DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Totalna cenzura w interesie ruchu LGBT! Włochy: protesty przeciw drakońskiemu „prawu” o „homotransfobii”

Totalna cenzura w interesie ruchu LGBT! Włochy: protesty przeciw drakońskiemu „prawu” o „homotransfobii”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: PCh24CT/116

W 32 włoskich miastach odbywają się w sobotę manifestacje przeciwko projektowi kontrowersyjnego „prawa” o tak zwanej „homotransfobii”. Organizują je środowiska prorodzinne, a także niektóre wspólnoty protestanckie. Biskupi katoliccy wypowiedzieli się przeciwko temu „prawu” już w czerwcu. Manifestacje odbywają się pod hasłem: „pozostańmy wolni”, gdyż nowe przepisy uderzają w różne aspekty wolności człowieka, przede wszystkim w wolność słowa.

 

Do sześciu lat więzienia za stosowanie lub podżeganie do przemocy, do półtora roku więzienia za „dyskryminację LGBT”, a także możliwość nałożenia dodatkowych kar, jak odebranie prawa jazdy i paszportu, zakaz wychodzenia z domu po pewnej godzinie czy nakaz odbycia prac społecznych na rzecz organizacji homoseksualnych – takie drastyczne kary przewiduje forsowany przez lewicowo-populistyczny rząd projekt prawa przeciwko „homotransfobii”.

 

W rzeczywistości nie chodzi tu jednak o obronę osób z zaburzeniem tożsamości płciowej, gdyż – jak podkreślają włoscy biskupi – środowiska te są dostatecznie chronione przez istniejące już prawodawstwo. Chodzi tu raczej o narzucenie swego światopoglądu innym.

 

Jak piszą organizatorzy manifestacji, jeśli „prawo” wejdzie w życie, nie będzie można sprzeciwiać się tak zwanym „małżeństwom” jednopłciowym czy rodzeniu dla nich dzieci przez wynajęte kobiety (surogatki). Rodzice nie będą też mogli chronić swych dzieci przed szkolnymi kursami ideologii gender, a kapłani wyjaśniać chrześcijańskiej wizji rodziny. Ponadto fotograf czy cukiernik nie będzie mógł odmówić swych usług parze jednopłciowej. Co więcej, według niektórych analiz prawnych nawet rektorowi seminarium trudno będzie wyrzucić kleryka ze skłonnościami homoseksualnymi. Nowe prawo grzeszy bowiem brakiem precyzji. Nie definiuje na czym polega przemoc czy podżeganie do przemocy, ale przewiduje za to nadzwyczaj surowe kary.

 

Lipiec to jednak we Włoszech nie najlepszy czas na manifestacje. Nie sprzyjają temu bezlitosne już upały. Obrońcy rodziny i wolności słowa postanowili jednak wyjść na ulice, ponieważ w pracy nad nowym „prawem” zapanował niewytłumaczalny pośpiech. Choć Włochy są pogrążone w największym od czasów wojny kryzysie, parlament traktuje walkę z „homotransfobią” jako swój główny priorytet. Istnieją obawy, że przepisy zostaną przeforsowane jeszcze przed wakacyjną przerwą.

 

 

KAI

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-12 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kaem Chodząc do kościoła na mszę powinno się wiedzieć że księża i biskupi przestrzegają przed grożącym zalewem ideologii gender lgbt i idącą z nią w parze narzuconą poprawnością polityczną chroniącą przed oskarżeniem o mowę nienawiści, nietolerancję,rasizm.Ostatnio była wypowiedź biskupa Gądeckiego w relacji z ważnej uroczystości kościelnej. Arcybiskup Jędraszewski nie omieszkał się odnieść krytycznie na Jasnej Górze w homilii podczas pielgrzymki rodzin Radia Maryja w lipcu br. Głos kościoła nie ma szerokiego oddźwięku w mediach niekatolickich. Patrząc wstecz nie widać ukrócenia tych zjawisk, mimo że wszyscy są przeciw, walczą, a wydaje się że wlewa się szambo bocznymi kanałami,samorządom dało się wolną rękę. Po prostu dużo się mówi gorzej z działaniem.Ledwo udało się w niekiedy zablokować to w szkołach. Trwa nagonka na ośmielających się przeciwstawiać
24 dni temu / Ewelina
 
Obłęd szerzy się jak zaraza. A co na to Kościół i jego wierni. Cisza?
27 dni temu / kaem
 
Włochy kiedyś znikną z powierzchni ziemi, będzie to kara Boża bo gniew Boży jest świety. Są na ten temat przepowiednie świętych mistyków. Zaleje je morze i znikną nagle jak zniknęła Sodoma i Gomora
29 dni temu / Jacek
 
Źródło to KAI - Katolicka Agencja Informacyjna - organ podporządkowany KEP
30 dni temu / do Przebudźcie
 
Do ocalenia Sodomy i Gomory wystarczyłoby 10 sprawiedliwych. Każdy głos sprzeciwu się liczy, malkontencie
30 dni temu / Do adis
 
Bańka nieprawości nabrzmiewa, aż strach pomyśleć co będzie jak w końcu pęknie.
30 dni temu / How long
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.