DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Tolerancja to za mało. Środowiska LGBT+ chcą teraz akceptacji

Tolerancja to za mało. Środowiska LGBT+ chcą teraz akceptacji

Na nic apele mieszkańców Płocka. Władze miasta pozwoliły środowiskom LGBT+ na przemarsz ulicami miasta, a prezydent objął wydarzenie patronatem. Tymczasem „tęczowi” modyfikują swoje żądania i mówią już nie o „tolerancji”, ale „akceotacji”.

 

„Wolność, równość, tolerancja” – takie hasło to zdaje się już przeszłość. Podczas marszu LGBT+ w Płocku skandowano bowiem idące dalej żądanie: „wolność, równość, akceptacja”.

 

Jak relacjonują świadkowie, na tęczowy marsz do Płocka aktywiści zjechali autobusami – głównie z dużych miast.  

 

 

 

 

Byli też politycy m.in. europosłowie Robert Biedroń, Rasmus Andresen z Niemiec i Julie Ward z Wlk. Brytanii, a także przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Spotkali się oni z przedstawicielami polskich ruchów LGBT+.

 

Biedroń zapowiedział, że Lewica po wejściu do Sejmu po nadchodzących wyborach parlamentarnych przedstawi „Pakiet przeciw przemocy”. To projekty ustaw dotyczących m.in. edukacji antyprzemocowej i antydyskryminacyjnych oraz natychmiastowej izolacji sprawcy przemocy.

 

Mieszkańcy marszu nie chcieli. Obawiali się kolejnych prowokacji i bluźnierstw. I mieli rację. W Paradzie niesiono baner z tęczowym napisem "#Tęczochowa", a zaraz za nim mężczyzna w koszulce z białym orłem na tęczowym tle niósł sprofanowany wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Jak zauważył wpolityce.pl, sobotni tzw. marsz równości, to jeden z kilku szykowanych w najbliższych tygodniach, a „autobusy wypełnione aktywistami LGBT+ ruszą w trasy po całej Polsce”. Można spodziewać się, że będą im towarzyszyli politycy, którzy liczą poparcie środowisk LGBT+ podczas wyborów.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2019-08-10 21:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To PIS-owi na rękę. Nie zrobili NIC aby temu zapobiec. Nie wypowiedzieli Konwencji Stambulskiej, nie wprowadzili ustawy zakazującej szerzenia ideologii LGBT takie prawo obowiązuje na Litwie !!!, a Pan Krasnodębski wyraźnie powiedział w wywiadzie z 2018 r. że blisko mu do Michnika jeśli chodzi o uznanie tzw. małżeństw homoseksualnych, jak ktoś nie wierzy proszę poszukać w internecie to znajdzie. Na modlitewnym spotkaniu poparcia dla abp Jędraszewskiego prym wiódł Pan Sakiewicz, który obrońców życia nazywa ruskimi trolami rozbijającymi prawicę.
5 miesięcy temu / Nik
 
Pewnie oni powiedzą że tego pociągu zmian nie można zatrzymać ale PiS po ostatnich wyborach powiedział niektórym,,proszę wysiadac''. Chyba nie posluchali albo pochowali się po różnych u... Żeby posluchali PiS musi pokazać,,kto tu rzadzi'' ale tego niestety za bardzo nie widać.
5 miesięcy temu / wdr
 
Nie akceptacji, tylko AFIRMACJI !! Tego chcą!
5 miesięcy temu / Lulek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.