DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Im bardziej przypominam sobie poszczególne aspekty twórczości Tolkiena, tym bardziej do chodzę do wniosku, że on bardziej pisał zawoalowane proroctwo niż fantastykę. A odniesienie Kościoła do Denethora jest bardzo trafne, w końcu Denethor był NAMIESTNIKIEM Króla Gondoru. Warto jeszcze wspomnieć że Saruman Biały zmienił się w Sarumana Wielobarwnego - Tęczowego, prowadzącym nie tylko rabunek przemysłowy pokazany w filmie ale również eksperymenty genetyczne - nie tylko tworząc swoich Uruków ale również krzyżując ludzi z orkami - to w filmie pokazane nie było.
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Najgłosniejszym, wspólczesnie żyjącym bajkopisarzem, zafascynowanym Polską, katolikiem, kiedyś dosyć żarliwym, przysłąnym nam tutaj przez brytyjskie imperium jest Norman Davis.On z drugim brytyjskim bajkopisarzem byli członkami rady ustalającej treść ekspozycji w Muzeum II WŚ. Według przygotowanej przez nich ekspozycji II WŚ była dla Polaków dosyc spokojnym czasem, na pewno mniej przykrym niż dla Niemców, urozmaiconym pogromami Żydów.Warto mieć świadomość takich zagrywek wobec nacji mających kompleksy wobec cywilizowanego świata. Ludzie ulepieni przez anglosaski, protestancki system nie są w stanie nic wnieść odkrywczego do naszego zycia umysłowego. To są tylko jady.Nie ma ani jednego przykładu pozytywnego przez 500 lat trwania tej antycywilizacji. Na tej witrynie czasem są publikowane materiały z amerykańskich,katolickich stron. Ludzie tworzący tamte strony, na pewno dobrej woli,są niewolnikami narzuconych im schematów myślenia,poza które nie są w stanie wyjść
2 miesiące temu / Mirek
 
Świetny tekst.
2 miesiące temu / L
 
Dostalo sie mi za Tolkiena niezależnie anglikanina czy katolika,ktory w opisie rzeczywistosci posluzyl sie angielskim bajkopisarstwem o "myslacych skrzatach czy proroczych gnomach",jakoby majacych wplyw na ksztaltowanie przyszlosci czyli przepowiedni, obcych kulturze polskiej, przekierowujac uwage juz dzieci ! na dzialania nieznanych duchow zamiast na Ducha Bozego tworzac zamet w ich umyslach.
2 miesiące temu / Stan
 
@Stan Wstydziłbyś się pisać takie bzdury, a przy tym oszczerstwa. Tolkien jako anglikanin? Większego idiotyzmu nikt nie napisał. Był żarliwym katolikiem, do czego przyznawał się głośno i oficjalnie. Był konserwatystą i antykomunistą, naraził się zlewaczałym elitom popierając krucjatę Generała Franco. Z sympatią wyrażał się o Polsce, potępiając zdradę aliantów wobec niej. Chrześcijańskie przesłanie jego dzieł jest przedmiotem badań wielu teologów i do tego nawiązuje również Autor artykułu, Pan Relich. Ale żeby komentować jego artykuł wypadałoby mieć choćby elementarną wiedzę.
2 miesiące temu / Masud
 
Protestanccy stręczyciele ogolno swiatowej religii majacej polaczyc wszystkich ludzi w braterstwie /tym razem/ roslino-zerstwa ustanowili patronem rolnikow anglikanskiego pisarza fantastyka Tolkiena, balansujacego miedzy kontemplacja Pana Boga a "myślącymi" skrzatami .
2 miesiące temu / Stan
 
Jakże ten Papież musi wstydzić się Chrystusa- to przecież syn Cieśli . Ileż wiewiórek zamordował Józef ścinając drzewa na potrzeby rzemiosła??
2 miesiące temu / Ironia
 
Każdy ekologizm jest złem . To słowo jest zawsze pseudonimem dodatkowego przepisu do 10 Przykazań . Na przykład: "Nie kradnij , chyba ,że kierujesz się swoimi ekologicznymi urojeniami".Wystarczające jest nie kradnij i nie zabijaj . Wszelkie dodatki jak np słowo ekologia są droga do podważenia sensu tych zdań. Samo wprowadzenie tematyki ekologicznej jest złem , ponieważ ekologizm jest zawsze ograniczeniem praw człowieka ze względu na zwierzeta , rośliny i skały. Z tego powodu to jest wywróceniem sensu Przykazań. Widzę ,że zasiane 30-20 lat temu ziarno ,czyli rozpowszechnienie w Polsce ksiązęk Tolkiena, przynosi plon . Jestem z pokolenia przedtolkienowskiego i nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia,co on poparł w swoich książkach. Jeśli ktoś udowodni autorowi , że francuski dominikanin ma racje co do Tolkiena , to wtedy co ?
2 miesiące temu / Mirek
 
Świetny tekst.
2 miesiące temu / Masud
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.