DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Tragiczna sytuacja w Wenezueli. Kościół alarmuje: z głodu i braku lekarstw umierają dzieci

Tragiczna sytuacja w Wenezueli. Kościół alarmuje: z głodu i braku lekarstw umierają dzieci
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro fot.JORGE SILVA /REUTERS/FORUM

Ludzie szukają pożywienia na śmietnikach. Co tydzień dwoje dzieci umiera w Wenezueli z głodu i braku lekarstw. Każdego tygodnia ginie tam też w nieznanych okolicznościach około 200 osób. W tak dramatycznym tonie sytuację w tym latynoamerykańskim kraju, borykającym się z ogromnym kryzysem gospodarczym i instytucjonalnym, opisuje ks. Pedro Pablo, stojący w wenezuelskim episkopacie na czele wydziału komunikacji. Przybył on do Rzymu razem z abp. Baltazarem Enrique Porrasem Cardozo, który 19 listopada otrzymał z rąk papieża biret kardynalski.

 

Ksiądz Pedro Pablo odniósł się też do nagrody, jaką Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) przyznała jego ojczyźnie za rzekome zmniejszenie o połowę liczby osób cierpiących tam głód. Według niego nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.  – Nagrodzono Wenezuelę za zmniejszenie biedy, tymczasem sytuacja w tym kraju jest całkowicie odwrotna. Jest jednak wielu przerażająco bogatych ludzi, którzy być może byli w stanie kupić także czyjeś sumienia – stwierdził ks. Pablo.

 

Wskazał zarazem na ogromne znaczenie działań podjętych w Wenezueli przez Stolicę Apostolską, która od kilku tygodni mediuje tam między rządem a opozycją. W tym celu pojechał do Caracas specjalny wysłannik Ojca Świętego abp Claudio Maria Celli. Z jego udziałem odbyły się już dwie tury rozmów, których wyników na razie nie ogłoszono. Kolejne spotkanie ma się odbyć w najbliższych dniach.

 

Ks. Pablo stwierdził w tym kontekście, że nie może tak być, iż „ktoś, kto nie popiera bezkrytycznie rządu, automatycznie uznawany jest za wroga”. Przypomniał jednocześnie słowa kardynała-nominata, który stwierdził, że „Kościół nie stoi za opozycją”, tylko podejmuje działania mające na celu przywrócenie pokoju i poprawienie losu cierpiących już zbyt długo Wenezuelczyków.

 

 

KAI

 

 

Więcej o sytuacji w Wenezueli możesz przeczytać TUTAJ.

 
  


DATA: 2016-11-19 21:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do tego doprowadził ojciec Narodu Hugo Chaves, socjalista i dureń w jednej osobie. Socjalizm zawsze się tak kończy. Mam nadzieję że przeczyta ten artykuł Pan Andrzej Duda wraz z prezesem...
ponad 3 lata temu / Kwal
 
Ku przestrodze dla miłośników państwa opiekuńczego i socjalizmu. Państwo minimum (policja, sądy i wojsko), sprawne i przejrzyste prawo (oparte na Dekalogu), niskie podatki i wolność gospodarcza i nie ma nędzy. Ludzie się wtedy powolutku bogacą i mogą bez przymusu pomagać potrzebującym bliźnim.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.