DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Tragiczny rekord Francji. Co roku z rąk aborterów ginie tam niemal ćwierć miliona dzieci

Tragiczny rekord Francji. Co roku z rąk aborterów ginie tam niemal ćwierć miliona dzieci
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Liczba aborcji w 2019 roku osiągnęła we Francji najwyższy poziom od 30 lat. Nad Sekwaną przeprowadzono 232 200 tzw. „dobrowolnych przerwań ciąży” (IVG), czyli nazywając rzeczy po imieniu liczba zabijanych nienarodzonych dzieci dochodzi powoli rocznie do ćwierć miliona.

 

Dane o liczbie aborcji podała Dyrekcja ds. Badań, Studiów, Oceny i Statystyki (DREES), która podlega ministerstwom Zdrowia oraz Gospodarki i Finansów. Raport zawierający te dane opublikowano w czwartek 24 września. Liczba 232 200 aborcji wykonanych w 2019 r., daje wskaźnik 15,6 aborcji na 1000 kobiet w wieku rozrodczym (od 15 do 49 lat). Dotyczy to tylko Francji metropolitalnej, bez jej terytoriów zamorskich.

 

Na zabijanie swoich nienarodzonych dzieci najczęściej godzą się młode kobiety w przedziale wieku od 20 do 29 lat. To stała tendencja od roku 2010 r., ale coraz częściej na uśmiercenie dziecka w swoim łonie godzą się i kobiety dojrzałe w wieku od 30 do 34 lat, nierzadko kobiety, które doświadczyły już macierzyństwa. Pomiędzy rokiem 2010 a 2019 w tej grupie nastąpił wzrost ilości aborcji o 3,9 proc. To efekt coraz większej banalizacji takiego czynu i propagandy pro-aborcyjnej wspieranej przez lewicowe rządy Francji.

 

W 2019 r. 25 proc. wszystkich aborcji było już przeprowadzonych poza szpitalami i klinikami, które bardziej stosują się jeszcze do pewnych ograniczeń. Coraz częściej jest to gabinet w ośrodku tzw. „Planowania rodziny” i w gabinetach prywatnych lekarzy. Są to zabiegi opłacane przez kasy Chorych. Na terytoriach zamorskich aborcje poza szpitalami rosną do odsetka 42 proc.

 

Połowa aborcji jest wykonywana do 8 tygodnia ciąży. Wzrasta jednak liczba aborcji wykonywana pomiędzy 12 a 14 tygodniem życia poczętego dziecka. Rok 2020 może ten rekord pobić. Warto przypomnieć, że ostatnio wprowadzono ustawową możliwość aborcji nawet do 9 miesiąca ciąży w przypadku tzw. depresji społecznej. Poszerza się też z roku na rok banalizacja użycia pigułek wczesnoporonnych.

 

Liczbę 230 tys. zabitych dzieci nienarodzonych warto porównać z liczbą 753 tys. urodzonych. Wychodzi na to, że we Francji ponad 1/4 poczętych dzieci nie ma szansy przyjścia na świat.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2020-09-24 14:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

240 tys.morderstw
26 dni temu / Jacek placek
 
?Odrażająca zbrodnia? tak aborcje nazywał JPII
27 dni temu / Ks Bogusław
 
Krwawa ofiara dla szatana z tych najmniejszych, najbardziej bezbronnych i niewinnych. Każdy z morderców stanie przed Bogiem, będzie sprawiedliwość. A my nie pozwólmy na to żeby zniszczyli nasze dzieci, nie pozwólmy zaszczepić tego samego zła w ich głowach. Tak jak w czasach okupacji- zasada jest prosta. Szkoła kłamie, telewizja kłamie, gazety kłamią. Niestety wielu hierarchów kościelnych kłamie. Zaszczepmy nieufność i podejżliwość w naszych dzieciach, tak żeby zanim coś przyjmą miały w zwyczaju to najpierw zabegować a następnie przestudiować w świetle Ewangelii. Uczmy nasze dzieci myśleć, instytucje zaborcy są wprawdzie nam narzucone ale postawa odrzucenia ideologii która stamtąd płynie powinna przyjść z domu dziecka.
28 dni temu / Gość
 
Szatan i jego ziemscy zwolennicy ostatecznie chcą Francję wepchnąć do wychodka najokrutniejszych grzechów... Francja to biedny kraj... Cóż znaczy sztuka, kultura, kiedy to już przeszłość... Francja powoli staje się królestwem demona, który coraz bardziej karmi się krwią niewinnych...
28 dni temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.