DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

„To zaprzecza nauce Kościoła!”. Paweł Lisicki ostro o wydarzeniach w Domu św. Marty

„To zaprzecza nauce Kościoła!”. Paweł Lisicki ostro o wydarzeniach w Domu św. Marty
fot. You Tube/wSensie

- Albo mamy do czynienia z jakąś szopką, albo z jawnym zerwaniem z tym, co stanowi istotę chrześcijaństwa – powiedział w programie "Wierzę" telewizji wSensieTV redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki, komentując niedawne spotkanie w Domu św. Marty w związku z podpisanym przez papieża Franciszka tzw. dokumentem z Abu Zabi.

 

Lisicki, który jest współautorem magazynu "Wierzę", odniósł się do dokumentu komentując spotkanie, jakie 11 września odbyło się w Domu św. Marty w Watykanie. Było to pierwsze posiedzenie Najwyższego Komitetu dla osiągnięcia celów zawartych w Dokumencie o Braterstwie Ludzkim na rzecz pokoju światowego i wspólnego współżycia.

 

Publicysta nie ma wątpliwości, że spotkanie może świadczyć o jawnym zerwaniu z tym, co „stanowi istotę chrześcijaństwa”. – Najwyższy Komitet ds. Braterstwa opiera się na dokumencie z Abu Zabi, w którym napisano, że „pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i język są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie” – przypomniał Lisicki.

 

- To zdanie całkowicie zaprzecza całej tradycji chrześcijaństwa i całej nauce Chrystusa. Gdyby ono było prawdziwe, to Kościół nikogo by nie nawracał, a przecież docierał do innych religii. Jak byli poganie w Rzymie, to po co do nich szedł św. Paweł? Po co szedł św. Piotr? Po co szli apostołowie? Dlaczego ich nawracali na chrześcijaństwo? – pytał redaktor naczelny „Do Rzeczy”. O dokumencie z Abu Zabi powiedział również: „piękna masońska nazwa”.

 

Lisicki odnosząc się do dokumentu podkreślił, że irytuje go, gdy nieustannie powtarzane są frazy o potrzebie radości, optymizmu i nieskupianiu się na tym, co złe. – Chciałbym się skupiać tylko na tym, co jest dobre, ale czy mam nie widzieć tego, co złe? Co mam z tym zrobić? – mówił Lisicki.

 

Stolicę Apostolską podczas spotkanie w Domu św. Marty reprezentowali przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynał-nominat Miguel Angel Ayuso Guixot i sekretarz specjalny Ojca świętego Yoannis Lahzi Gaid. Pojawili się tam także przedstawiciele świata arabskiego. Było to pierwsze posiedzenie Najwyższego Komitetu dla osiągnięcia celów zawartych w Dokumencie o Braterstwie Ludzkim na rzecz pokoju światowego i wspólnego współżycia.

 

 

Źródło: Do Rzeczy

ged


DATA: 2019-09-21 16:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
27
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyżby biblijna przypowieść o wieży Babel była już nieaktualna?...W/g wielu rzeczywiście Biblię najlepiej byłoby dziś na nowo przeredagować!
9 miesięcy temu / JK
 
'do Daro' ma w zupełności rację ... I przy okazji pytanie o dwie rzeczy: czy Pan red. Lisicki włada językiem włoskim, aby zrozumieć, co naprawdę mówi Ojciec św., no i jaka jest kompetencja Pana Lisickiego w sprawach teologicznych ??? Jeśli się chce coś komentować, to naprzód trzeba się na tym "trochę" znać. Znajomość "małego katechizmu" tu z pewnością nie wystarczy. Efekt - zamieszanie
9 miesięcy temu / No tak
 
Całkowicie zgadzam się z Autorem artykułu. Pan Jezus powiedział do Apostołów: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody! Kto uwierzy i ochrzci się - będzie zbawiony, kto nie uwierzy - będzie potępiony!". Pan Jezus jest największym i niekwestionowanym nauczycielem. Chrystus zmartwychwstał!
9 miesięcy temu / piowitko
 
Tylko tak dalej!
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
"Pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i język są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie" - zaiste nie wiem z czym ma problem redaktor Lisicki. A niby wyrazem czyjej woli jest fakt, że ludzie wyznają różne religie, mają różny kolor skóry, mówią różnymi językami, a wśród nich są kobiety i mężczyźni? Boga Stwórcy, czy szatana? Przeczytałem papieski dokument i nie widzę w nim żadnej sprzeczności z misją apostolską Kościoła. To są jakieś karkołomne nadinterpretacje redaktora, który poczuł się świętszy od Papieża.
9 miesięcy temu / Laiks
 
Ale z drugiej strony papież Franciszek ogłasza dobrowolnie miesiąc misyjny, którego cele i przesłanie są zupełnie inne niż przedstawiona w artykule interpretacja deklaracji o równości religii. Bo po co wtedy ogłaszać ten miesiąc, angażować się, jak nie trzeba? Albo więc papież jest w sprzeczności sam ze sobą, albo jakoś godzi te dwa odmienne inicjatywy. Do czego zresztą można się już było przyzwyczaić.
9 miesięcy temu / x.Tomko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.