DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Tonio Borg zatwierdzony na stanowisku komisarza

Tonio Borg zatwierdzony na stanowisku komisarza
fot. FRANCOIS LENOIR / REUTERS

Parlament Europejski zatwierdził kandydaturę wicepremiera i szefa dyplomacji Malty na stanowisko komisarza UE ds. zdrowia. 386 europarlamentarzystów głosowało za, przeciwko 281, 28 wstrzymało się od głosu. Borg uzyskał zatwierdzenie mimo zaciekłych ataków europejskiej lewicy, sprzeciwiającej się nominacji katolickiego konserwatysty.

 

Borg zastąpił na stanowisku maltańskiego komisarza ds. zdrowia Johna Dallego, który ustąpił ze stanowiska na skutek afery korupcyjnej. Kandydaturę maltańskiego konserwatysty poparła chadecja. Część lewicy, zieloni i liberałowie opowiedzieli się przeciw zarzucając Borgowi… sprzeciw wobec aborcji i postulatów ruchu homoseksualnego.


13 listopada wicepremier brał udział w przesłuchaniu przez parlamentarne komisje ds. środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Podkreślił wówczas, że jego priorytetem będzie wprowadzenie dyrektywy o produktach tytoniowych. Poparł tzw. plain packaging, czyli pomysł ujednolicenia opakowań papierosów. Do czerwca 2013 roku zamierza przedstawić propozycję dot. zakazu klonowania zwierząt.

 

Według Petera Liese głosowanie pokazuje, że wartości chrześcijańsko-konserwatywne mają swoje miejsce w spektrum europejskiej opinii. „Można nie podzielać wszystkich punktów widzenia Tonio Borga, ale są one legalne i nie ma żadnych podstaw do odrzucenia jego jako profesjonalnego i wykwalifikowanego komisarza. Ten wynik jest zwycięstwem wolności słowa i porażką tych wszystkich, którzy chcą grać rolę policjantów sumienia. Jest to też ważny sygnał dla dalszych prac Parlamentu Europejskiego” – stwierdził.


W ostatnim czasie wzywaliśmy do nadsyłania wyrazów wsparcia i solidarności z Borgiem, którego kandydatura była zagrożona. Czytaj więcej.

 

 

źródło: TVP.info / BBC

mat


DATA: 2012-11-21 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kropla w morzu, ale i to dobre.
ponad 7 lat temu / JK
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.