DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Tomasz Karolak tłumaczy się z ataku na Dudę i… wytyka błędy Platformie

Tomasz Karolak tłumaczy się z ataku na Dudę i… wytyka błędy Platformie
fot. Radoslaw NAWROCKI / FORUM

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „wSieci” Tomasz Karolak tłumaczył się z okoliczności w jakich zaatakował Kingę Dudę. Ponadto aktor skrytykował kulturalną politykę PO, a momentami w ciepłych słowach wyrażał się o działaniach PiSu. Przekonywał także, że w jego teatrze jest miejsce również dla… konserwatystów.

 

Tomasz Karolak w rozmowie z Marcinem Fijołkiem wyjaśniał dlaczego wspierał kandydaturę Bronisława Komorowskiego. Kładł przy tym duży nacisk na osobistą wdzięczność wobec kończącego kadencję prezydenta, który swoją wizytą w prywatnym teatrze Karolaka pomógł mu uratować inicjatywę przed bankructwem. Ze słów aktora wynika, że motywacje polityczne niemal w ogóle nie grały roli przy popieraniu Komorowskiego. Nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie o jego sympatie do Platformy Obywatelskiej. – Myślę, że moje zaangażowanie w kampanie wyborczą się wyczerpało – wyznał aktor.

 

Uczestnik lewackiego marszu „kolorowa niepodległa” stwierdził, że jego przyszłe zaangażowanie dotyczyć będzie tego na czym się zna, czyli kultury. Wyliczył także „grzechy” PO. – Kiedy pytam ludzi z Platformy, jak dużym kawałkiem tortu polskiego PKB jest kultura, ile to jest miejsc pracy – nie wszyscy są w stanie mi odpowiedzieć – krytycznie zauważył Karolak.

 

Kampanię Komorowskiego lewicujący aktor widział od wewnątrz i ocenia ją negatywnie. – Zobaczyłem w tej kampanii coś absurdalnego: było wiele pomysłów, które przynieśliśmy do sztabu, bo przecież nie ja jeden zaangażowałem się w poparcie Komorowskiego. Niestety te pomysły nie były wcale wykorzystywane. A przecież chodziło o to, żeby kampania poszła do przodu, żeby proponować konkrety, dawać sygnał, mówić: idźmy głosować! Tymczasem słyszeliśmy: - OK, dziękujemy. I tyle. Koniec – mówi. Karolak z podziwem odniósł się do organizacyjnej sprawności sztabu Andrzeja Dudy.

 

Następnie rozmowa przeszła do głośnej sprawy córki prezydenta elekta. Kilka dni przed II turą wyborów prezydenckich Karolak i Tomasz Lis zaatakowali Kingę Dudę. Aktor w rozmowie z „wSieci” powtarzał po raz kolejny narrację o swojej niewiedzy. Informacje na temat rzekomego „bloga” miał otrzymać w studiu. – Gdy wszedłem do studia TVP, notatka z wpisem została podana przez wydawcę i Tomek Lis mi ją pokazał, pytając: „Czy ty to czytałeś?!”. Więc jeżeli on mi to pokazuje w programie, to ja uważam za sprawdzoną informację. Znamy wszyscy Lisa i wiemy, że rzetelnie podchodzi do sprawy – tłumaczył się Karolak. W dalszej części aktor stwierdził, że nie jest od tego, by weryfikować każdą informację w Internecie. Kolejną linią obrony jest zdaniem Karolaka to, że pomysł zwrócenia Oskara za „Idę” był w przypadku Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobny.

 

Karolak odniósł się także do spraw kultury. – Mnie prawicowa wizja kultury kojarzy się głównie ze sprzeciwem, bojkotem, hejtem. Hejtowano m. in. „Golgotę Picnic”, która piętnowała komercjalizację aktu odkupienia i konsumeryzm. Litości! – twierdzi aktor, stając tym samym w obronie bluźnierczego spektaklu, przeciwko któremu protestowały tysiące ludzi w wielu miastach Polski. Później lewicujący aktor wrócił do narracji zgody z PiSem. – Lech Kaczyński dawał artystom wolność – twierdził Karolak.

 

Źródło: „wSieci”

MWł
DATA: 2015-07-14 15:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Znamy wszyscy Lisa i wiemy, że rzetelnie podchodzi do sprawy" - zażartował Karolak
ponad 5 lat temu / OLO
 
Oby nie okazał się jak ostatni sekretarze partii, którzy zapisywali się tłumnie do SOLIDARNOŚCI i ją chwalili. Zszokowanym odpowiadali: moje miejsce jest na świeczniku nie ważne co to za świecznik. Zasady lewackie: własna korzyść i własna przyjemność i nie ważne ile po drodze zdeptano.
ponad 5 lat temu / WIT
 
Karolak jest dobrym aktorem , ale nie zna się na kulturze. Za to jest ekspertem z dziedziny antykultury.
ponad 5 lat temu / cynik
 
nie dajmy się nabrać. te przeprosiny są tylko dlatego, że, "tak wieje wiatr"...
ponad 5 lat temu / qzyck
 
W którą stronę wieje wiatr, w tą się przekręca flaga Karolaka.... Żałosny typ. Sam przyznał,że popierał Bula, bo mu zapłacili (z naszych podatków). On właśnie taki jest. Dla kasy wszystko . A teraz czuje, że idzie wiosna, a on tą wiosnę do siebie zraził i nadrabia, jednocześnie wazelinując zimę na wypadek powrotu mrozów. (...)
ponad 5 lat temu / sara
 
Zawsze to coś - spóźnione , ale jednak przeprosiny . Teraz czekamy na innych , którzy popierali mafię polityczną PO ( Patologii Obywatelskiej ) . Ale zapewne nie doczekamy sie przeprosin od pysznego Żebrowskiego , analfabety politycznego Wajdy , O Olbrychskim to i wspominać nie warto . No , ale może zreflektują się Gajos , Kondrat i Kowalewski ( tych trochę szkoda , że w szkodę poleźli ) . Hej tam aktorzy i inna " elita " , KAŻDEGO DNIA TYLKO Z PRZYCZYN EKONOMICZNYCH W POLSCE KILKANAŚCIE OSÓB POPEŁNIA SAMOBÓJSTWA !!! To sa dostępne w necie oficjalne dane policyjne . Czy dalej będziecie chwalić i promować mafię polityczną ?! Czy nie widzicie z okien waszych limuzyn , że co godzinę normalnie ubrani ludzie grzebią w Polsce po śmietnikach ?! Nie słyszeliście o wysprzedanym majątku wytwórczym Polski , ?! O trzypokoleniowym , gigantycznym długu ?! To dziadostwo udające Polskę , oddało obcym banki i polski handel , niszcząc klasę średnią rodzimego kupiectwa i drobnej wytwórczości . Czy wasze zach
ponad 5 lat temu / Krzysztof Kornatowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.