DZIŚ JEST:   15   LISTOPADA   2019 r.

Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
 
 
 
 

„Tradycjonaliści to terroryści?” – takie treści udostępnia polski jezuita i katolicki portal

„Tradycjonaliści to terroryści?” – takie treści udostępnia polski jezuita i katolicki portal
Źródło: YouTube

- W Kościele katolickim nie mamy hejterów. Jeżeli spotykacie w Kościele katolickim hejterów, to zawsze jest to tradycjonalista. Nie ma innych. Po prostu inni ludzie tego nie robią – tak przynajmniej twierdzi o. Remigiusz Recław SJ. Dlaczego zatem duchowny bezpardonowo uderza w tradycjonalistów porównując ich do terrorystów i najgorszych internetowych trolli?

 

O. Remigiusz Recław SJ postanowił rozprawić się z „tradycjonalistami”. W jednym ze swych nagrań nawoływał już do ich banowania. Teraz poszedł dalej i pyta: „Czy tradycjonalista to terrorysta?” Jego pełen „troski i miłości” do bliźnich film postanowił wypromować deon.pl.

 

- W Kościele katolickim nie mamy hejterów. Jeżeli spotykacie w Kościele katolickim hejterów, to zawsze jest to tradycjonalista. Nie ma innych. Po prostu inni ludzie tego nie robią. Tylko tradycjonaliści hejtują. To jest największa korporacja trollingowa w Polsce. Nie ma innej – twierdzi o. Remigiusz Recław SJ.

 

Na poparcie tej śmiałej tezy jezuita oczywiście nie przedstawia żadnych dowodów i brnie dalej. - Nawet te zawodowe, świeckie korporacje czy firmy, które się tym zajmują, czarnym PR, to są malutkie organizmy czy firmy w porównaniu z tym co robią lefebryści czy tradycjonaliści, którzy działają bardzo zmasowaną grupą – mówi.

 

Jak się okazuje, mają to być prawdziwe legiony – a przynajmniej tak to wygląda, bo jak uważa, tych 300 czy 500 osób, które w jednym momencie uderzają „jest miażdżące”, bo „nikt inny w Kościele tego nie robi”.

 

O. Recław wysnuwa też analogię między terrorystami i ich związkiem z islamem a działalnością „tradycjonalistów”. Jak twierdzi, „terroryści są islamu, innych na razie nie mamy”, ale też nie każdy w islamie jest terrorystą. Zatem też „nie każdy tradycjonalista będzie terrorystą od razu”. Niemniej, jak twierdzi duchowny, to „z tej grupy wyłaniają się ci, którzy hejtują, którzy trolują” i cały czas normalną pracę duszpasterską „po prostu niszczą”.

 

Jak dalej wyjaśnia, celowo łączy „tradycjonalistów i lefebrystów”, bo „wszyscy lefebryści przedstawiają się jako tradycjonaliści”. Jak mówi, „lefebryści zrobili sobie Boga z prawa, uważają, że prawo jest ponad wszystko, nie ma z nimi rozmowy i „to jest terroryzm w Kościele”. Stąd wyjściem jest wspomniane już w poprzednim nagraniu banowanie – bo jak dodaje – firmy trollujące mówią wprost – na hejt jest jeden sposób: od razu usuwać komentarze i banować użytkowników, „inaczej zrobią miazgę na stronie”.
Zobacz także: „Banuj tradycjonalistę, banuj”, czyli kilka słów o dialogu


MA


DATA: 2017-09-13 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wniosek jest oczywisty: Ojciec Grzegorz Kramer dyskryminując katolików metodami lewackimi nie postępuje jak katolik. Bóg-Człowiek (Droga, Prawda i życie) jest również obrażany. Swoją drogą... ci księża moderniści bardzo często tak postępują (zamykają usta TRADYCom), kiedy kończą się argumenty, a do porażki przyznać się jest trudno.
ponad 2 lata temu / Jurek
 
Nie czuję się tradycjonalista , ani trolem ale kiedy o Jezuita drwił z zdjęcia przedstawiającego Kapłana czy Biskupa w długim płaszczu i w ogóle z Mszy Trydenckiej to pomimo ze osobiście go znam to musiałem się takim kpieniom przeciwstawić. Dla mnie to Ci co wyszydzają i kpią z Liturgii Trydenckiej albo są właśnie takimi "terrorystami", albo kompletnie nie czają o co chodzi w Mszy Świętej.
ponad 2 lata temu / Adrzej
 
Synu! Bzdedy wypisujesz i to TY występujesz przeciwko Kościołowi! Wyrażnie widać, że Twój duch czasu idzie w parze ze Złym! Nie oddajesz się Panu Jezusowi w pełni a tylko psujesz i grzebiesz jak kura pazurem, choć Twoje opinie są gorsze! Podejrzewam, że to i taka Twoja "wiara". Szczerze polecam zwrócenie się do Pana Jezusa o przebaczenie i poprawę!
ponad 2 lata temu / Ted.
 
elanowa1955 jak nie wiesz co to jest Tradycja Katolicka to milcz .O Racław jest to typowy modernista .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Myślę ,że O. Remigiusz może mieć dużo racji. Tradycjonalista to troszkę taki Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.To taki co mówi wszystko dla ludzi . Odnowa w Duchu Św. To inny wzór chrześcijanina. U nowego Bóg jest we wszystkim i wszędzie .Wszystko co robi i mówi jest pod kontrolnym okiem Boga. Do niego odnosi się we wszystkim. Z nim się budzi i z nim zasypia.
ponad 2 lata temu / elanowa1955
 
Tenze mlodszy Jezuita bedzie glosil nauki charyzmatyczne u sw.Trojcy with Chicago. Pojde raz pomodlic sie I przy okazji zagadne
ponad 2 lata temu / yendreck
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.