DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Świetny tekst. Podzielam takie podejście. To znaczy jakie? Podzielam podejście, żeby każdy mógł postępować i wybierać w sposób wolny i żeby nie był napiętnowany przez innych, że wybrał hereticus to, co wiara mu wskazała. "Według wiary waszej niech wam się stanie" - mówią słowa Dobrej Nowiny. A Dobra Nowina to nie jakaś tam 'dobra zmiana" pod publiczkę i z nadużyciem pojęcia "dobra". "Sprawiedliwy z wiary żyć będzie", ale "jeśli kto z was jest bez grzechu sprawiedliwy - przp. KArol niech pierwszy rzuci kamień". Chcę zwrócić uwagę na pewne niespójności w tekście: pytanie 1 czy Msza święta bez wiernych jest mniej ważna od Mszy świętej z wiernymi? pytanie 2 czy Communio - Jedność w Duchu świętym jest gorsza od fizycznego przyjmowania i "konsumowania" Eucharystii ach, ta wieloznaczność Konsumpcjonizmu, 3 czy ciało nie jest aby dla niektórych zbyt widocznym ograniczeniem duszy, która może czerpać z tego co NIE-Widzialne. Może na tych trzech pytaniach poprzestanę.
3 miesiące temu / KArol
 
@ Gall Epidemia wirusa w Polsce: 500 osób na 30 milionów, jedna setna promila. I cały Kraj staje. Epidemią jest depopulacja narzucona przez ONZ. Organizacja ta tak bardzo kocha Narody, że chce jes zlikwidować.
3 miesiące temu / Ryś
 
"stanu wyjątkowego, który nam zadała Opatrzność", nie zadała Opatrzność, ale zarządzenie administracji.
3 miesiące temu / Ryś
 
Trzeba mieć na uwadze jak to powiedział ab Ryś Miłość bliźniego, zostaję w domu bo nie chcę zarazić kogoś lub być przez kogoś zarażony. Napisał Pan: Wiara bez rozumu to trochę takie sentymentalne emocje, a te łatwo zastąpić innymi emocjami, co dowodnie pokazują statystyczne rzesze praktykujących ale niewierzących. Rozsądek mówi, że priorytetem jest zbawienie... Jak się to ma do dekalogu i "nie zabijaj"? Czy jakie środki stosował Pan aby uniknąć zakażenia Siebie i innych? I to nie piszę tylko o ludziach w kościele ale także o domownikach...
3 miesiące temu / Kot
 
Krzysztof-to nie powiedzenie, to jest REGUŁA Prawa Bożego! Adekwatnie to ujął Lewis w ''Listach Starego Diabła do Młodego'' - kiedy wojny uznał za totalną porażkę szatana, bo jako efekt swych działań musiał uznawać - właśnie TRWOGĘ jako najskuteczniejszy bodziec do nawrócenia!! ! Sttrrrrach to narzędzie demona! - nie Boga!
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
Jest takie powiedzenie ; jak trwoga to do Boga , dziś ze smutkiem można stwierdzić że to powiedzenie się nie sprawdza . Za sprawą naszych czcigodnych Pasterzy Kościoła słyszymy że " jak trwoga to jak dalej od kościoła " , w diecezji Gliwickiej dosłownie Hierarcha zamknął wszystkie kościoły przed wiernymi , czy tego oczekuje Bóg od człowieka w czasie próby ?. Dlatego niech nas nie dziwi że kościoły zamiast wiernych zapełniają się ich zwłokami , jak we Włoszech . I na koniec , nie chcę straszyć , możecie to zdanie nawet usunąć ale to nie skończy się na tej pandemii , za nią idzie następna , wiem co mówię , będzie ona o wiele gorsza od pierwszej i nie oszczędzi nikogo kogo dotchnie . Proszę Boga by do tego nie dopuścił .
3 miesiące temu / krzysztof
 
"Nie skorzystałem z alibi dyspensy. Czułbym się z tym jak zdrajca. Że to nierozsądne ? ktoś powie. Nierozsądnym byłoby przedkładać ciało nad ducha." Dyspensa nie jest żadnym alibi, ale prawem biskupa. Kościół dopuszcza dyspensę np. z racji choroby, opieki nad chorym, dłuższej podróży itp. ważnych sytuacji Apologetyczny Katechizm Katolicki ks. Gadowskiego. Epidemia z pewnością nią jest. Autor z pewnością zostawiłby w domu chorą matkę i pobiegł na Mszę Św., bo czułby się jak zdrajca. Jeśli autor jest tzw. singlem, to jego życie. Ale co by powiedział, gdyby przywlókł do domu wirusa i zaraził żonę, dzieci, rodziców? Katolik musi dobrze wypełniać obowiązki swojego stanu, kapłan - kapłańskiego, małżonek - małżeńskiego. A dbanie o życie i zdrowie swoich najbliższych jest takim obowiązkiem ks. Gadowski. Narażanie ich na groźbę utraty życia lub zdrowia w czasie epidemii nie jest odpowiedzialne.
3 miesiące temu / Gall
 
Panie Tomaszu - wszystko i w temacie, jak to się mówi. Prawda, prawda i cała prawda - ot co Pan tu wyłożył. Dziękuję.
3 miesiące temu / Robert
 
Czas oczyszczenia. A od Dekalogu nie ma dyspensy, kochani. Człowiek nie może zawiesić przykazania. Z Panem Bogiem+
3 miesiące temu / Mat
 
Kościół bez poświęcenia i ofiary kapłanów nie jest Kościołem, jest Zakładem psychoterapeutycznym. A zakład się po prostu zamyka, usługi również.
3 miesiące temu / Gość
 
Mocne, ale jakże prawdziwe słowa. My jesteśmy kowalami swojego losu a nasza bezczynność sprawia że "mądrzejsi" i bardziej cwani naszym losem kierują. I za to także przed Bogiem odpowiemy osobiście i jako naród.
3 miesiące temu / PS
 
Episkopat Polski dopuścił uczestnictwo 50 osób na Mszach św. Pytam za tym: dlaczego wyciął Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe? Czy na tych nabożeństwach POKUTNYCH nie można było dopuścić obecność 50 osób? To jakieś szaleństwo.
3 miesiące temu / maria
 
Ja w ogóle nie pojmuję jak można wymyślać, że Komunia do ust czymś zaraża, bądź to w jedną, bądź to w drugą stronę. Naprawdę macie takie doświadczenia, by podczas Komunii kapłan kiedykolwiek dotknął Waszych twarzy?
3 miesiące temu / wrocławiak
 
Wyobraziłem sobie: Wchodzę do kościoła, wkładam dłoń do Święconej Wody, wykonuję znak Krzyża i dotykam mokrymi palcami ust. Zarażam się. Klękam do Komunii Świętej. Kapłan dotyka palcem mojego języka. Zaraża mnie. Potem choruję i umieram. Boże Wszechmogący, dziękuję Ci za moje życie i za moją śmierć. Za Zbawienie na Krzyżu wprowadź mnie do życia wiecznego. Tyle razy widziałem Twoją Śmierć. Jadłem Twoje Ciało. Boże Miłosierny, pamiętaj o mnie.
3 miesiące temu / Józef
 
Pan Jezus powiedział, że największym nieszczęściem narodu jest sytuacja, kiedy nie wolno odprawiać Mszy Św. Matka Boża powiedziała, że jedna jedyna Msza Św. posiada większą wartość niż wszystkie bogactw świata. Ludzie ten świat należy do Boga! Polecam książeczkę: Największy Skarb czyli codzienna Ofiara Mszy Świętej od Ks. Ludwik Józef Chiavariano.
3 miesiące temu / Iwona
 
Nie chodzę do Kościoła z powodu obowiązku! Kieruje mną najwyższa POTRZEBA wynikająca z najgłębszego sensu Bytu Człowieka na tym Łez Padole! Gdy odejmę z niego Perspektywę Wieczności Duszy, staje się to wszystko, co istnieje na tym podłym i zgniłym ŚWIECIE, po prostu najoczywistszą GROTESKĄ, bez najmniejszego sensu i celu!!! Tylko Nadzieja, którą ofiarował nam Pan Jezus na Krzyżu, stawia moją codzienność w innym, pełnym sensu Bycie ku Wiecznej Chwale, ku: Jednoznaczności; Dobroci doskonałej, braku najmniejszych Podstępów i walki o cokolwiek, co miałoby tak jak tutaj - PRZEMINĄĆ jak chwila bez śladu! Aby to ujrzeć, warto poświęcić temu każdą Chwilę . . . potępienie otrzymuje każdy za darmo i niechybnie, ale Zbawienie tylko gdy podejmie Trud Maxymalny wg. swoich możliwości, jak się w Niebie nie spodoba można poprosić o przeniesienie do krainy wiecznego ''ciepełka'', ale odwrotnie . . . Żadną miarą nie możliwe!!! - Św. Benedykcie Patronie nasz Módl się za Nami+
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
Jeżeli teraz nie mogę uczestniczyć we mszy świętej i przyjmować Ciała Pańskiego godnie to dlaczego mam uczestniczyć jak będzie wszystko dobrze? Bóg jest na czas dobrobytu? Czy też kapłani Pańscy utracili wiarę? Wiele pytań a znikąd odpowiedzi.
3 miesiące temu / kamal
 
Czytając różne komentarze już sama zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie stwarzam zagrożenia dla innych, idąc na Mszę św. We czwartek rozmyślałam, czy iść w piątek do kościoła. Ostatnio chodzę na 6.30. Przed snem poprosiłam Boga: sam zdecyduj, czy powinnam pójść, bo Ty wiesz najlepiej. Budzika nie nastawiłam. Obudziłam się dokładnie o takiej porze, by zdążyć na Mszę. Bóg dał mi odpowiedź. Wszystko jasne. I jeszcze jedna dobra wiadomość: dużo więcej osób przyjmowało Komunię św. na klęcząco niż zazwyczaj. Niech Was Bóg błogosławi i daje dobre natchnienia.
3 miesiące temu / L
 
Izraelita, który był zainfekowany zakaźną chorobą, był nieczysty i nie mógł się spotykać z innymi nawet na wspólnych modlitwach do Boga. Biblia w Starym Testamencie jasno to opisuje. Mimo, iż Bóg jest silniejszy od wszystkich bakterii i wirusów - to żaden człowiek nie jest Bogiem, lecz tylko człowiekiem słabszym od koronawirusa. Jeśli zatem red. Tomasz A. Żak uważa, że pod pretekstem "ratowania rodziny i Ojczyzny" należy ignorować restrykcje, być może nawet i kwarantannę - tym samym stanowi on zagrożenie dla innych ludzi.
3 miesiące temu / asd
 
Bardzo egoistycznie panie redaktorze.
3 miesiące temu / Retro
 
Tak wlasnie.
3 miesiące temu / Nick
 
"Nie skorzystałem z alibi dyspensy. Czułbym się z tym jak zdrajca."Pięknie proszę Pana. Ale radzę nie wymachiwać tak dziarsko tym transparentem i nie piętnować tych, co z dyspensy korzystają, jak i tych, co jej udzielili. To niekoniecznie są ludzie małej wiary, lecz z pokorą przyjmujący dopust Boży.Oczywiście Msza internetowa nie zastąpi Mszy w realu.Niemniej dar roztropności pochodzi od Ducha św.
3 miesiące temu / ena
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.