DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tym niemniej głos z góry brzmiał: OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Wspanialy kardynal wierny swojej misji. Potrzebujemy wiecej takich. JPII w książce "Wstańcie, chodźmy" napisał słowa które usłyszał od kd. Stefana Wyszyńskiego "Brak męstwa - mówił - jest dla biskupa początkiem klęski. Czyż jeszcze może być apostołem ? Przecież istotne dla apostoła jest świadectwo o Prawdzie ! A to zawsze wymaga męstwa. ... Największym brakiem apostoła jest lek. Bo budzi nieufność do potęgi Mistrza, ściska serce i kurczy gardło. Apostoł już nie wyznaje. Czy jest apostołem ? Uczniowie, którzy opuścili Mistrza, dodali odwagi oprawca. Kaidy, kto milknie wobec nieprzyjaciół sprawy, rozzuchwala ich. Lęk apostoła jest pierwszym sprzymierzeńcem nieprzyjaciół sprawy. "Zmusić co milczenia przez lek" - to pierwsze zadanie strategii bezbożniejszej.
7 miesięcy temu / katolik
 
@racjonalista Nauka zajmuje się badaniem świata przyrodzonego i tylko tyle. Dla człowieka to za mało. Taka już nasza ludzka natura. Jesteśmy przede wszystkim homo religious i symbolicus. Nie ma nic złego w interesowaniu się nauką pod warunkiem że człowiek nie ogranicza swojej egzystencji tylko do niej i nie zmusza innych do przyjmowania takiej postawy. Nauka nie zajmuje się tym co dla nas najważniejsze, a twierdzenie inaczej to oszukiwanie samego siebie. @ala wilk Ludzie tacy jak ci z 1914 czy 1939 zawsze istnieli. Dzisiaj także. Pragnienie władzy i to władzy absolutnej, globalnej przenika ich. Żeby jednak rządzić światem trzeba zniszczyć najpierw tradycje i tożsamość ludzi. Trzeba wyprodukować jednego światowego człowieka, tak aby wszyscy byli do siebie podobni. Taki odpowiednik homo sovieticus. Globalizacja i to co z nią związane jest narzędziem służącym do osiągnięcia tego. Wszystko pozacierać nawet tożsamość biologiczną! i zbudować na tym nową wieżę Babel.
7 miesięcy temu / romanista
 
jak chcecie spełnić słowa Jezusa "Idźcie i nauczajcie narody" jak nie poprzez globalizację-tak realnie globalizacje zapoczątkowały misje ,albo izolacja albo globalizacja
7 miesięcy temu / real
 
@ ala wilk Jak zwykle ignorancja jest zawarta w twojej wypowiedzi z nutą złośliwości. Wybacz, ale bez świadomości i z fałszywą empatią problemu, niczego nie zrozumiesz. W tym wszystkim nie chodzi o człowieka, lecz o zniszczenie tradycyjnych kultur, aby stworzyć NWO. Święty spokój jest paskudną filozofią życia wielu ludzi na świecie. Godzą się na zło, w imię jakichś humanistycznych idei, byleby była ciepła woda w kranie i coś do zakąszenia i wypicia...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
W 1914 i 1939 nie było globalizacji, nie było w Europie muzułumanów tylko sami biali. Tęsknicie?
7 miesięcy temu / ala wilk
 
Scjentyzm i wiara w naukę jest ogromnym zagrożeniem? Lepiej ufać dowodom naukowym czy wierzyć w coś co nie jest potwierdzone?
7 miesięcy temu / racjonalista
 
Módlmy się za Tego wspaniałego kardynała, m. in. o jego bezpieczeństwo.
7 miesięcy temu / L
 
To dlaczego Polski Kościół I caritas pomaga dzieciom w Alleppo zapominając o masie polskich dzieci żyjącej w skrajnym ubóstwie!
7 miesięcy temu / Tom
 
?Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie ? aby nie ulec pokusie ?zbawiania świata? kosztem własnej ojczyzny. Przypomina mi się tak wspaniale przedstawiony w powieści Gołubiewa ?Bolesław Chrobry? i Parnickiego ?Srebrne orły? fragment. Oto cesarz Otto III kusi Bolesława Chrobrego, czyni go patrycjuszem rzymskim i chce go ściągnąć do Rzymu. Ale król nie dał się wyciągnąć z Polski, z ubogiego Gniezna, na forum rzymskie. Został w swoim kraju, bo był przekonany, że jego zadanie jest tutaj. Naprzód umocnić musi swoją ojczyznę, a gdy to zrobi, pomyśli o innych, o sąsiadach. Niestety, u nas dzieje się trochę inaczej ? ?zbawia? się cały świat, kosztem Polski. To jest zakłócenie ładu społecznego, które musi
7 miesięcy temu / Amen.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.