DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


500+ rekompensatą za likwidacje handlowych niedziel. Emeryci na odzywianiu i leczeniu orgonowym.
5 miesięcy temu / akm
 
Nie podobają mi się tego rodzaju artykuły. Niestety, nie są prawdziwe. Dzisiaj byłam na zakupach i stwierdzam, ze nie wydałam ani grosza więcej, niż przed rokiem, a nawet kupiłam wiele produktów taniej. Ziemniaki bardzo ładne po 1,69, masło 200 gramowa kostka 3,30. Nie ma szynki bez konserwantów, to jest zwykłe oszustwo, więc kupuję znacznie tańszą, lepszą i smaczniejszą tak samo na pewno z chemią, jak ta droga. A tak swoja drogą wróciłam z podróży, gdzie obserwowałam rzesze Polaków. Tyjemy na potęgę, zatem dlaczego więc nie jeść taniej i przede wszystkim mniej???
5 miesięcy temu / Maryna
 
Budzę się codziennie i słyszę śpiew ptaków, widzę wokół zielone drzewa. Jeżdżę często samochodem i podziwiam piękną Polskę. Piękne domy, zadbane obejścia. Bajkowy kraj. To wszystko dał nam Najwyższy. Tylko w sieci ciągłe narzekania. Wyjdźcie na dwór lub na pole, jeśli wolicie, i przestańcie narzekać. Przestańcie zbierać sobie skarby na tej ziemi, bo Bóg wie czego nam potrzeba.
5 miesięcy temu / Second
 
Inflacja to nic innego jak ukryty następny podatek aby okraść ludzi a że Polacy to tacy, przepraszam za słownictwo "ekonomiczni debile" to widać jak na dłoni gdzie PiS kupuje sobie społeczeństwo za ich własne zabrane im pieniądze przez rząd. Socjalizm kosztuje i to drogo szczególnie społeczeństwo bo rząd jak to już mówili towarzysze z PZPR się wyżywi.
5 miesięcy temu / Jared
 
@Marek To już 7 osób którym trzeba podnieść pensje. Szanowny Marku. Nie zgodzę się z Tobą. Podniesienie płacy minimalnej będzie miało wpływ na wzrost cen jeżeli wzrosła pensja kogoś kto zarabiał płacę minimalną. W końcu skądś się musi to wziąć. Rolnika przepisy o płacy minimalnej nie dotyczą, pakowacz to już tak ale oprócz niego są laboranci, sekretarki i inni w mleczarni to też jest koszt ale pensja minimalna ich nie dotyczy, cena kartonu, kierowca ten zarabia zazwyczaj powyżej pensji minimalnej, hurtownik chyba, że chodzi o pracowników hurtowni z pensją minimalną, sklep w sklepie zazwyczaj jest powyżej pensji minimalnej a właściciel zarabia sam, więc to nie jest tak, że 7 osobom wzrosły pensje.
5 miesięcy temu / trooper
 
Pod koniec czasów nadejdzie zwiedzenie. Ludzie zamiast dziękować Bogu, pościc i żałować za grzechy będą znieważac Najwyższego przez ciągle narzekanie. Macie wszystko, ale wam mało. Zazdrość, że gdzieś pensja lepsza. Brakuje wam czegoś? Kiedy zrozumiecie, że Bóg daje tyle ile potrzeba. Cierpicie niedostatek? Może trzeba zmienić swoje życie. Nie chodzi mi o znalezienie lepszej pracy, ale o zaakceptowanie życia jakie jest, podziękowania za nie. Bóg wytracil malkontentów na pustyni. Jezus mówi, że Bóg może dac każdemu według Jego woli. Najważniejsze odrzucić grzech. Na zawsze, nie na tydzień. Jeśli tego nie zrozumiecie, to znaczy, że czasy końca nadeszły. Walka jest o życie wieczne, nie o następny samochód, który zardzewieje. Odrzuccie zazdrość.
5 miesięcy temu / Second
 
Rok 2019 jest ostatnim wzrostu gospodarczego, z uwagi na szokowy wzrost cen w przyszłym roku, wynikający z polityki klimatycznej UE i zawinionej konieczności wykupienia praw emisji CO2 przez producentów energii elektrycznej. W mojej ocenie PiS ma zadanie wygrać za wszelką cenę jesienne wybory parlamentarne, a by zadość uczynić "plemieniu żmijowemu", a potem "choćby potop". Więc "Jeżeli Matka Boska nas nie uratuje, to co się stanie z mym narodem?" - jak śpiewał bard "Solidarności". Ja zaś ufam, że Matka Boża będzie Zwycięską Królową Polski i Polaków z tej matni wydobędzie!
5 miesięcy temu / Jurek
 
@Gość Proszę sobie poczytać oficjalne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Inflacja jest i rośnie co raz szybciej. A poza tym według aktualnych zabobonów ekonomicznych niska inflacja jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego nie ma opcji, żeby nie było inflacji.
5 miesięcy temu / Robert
 
Podatek deszczowy, podatek denny... Denny to jest rząd. Zarówno obecny, jak i każdy inny przed nim. Ale tak to jest, jak u władzy są zdrajcy i obcy agenci. Będzie coraz większy ucisk. To dopiero początek. Do pana Cukiernika: proszę sprawdzić, co oznacza słowo "festiwal", bo jest ono nie na miejscu. Do obywateli: ludzie, obudźcie się, zanim wam braknie na chlebuś i piwko. Jeżeli tym krajem nie zaczną rządzić bogobojni Polacy, to ci, którzy przetrwają będą niewolnikami we własnym kraju. Do redakcji: proszę nie cenzurować prawdy!
5 miesięcy temu / Aneta
 
główny przyczyna i składnik tych podwyżek to wzrost cen uprawnień do emisji CO2 i OZE
5 miesięcy temu / spodlasa
 
W cenę produktów wkalkulowana jest wynagrodzenie dla pracownika. Podnosząc płace minimalne ceny produktów automatycznie idą do góry. Załóżmy że karton mleka to opakowanie, rolnik, pakowacz, magazynier, kierowca, hurtownik, sprzedawca. To już 7 osób którym trzeba podnieść pensje. Wiec ile będzie musiało kosztować takie mleczko żeby na siebie zarobiło
5 miesięcy temu / Marek
 
Co to znaczy "festiwal" podwyżek - czy nie czas wrócić do normalnego języka?
5 miesięcy temu / bio
 
Nie doczytałem, że pośrednicy hurtownicy, ? podwyższają swoje marże w nieuzasadniony sposób, mimo że ceny skupu produktów rolnych są, w wielu wypadkach, rażąco niskie. Cena od producenta do konsumenta POwiększa się wielokrotnie patrz owoce sezonowe.
5 miesięcy temu / Stefan Jr
 
Jakie podwyżki dla urzędników. Pracuję kilkanaście lat w samorządzie gminnym a nasze płace stoją od 8 lat bo rząd nie ma zamiaru zmienić rozporządzenia ograniczającego kwotowo zarobki. Czy płaca na poziomie 3000zł na rękę dla inżyniera z kilkunastoletnim stażem, który prowadzi inwestycje budowlane, odpowiada na odbiory i jakość robót , "użera" się z wykonawcami a na utrzymaniu ma rodzinę jet godziwym wynagrodzeniem?. Stanowczo nie. Więc zanim zaczniecie pisać o urzędnikach wytykając im podwyżki to zasięgnijcie informacji jak to wygląda w Polsce gminnej, wiejskiej.
5 miesięcy temu / Taurus
 
Staram się nikomo nie zazdrościć, ale mam 52 lata i jeste grupie, która uważam najwięcej traci na tej polityce socjalnej. Zawsze uważałem że nie tędy droga do bogacenia się społeczeństwa. Przede wszystkim trzeba zlikwidować podatek dochodowy i wprowadzić emeryturę obywatelską.
5 miesięcy temu / PrPr
 
Czy to nie następstwo Sprzedam Polskę - msp.gov.pl z 8-14 maj 2010r.? Co zrobiła PSL by kazdy rolnik mógł żyć godnie ze swojej cięzkiej pracy w rolnictwie i swoim gospodarstwie? Ile małych polskich sklepów z polską żywnością upadło bo zastąpiły je obce hipermarkety? KOło ilu Placów Targowych gdzie Polacy zainwestowali zbudowali małe sklepiki by godnie życ - urzędnicy zezwolili na obce hipermarkety Lidle. Biedronki i in. by przejąć klientów? Biedronka pisze"codziennie niskie ceny" - do czasu jak upadnie ostatni mały przedsiębiorca????? Ile polskich hipermarketów jest na terenie UE?
5 miesięcy temu / Wiktor
 
W Norwegii płacą 60 zł za godzinę więc bigmac musi kosztować 100 zł. Na przykład.
5 miesięcy temu / Second
 
Wymiana opon 20 lat temu w małym miasteczku kosztowała 40 zł. Teraz powinna kosztować. 120 zł.
5 miesięcy temu / Second
 
Skoro w Rosji komunizm upadł to dlaczego w Rosji są wyższe ceny niż w Polsce?
6 miesięcy temu / ala wilk
 
@ala wilk: przecież to oczywiste - w Rosji komunizm upadł, a w UE rozwija się w najlepsze. Zdrowia życzę. I poczucia humoru, bo można zwariować.
6 miesięcy temu / rozbawiony
 
Przygotowują nas do przyjęcia waluty euro!
6 miesięcy temu / Krzysztof
 
Dlaczego w kapitalistycznej Rosji która nie jest w UE jest drożej niż w Polsce? Dlaczego Rosjanie jeżdżą na zakupy do Biedronki?
6 miesięcy temu / ala wilk
 
Tutaj brakuje jednego ważnego, moim zdaniem głównego,czynnika windującego ceny warzyw i owoców . Od poczatku lat 90-tych w Polsce trwają wysiłki , żeby skartelizować rynek hurtowy warzyw i owoców .Jak widzimy,to w końcu sie udało . W Polsce producent warzyw i owoców praktycznie nie ma możliwości sprzedaży swojej produkcji z pominięciem pośredników hurtowych .Zdaje się,że teraz PIS zezwolił rolnikom na bezpośrednią sprzedaż swoich plonów ,ale nie poszła za tym liberalizacja handlu w mieście.Duże i średnie miasta , które sa na pasku wszelkiego rodzaju monopolistów , maksymalnie utrudniają handel omijający pośredników hurtowych . Istotą rynku hurtowego jest przejmowanie zysków producentów i dyktowanie cen zbytu w sprzedaży detalicznej. Dzięki istnieniu skartelizowanego rynku hurtowego jest mozliwe , że producent dostaje za kilogram czegoś 3,50 a, konsument płaci za to w sklepie 35. Wtedy pomimo 35 złotych w sklepie, producent nie ma na opłacenie np. zbierających
6 miesięcy temu / Mirek
 
Dobrze, że ktoś to w końcu zauważył. A ja głupi myślałem, że za dużo wydaję. Szkoda, że nie wspomniano o prawdziwej przyczynie podwyżki. PiS wprowadził 70 nowych podatków, część zwiększył, podwyższył ceny za paliwo a już 2 razy chciał to robić i dopiął swego. Jak za PO benzynka była po 5 zł/l to było źle ale jak za PiSu jest po tyle samo to dobrze, nie obniżył ani jednego podatku i robi się jeszcze większy fiskalizm to i są tego efekty. Czemu nie napisaliście o tym? A szkoda, bo w końcu ktoś zauważył i napisał o tym zjawisku ale nie podano głównej przyczyny.
6 miesięcy temu / trooper
 
Głosowałem w 2004 roku przeciw akcesji, a teraz jeszcze zagłosowałbym nogami jakbym mógł. Wzrost cen to jedno, ale strat moralnych już nigdy możemy nie odrobić.
6 miesięcy temu / PrPr
 
W 1994 roku slyszalem, ze nic sie nie oplaca w POLSCE robic. Innymi slowy Unia da wszystko i daje jak widac, wszystko w gore. Taka jest prawda, a moze nie?
6 miesięcy temu / Jara
 
a zarobki nadal wschodnie zamiast unijnych...
6 miesięcy temu / med
 
@Leaf427. PO-PiS ma gdzieś twój głos, którego i tak by nie miał.
6 miesięcy temu / ochłoń w koń
 
Leaf427....taaaakkk i wybierzemy partie KORWIN a bedzie przynajmniej śmiesznie i Korwin wreszcie znajdzie stolce dla rodziny bo na te ohydne unijne nie udało się wepchnać
6 miesięcy temu / Abberacja
 
Jeżeli już biorą dopłaty za CO2 to niech budują za nie porządne spalarnie.
6 miesięcy temu / Obserwator
 
co wy gadacie, zgodnie ze wskaźnikiem CPI nie ma inflacji w Polsce. A zatem ktoś się tu myli.
6 miesięcy temu / Gość
 
Socjalizm i etatyzm zawsze prowadzi do ruiny. Ale ogłupiony Polak nie jest w stanie tego pojąć i tak czy tak znowu zagłosuje na opcję socjalistyczną.
6 miesięcy temu / Ruben
 
60 % Polaków nie wyobraża sobie życia poza Unią....niewolnictwo to stan umysłu
6 miesięcy temu / I tyle w temaci
 
Podziękujemy PO-PiSowi podczas najbliższych wyborów.
6 miesięcy temu / Leaf427
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.