DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Tragiczny raport z Kanady: 771 osób wybrało śmierć z powodu samotności

Tragiczny raport z Kanady: 771 osób wybrało śmierć z powodu samotności
Fotograf: HENRYK PRZONDZIONO/Archiwum: Gość Niedzielny/FORUM

Władze Kanady opublikowały pierwszy raport dotyczący praktyk eutanazyjnych w tym kraju. W roku 2019 eutanazji poddało się 5631 osób, w tym 771 z powodu „poczucia izolacji i samotności”.

 

Zgodnie z obowiązującym w Kanadzie prawem, każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i jest zdolna do świadomego podjęcia takiej decyzji, może starać się o otrzymanie zabójczego zastrzyku. Formalnie, warunkiem jest jednak posiadanie diagnozy dotyczącej ciężkich i nieuleczalnych problemów zdrowotnych, skutkujących trudnym do zniesienia cierpieniem fizycznym bądź psychicznym.

 

Tymczasem, jak wynika z raportu opublikowanego przez ministerstwo zdrowia, 13,7 proc. osób, które zdecydowały się na eutanazję, dokonało z tego z powodu samotności. Dla 4,5 proc. Kanadyjczyków głównym motywem była chęć uniknięcia cierpienia emocjonalnego, strachu bądź niepokoju. Co równie przerażające, dla 1/3 osób jedną z racji poddania się zabójczemu zastrzykowi było poczucie, że stanowią one obciążenie dla swoich rodzin i przyjaciół. Najczęściej wskazywane przyczyny to... „utrata możliwości angażowania się w czynności sprawiające przyjemność” oraz „utrata możliwości wykonywania codziennych czynności”.

 

Komentatorzy zauważają, że zaskakująco często jako motyw pojawiał się brak właściwej kontroli nad bólem. - Eksperci od leczenia paliatywnego i opieki hospicyjnej stwierdzą, że w przypadku chorób terminalnych najsilniejszy ból może być skutecznie łagodzony – komentuje Wesley J. Smith. Jak dodaje, raport wskazuje na motywy, które – dzięki odpowiedniej opieki – nawet by nie zaistniały.

 

Eutanazja jest w Kanadzie legalna od czerwca 2016 roku. Federalny program monitorowania praktyk eutanazyjnych wystartował dopiero w listopadzie roku 2018. Dyskusja dotycząca eutanazji trwa od tego czasu nieprzerwanie. W roku 2019 CTV przedstawiła historię Alana Nicholsa, 61-letniego mężczyznę cierpiącego wyłącznie wskutek chronicznej depresji, który poddał się eutanazji – mimo próśb, nalegań i perswazji ze strony rodziny. Lekarze zgodzili się na przeprowadzenie tej „procedury”.

 

Źródło: lifesitenews.com

mat


DATA: 2020-08-05 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@rrr Widzę,że profesurę z psychologii Pan/i posiada.
1 miesiąc temu / ollek
 
Za mało uwagi poświęcamy naszym bliznim- uderzmy się sami w pierś. Wiecznie za czymś gonimy. Takie później są skutki życia tylko 'swoimi sprawami'. Na bakier u nas z Drugim Przykazaniem Miłości to skutki są potem takie jak widać.
1 miesiąc temu / Marcin
 
Zgadzam sie , jestem Za
1 miesiąc temu / Barbara
 
To zwykła eutanazja co nieco przymaskowana
1 miesiąc temu / Kanadol
 
Bez Boga jest tylko pustka, samotność i nicość... Czy antydepresantem można to wyleczyć?
1 miesiąc temu / rrr
 
Cóż, jeśli człowiek wyruguje z przestrzeni swojego serca Boga, to tej pustki nie będzie w stanie niczym napełnić. @Samanta Grupy wsparcia uważam za totalne nieporozumienie, coś jak w powiedzeniu: 'wiódł ślepy kulawego'. Zarówno prowadzący, jak i uczestnicy takich zajęć zdają się kompletnie nie rozumieć i nie zważać na przyczyny powstawania problemów, które ich tam przywiodły. Skupiają cały wysiłek na tym, by wymyślić sposób, jak bez nazwania przyczyn problemów układać sobie z nimi dalsze życie. To absurd. Chorzy nie są i nie będą w stanie pomóc chorym.
1 miesiąc temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.