Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Tradycja receptą na kryzys. Rozmowa z abp. Guido Pozzo [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

PRZYPOMINAMY ROZMOWĘ Z LIPCA 2018 ROKU. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z abp. Guido Pozzo, Sekretarzem Papieskiej Komisji Ecclesia Dei. Z watykańskim dostojnikiem rozmawia Łukasz Karpiel.

 

AKTUALIZACJA STYCZEŃ 2019: Jest oficjalny list papieża Franciszka. Koniec komisji Ecclesia Dei

 

 

 

Zobacz także:

 

Msza po dawnemu się odprawia. Rozmowy z kapłanami

 

Msza po dawnemu się odprawia. Księgarnia Polonia Christiana

 

Mój niedzielny mszalik

 

Mój niedzielny Mszalik. Księgarnia Polonia Christiana

 


DATA: 2019-01-21 07:39:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

>Do wyboru do koloru< jak OFERTA w sklepie. Chcesz jesteś na Mszy novus ordo. Chcesz słuchasz Mszy w rycie Trydenckim. Bez >różnicy w RÓŻNORODNOŚCI< liturgii. To OFERTA Watykanu, który reprezentuje abp Pozzo. >Dostojnik gość< - >inspektor< środowisk tradycyjnych.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
jednego można być pewnym "lepiej już było" i wylewanie krokodylich łez nad "upadkiem" z tego czy innego powodu nic nie da Ziemia jest "królestwem szatana" a nie "Królestwem Nie Z Tego Świata..."
ponad 1 rok temu / ks. S. Zatanek
 
@Mick Oczywiście, że tak, ale niestety, dla wielu katolików, Msza Św., to posoborowe "Novus Ordo Missae", w dodatku wymagające "odbębnienia" - tak to nierzadko traktują. O znajomości dogmatyki katolickiej, to chyba też nie ma co wspominać. Owoce "odnowy Kościoła w duchu Soboru" mają się nieźle, niestety. Kryzys w Kościele trwa nadal. Jedną z najsmutniejszych rzeczy jest to, że papież pochodzący z Polski (Jan Paweł II), mógł zaradzić temu kryzysowi, ale cóż, stało się tak, jak się stało. CO GORSZA, jego postać i pontyfikat są cały czas gloryfikowane, bez choćby najmniejszego krytycyzmu. Patrzę się czasem na tego, czy tamtego polskiego biskupa lub kardynałów, ilekroć który mówi o Janie Pawle II tak, jakby nie dostrzegali żadnego problemu.
ponad 1 rok temu / o post-Vaticanum II
 
Kutura klasyczna, ile to pięknych, dobrych, prawdziwych i żywych zasad przenosi ona w czasie. Wystarczy tylko jej chcieć i nią żyć. Tradycja Kościoła jest zwornikiem tej klasycznej kutury, najwyższym punktem bo pondosi nasze umysły i sercaw górę. Wszystko inne jest horyzontalne i tzyma nasze umysły i serca przy ziemi.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Oczywiście, że tylko i wyłącznie powrót do Tradycji Kościoła i Tradycyjnej Mszy Wszechczasów jest receptą na kryzys w Kościele.
ponad 1 rok temu / Mick
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.