinuje batem nieposłusznych „konserwatystów” do ponownego przyjęcia „umiarkowanego” projektu, niczym moskiewski despota sprzed pięciu wieków, wwiercając im sadystycznie w dusze swoje „berło” jedynego przywódcy.

 

„Po ludzku” rzecz biorąc, posłom, którzy stają teraz przed dylematem: zachować apanaże i szansę na ponowne znalezienie się na listach wyborczych albo zachować się przyzwoicie, można by współczuć. Aliści, współczucie to nie może być pełne i „empatyczne” z jednego, podstawowego powodu – elementarnego braku konsekwencji i spójności w ich polityczno-partyjnych wyborach. Prosty, zdrowy rozsądek nakazuje przecież spodziewać się, że na przykład wojujący ateista nie będzie zapisywał się do partii religijnej, republikanin do monarchistycznej a konserwatysta do komunistycznej. Katolicy zapisujący się do partii liberalnej powinni zatem wiedzieć, że istnieje fundamentalna i nieprzezwyciężalna sprzeczność pomiędzy doktryną katolicką a ideologią liberalną, choćby dlatego, że są o tym pouczani przez Magisterium Kościoła od ponad dwu stuleci.

 

W normalnych warunkach (o ile za normę uznamy systemy partyjno-polityczne w ogóle) stronnictwo stanowi zespół ludzi, którzy aksjologiczne zasady pierwsze mają niejako uzgodnione wstępnie, a stowarzyszają się po to, aby realizować konkretne już postulaty wynikające z tych zasad. Wobec powyższego to, co dzieje się teraz w klubie parlamentarnym PO, stanowi jakąś odmianę „teatru absurdu”, albowiem jego wykonawcy zmuszeni są rozpaczliwie bronić swojego elementarnego prawa do słuchania nakazów sumienia, czyli tego, co powinni mieć zagwarantowane z chwilą podejmowania decyzji o wspólnym działaniu na podstawie ustalonych zasad. Jeżeli przeto za chwilę dobiegać nas będzie płacz i zgrzytanie zębów parlamentarzystów PO strącanych do inferna politycznego niebytu, to trzeba będzie każdemu z nich przypomnieć te nieprzemijającej aktualności słowa: „sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!”.

 

Jacek Bartyzel


DATA: 2013-02-24 14:14
AUTOR: JACEK BARTYZEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nic dobrego z tego nie będzie, tj. m.in. z żądania jednakowego partyjnego głosowania.
ponad 6 lat temu / ewa
 
Nie pozwólmy, żeby garstka ludzi o miękkich kręgosłupach moralnych oddała przyszłe pokolenia naszego kraju w ręce dewiantów seksualnych. BOŻE, CHROŃ POLSKĘ.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
To jest wyrachowana gra polityczna ze strony tych, którzy idą za głosem rzekomo katolickiego sumienia. Chodzi o to, żeby uwiarygadniać tę partię w oczach "otwartych katolików". Ludzie się później tłumaczą: "Głosuję na tę partię, bo tam przecież są katolicy, premier nawet się nawrócił, bo wziął ślub kościelny itd.". Nie wierzę ani jednemu posłowi, który w opozycji do swoich wcześniejszych decyzji nagle opowiedział się przeciwko rozwiązaniom niemożliwym do zaakceptowania przez człowieka mającego na celu autentyczne dobro. Oni mają wszystko wykalkulowane, przeanalizowane przez sztab psychologów i speców od PR-u.
ponad 7 lat temu / Pinia
 
+
ponad 7 lat temu / Asia
 
Popieram komentarz ponizej na temat liberalizmu - Pan Bartyzel troche myli pojecia. Reszta bardzo celna. Dodam jeszcze ze te same argumenty dotycza tez wyborcow PO - nie mozna byc katolikiem i glosowac na partie ktora forsuje pomysly sprzeczne z nauczeniem Kosciola.
ponad 7 lat temu / Anglia
 
Tylko teraz mozna sie przygladac, ktorzy z nich zrezygnuja ze swojego sumienia do konca w nastepnym glosowaniu, bo jak sadze niebawem sie takie odbedzie. sumienie za stolek.
ponad 7 lat temu / Olko
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.