DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Tragedia narodowa w Anglii i Walii. Uśmiercono 210 tys. dzieci poczętych

Tragedia narodowa w Anglii i Walii. Uśmiercono 210 tys. dzieci poczętych
Photo by Arteida MjESHTRI (unsplash.com)

Według oficjalnych danych w Anglii i Walii w 2019 roku dokonano aborcji w rekordowej liczbie. Uśmiercono tam aż 209 tys. 519 dzieci poczętych. To więcej niż w jakimkolwiek innym roku, odkąd ten morderczy proceder stał się w Wielkiej Brytanii legalny.


Dane dotyczące liczby zamordowanych w 2019 roku dzieci brytyjski rząd opublikował w ubiegły czwartek. Obrońcy życia jednoznacznie orzekli, że to „tragedia narodowa.” W zeszłym roku było o 2224 aborcji więcej niż w 2018 r. Antonia Tully, dyrektor kampanii Stowarzyszenia Ochrony Dzieci Nienarodzonych ubolewała nad „normalizacją” procederu uśmiercania dzieci. – Mamy tutaj narodową tragedię. Ta przerażająca liczba pokazuje nam, że aborcja staje się coraz bardziej znormalizowana – komentowała.


- Propaganda mówiącą kobietom, że aborcja jest „prosta i bezpieczna ”w połączeniu z łatwiejszym dostępem do tabletek aborcyjnych, zwiększa liczbę aborcji – oceniła.


Departament Zdrowia i Opieki Społecznej odnotował wzrost wskaźnika aborcji dla wszystkich grup w wieku od 25 lat. Największy skok zanotowano wśród kobiet w wieku 30–34 lata (wzrost z 15,7 aborcji na 1000 kobiet w 2009 r. do 20,9 w 2019 r.).


W zeszłym roku 40 proc. kobiet, które zdecydowały się na aborcję, wcześniej uśmierciło jedno lub więcej dzieci poczętych. Liczba kobiet, które dopuściły się co najmniej dwóch i więcej aborcji stale rośnie od 2009 r., gdy 34 proc. kobiet uśmierciło więcej niż jedno dziecko poczęte.


W ubiegłym roku dokonano 52 tys. 235 tzw. aborcji farmakologicznych w domu - co stanowi 36 proc. wszystkich wczesnych aborcji.


3 tys. 183 dzieci poczętych uśmiercono z powodu podejrzenia niepełnosprawności.
Było też 126 „selektywnych aborcji”, czyli uśmiercenia przez medyków dzieci z tzw. ciąż mnogich W stosunku do 2018 r. był to wzrost o 111 przypadków.


Statystyki wykazały, że 1014 kobiet z Irlandii Północnej udało się do Wielkiej Brytanii, aby poddać się aborcji, podczas gdy liczba kobiet podróżujących z Republiki Irlandii do Anglii i Walii w celu aborcji spadła z 2 tys. 879 w 2018 r. do 375 w 2019 r.


Proliferzy są bardzo zaniepokojeni statystykami. Liz Parsons, dyrektor ds. komunikacji z organizacji Life „jest zszokowana, ale nie zaskoczona, że ​​drugi rok z rzędu obserwuje się znaczny wzrost liczby aborcji”.


- Nie ulega wątpliwości, że ten znaczny wzrost wynika częściowo z powtarzającej się retoryki branży aborcyjnej, opisującej przypadki„ niezbędnej opieki zdrowotnej” i oferującej„ szybszy i łatwiejszy ”dostęp do aborcji. Niepokojące jest to, że obecnie obserwujemy dwie na pięć aborcji w przypadku kobiet, które wcześniej dokonały przynajmniej jednej z nich - komentowała.


Dodała, że jej organizacja pomaga tysiącom osób, które szukają alternatywnych rozwiązań w stosunku do aborcji. Kobiety potrzebują takiej pomocy, znajdując się w nieplanowanej ciąży albo, gdy cierpią z powodu negatywnych skutków aborcji.


- W wyjątkowym momencie naszej historii, kiedy całą naszą energię skupiamy na ratowaniu życia, nie możemy nigdy zapominać, że aborcja powoduje utratę życia, a w ubiegłym roku prawie 210 tys. nienarodzonych dzieci straciło życie z powodu aborcji (…) Najwyższy czas, aby ponownie ocenić nasze priorytety i zacząć wkładać więcej energii w oferowanie życia, wskazując na pozytywne alternatywy – oceniła Parsons.


Warto pamiętać, że zabijanie dzieci poczętych odbywa się na koszt wszystkich podatników brytyjskich. Aż 99 proc. „zabiegów przerwania ciąży” zostało sfinansowane w ramach powszechnej opieki zdrowotnej, chociaż proceder przeprowadzano przede wszystkim w prywatnych ośrodkach (aż 74 proc. aborcji). Rośnie też wyraźnie liczba tzw. aborcji farmakologicznych, której dokonuje się w domu za pomocą pigułek aborcyjnych (73 proc. aborcji).


Najczęściej uśmiercają swoje dzieci poczęte kobiety niezamężne (przypada na nie aż 81 proc. wszystkich aborcji). Dominują białe kobiety (aż 77 proc. przypadków aborcji).


Źródło: catholicnewsagency.com, assets.publishing.service.gov.uk


AS


DATA: 2020-06-15 11:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzień dobry. Mnie interesuje ilość aborcji w wyniku zagrożenia życia "matki". Takich danych nikt nie podaje. Ile ich jest w tych 209 tyś? Zakładam, że skoro nikt nie podaje danych to jest ich mniej niż 10. Przy czym trzeba założyć, że jest to tylko podejrzenie możliwości zagrożenia życia. A to najczęstszy argument wszystkich cholernych morderców. Dbałość o zdrowie i życie "matki". Krew mnie zalewa Z poważaniem Mateusz Kaczmarek
17 dni temu / Mateusz Kaczmar
 
Ciekawe bo teraz osoby w wieku 20-35 lat uprawiają sex o 20% rzadziej niż 50 lat temu, a średnia ilość partnerów seksualnych zmniejszyła się z 11 do 6
17 dni temu / @Judyt
 
Czemu nikt nie walczy z prawdziwa przyczyna tego mordu?? Przeciez to rozpasanie seksualne iw mowienie ludziom, ze seks jest jak jogging - zdrowy i wartouprawiac! Gdyby ludzie szanowali sfere seksualna i nie uzywali jej jak sportu to nei byloby tych ciaz i tych biednych dzieci plodzonych we wrogim, niechetnym im srodowisku!! pro-liferzy - obudzcie sie, bo wasza strategia donikad nei prowadzi!! Oddajcie kobietom wartosc dziewictwa, a mezczynom wartosc z panowania nad soba i to bez zadnych dodatkowych czynnikow zmniejszy liczbe aborcji!! Tu winna jest edukacja seksualan permisywna!!! Wow, brakuje mi wykrzyknikow
17 dni temu / Judyt
 
Należy doliczyć selektywne zabijanie dzieci w invitro i poprzez zamrażanie a także zabijanie dzieci w antykoncepcji.
18 dni temu / Obywatel
 
Mt 25, 40: A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"... Polska ma również w tym udział, nad czym boleję
18 dni temu / anonim_galeon
 
Dlaczego nie zamieszczacie moich komentarzy? Pisałem o demonach, które są uwalniane z piekła w czasie aborcji, pisali o tym niektórzy święci. Aborcja to największe zło dzisiejszego świata, podkreślała to św. Matka Teresa.
18 dni temu / Nadwarcie20
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.