DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Tomasz A. Żak wyróżniony. Twórca Teatru Nie Teraz z nagrodą Prezesa Rady Ministrów

Tomasz A. Żak wyróżniony. Twórca Teatru Nie Teraz z nagrodą Prezesa Rady Ministrów
PCh24 TV

Tomasz A. Żak, dyrektor Teatru Nie Teraz został uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Gala poprzedziła premierę najnowszego przedstawienia TNT spektaklu „Wiatr Wolności”.

 

Wojewoda Opolski, Adrian Czubak, który w imieniu Premiera RP Mateusza Morawieckiego, wręczał medal, w odrębnym adresie skierowanym na ręce Tomasza A. Żaka, napisał m.in.: Składam serdeczne podziękowania za Pana zaangażowanie w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. (…) Będąc wdzięcznym za okazaną życzliwość i profesjonalizm, łączę życzenia wszelkiej pomyślności, a także nadzieję na dalszą owocną współpracę w przyszłości.

 

Sam spektakl – „Wiatr Wolności” został zrealizowany w ramach projektu Wojewody Opolskiego pn. „Wiatr wolności. Teatrem o niepodległości” finansowanego ze środków rządowego programu „Niepodległa”. Istotą tego projektu jest to, że oprócz pokazu premierowego, TNT prezentował będzie swe dzieło we wszystkich powiatach Opolszczyzny.

 

Przypomnijmy, że przedstawienie inspirowane jest dramatem Kazimierza Brauna „Tarnowski wiatr niepodległości” oraz książką „Piłsudczycy” autorstwa Juliusza Kadena Bandrowskiego. Spektakl jest wyjątkowym w skali kraju działaniem artystycznym i edukacyjnym, w którym połączone zostały na scenie siły młodych adeptów Teatru Nie Teraz oraz aktorów zawodowych.

 

Gala Wojewody Opolskiego, jak i pokaz premierowy miały miejsce na sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Tarnowskim partnerem TNT w fazie przygotowującej spektakl była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej.

 

RP


DATA: 2018-11-08 16:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TNT nie jest teatrem bezdomnym. ma swoją scenę której sam nadał imię Ryszarda Smożewskiego
6 miesięcy temu / tarnowianin
 
A może by tak, zaprezentować spektakl w poniedziałkowym Teatrze Telewizji ? Jeśli nie, to dla kogo jest program TVP Kultura ? Czy nic w polskiej ( publicznej ) telewizji nic się nie zmieniło od jesieni 2015 roku ? Nadal w kanale kulturalnym dominuje postmodernistyczna szmira i "artyści", którzy potrafią być tylko awangardowymi bo zapomnieli ( albo ich nie nauczono ) zwykłego rzemiosła i co to znaczy klasyka.
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Odpowiedź panu "Old Fashion Man". Szanowny Panie, PSL nigdy nie wykazywał zainteresowania tzw. "kulturą wysoką" ani teatrem idącym naprzeciw możnym tego świata, więc dlaczego miałby wyciągnąć rękę do Tomasza Żaka i Jego Teatru ? Nota bene nigdy nie "dawał" tej sali, więc skąd te informacje ?
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
PSL ma dużą salę. Nie da już?
7 miesięcy temu / Old Fashion Man
 
Krótko i węzłowato. Łatwiej jest dać medal panu Tomaszowi Antoniemu Żak, niźli zapewnić Teatrowi Nie Teraz z Tarnowa, "dach nad głową". Przecież ten Teatr jest bezdomny, nie ma siedziby, nie ma gdzie odbywać prób. A w Tarnowie jest duży Teatr im. Solskiego, jest tam między innymi Scena Underground, która z reguły jest niewykorzystywana na przedstawienia. Sztuki są grane na Scenie Dużej i Małej.
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64043"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.