DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

To YouTube zadecyduje, czy to co oglądasz, jest rzetelne

To YouTube zadecyduje, czy to co oglądasz, jest rzetelne
fot. You Tube / The Far Side

YouTube wprowadza politykę promowania jedynie „wiarygodnych” źródeł informacji, czyli w praktyce tych, które zechcą nam zaprezentować jego administratorzy. Czy jest to odebranie resztek wolności rynkowi medialnemu w sieci i zapowiedź zbliżającej się cenzury?

 

Dyrektywa przyjęta niedawno przez zarząd technologicznego giganta ma szlachetny cel – zapobiegać tzw. „teoriom spiskowym” oraz „fake newsom”. Polegać będzie na usprawnieniu algorytmów, aby po obejrzeniu danego filmu z „teorią spiskową”, kolejne nie wyświetliły się nam jako proponowane. Dodatkowo usprawnione zostanie pozycjonowanie, aby treści z „wiarygodnych źródeł” były dużo łatwiej dostępne.

 

Haczyk tkwi jednak w tym, co YouTube uznaje za wiarygodne źródło. To bowiem technologiczny gigant będzie trzymał w ręku wszystkie narzędzia, za pomocą których odsieje „ziarno od plew”. Nie znamy także dokładnych instrumentów i mechanizmów, które posłużą cyfrowym algorytmom w rzeczywistej weryfikacji prawdziwości informacji zamieszczonych w filmach.

 

Oprócz usprawnienia algorytmów, YT będzie promował rzetelne dziennikarstwo także za pomocą przyznawania specjalnych grantów dla danych kanałów. Na ten cel zostanie przeznaczone blisko 25 mln dolarów. YT będzie wybierał i promował te kanały, które – jego zdaniem – przedstawiają wiarygodny kontent.

 

Wkrótce wprowadzone zostanie wyświetlanie specjalnego „paska informacyjnego” z odnośnikami nie tylko do filmów, ale także do artykułów w wyszukiwarce Google. YT będzie także ściślej współpracować z Wikipedią czy Encyklopedią Britannica.

 

Taka strategia budzi pytania, czy tradycyjne, mainstreamowe dziennikarstwo jest jeszcze wiarygodne. Do pytań związanych z zaprowadzaniem ewentualnej cenzury odniósł się Neal Mohan, główny dyrektor ds. produktu YT.  

 

- Oczywiście, że będzie możliwość skonfrontowania informacji. Filmy z teoriami spiskowymi nadal będą dostępne. Nie chodzi o to, żeby je zlikwidować, ale żeby dać użytkownikom możliwość weryfikacji informacji w nich zawartych.

 

Strategia YouTube’a jest częścią planu Google'a mającego na celu „wskrzesić rzetelne dziennikarstwo”. Na ten cel już przeznaczono 300 mln dolarów.

 

Taka odgórna ingerencja w medialny rynek niebezpodstawnie wzbudza wiele kontrowersji. Światowy rynek medialny jest obecnie zdominowany przez przestawicieli liberalno – lewicowej wykładni politycznej. Przypomnieć możemy tutaj chociażby promocję dewiacji i homopropagandę, jaka wylewała się z YT czy Google'a w ramach „miesiąca dumy”. Można mieć uzasadnione obawy, że „rzetelne” będzie w sieci tylko to, co okaże się zgodne z poglądami osób decyzyjnych.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / wired.com       

PR


DATA: 2018-07-12 16:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trwa wielopoziomowa batalia na rzecz ukrycia Prawdy nie moga z nia wygrac to wymyslili ze ja schowaja zamieniajac te kanaly TV w kanaly sciekowe poprostu.
8 miesięcy temu / Nick
 
Jeśli ktoś selektywnie, według własnego widzimisię, podchodzi do prawa własności, ten nie jest libertarianinem a hipokrytą. Bo niby czym różni się kradzież własności materialnej od kradzieży własności intelektualnej? Jeśli ukradnę komuś jabłka i je sprzedam, właściciel nie zarobi na klientach którzy je kupią ode mnie. Jeśli ukradnę komuś patent, uruchomię produkcję i sprzedam produkty, właściciel patentu nie zarobi na klientach którzy produkty kupią ode mnie.
8 miesięcy temu / do aaa
 
Jest Acta 2 proszę zajrzeć na YT pojawia się komunikat o podanie wieku jeżeli materiał jest "niepoprawny politycznie" muzyka patriotyczna ,tożsamościowa jest cenzurowana ,Nawet część materiałów YT usnął,Kradnie konta na YT jeśli uzna że treści przedstawiane są "niepoprawnie politycznie"chcąc dostać się na swoje zablokowane konto należy podać pełne dane osobowe i serię dowodu osobistego numer telefonu komórkowego.
8 miesięcy temu / Tomasz
 
@Sec Że też się temu Mahometowi chciało... No ale tak działają opętani - jak roboty. A co do mowy nienawiści, to w moim libertariańskim powiecie za takową uchodziłyby ustawy z Brukseli (a nawet Warszawy).
8 miesięcy temu / aaa
 
No nie YouTube niszczy/cenzuruje rynek (ono go tworzy!), ale prawa autorskie i patenty, zapewniające YT reżymowy monopol. Ja wiem, że zaraz "kapitaliści" podniosą krzyk, że przecież prawa autorskie i patenty ochraniają "własność", ale na szczęście nie każdy uznaje reżymowe przywileje (prawa autorskie, patenty) za przyrodzoną rzecz wynikającą z prawa naturalnego. Ponadto monopolistyczna pozycja wielkich korporacji wynika właśnie z isnienia państw, które to zbyt dobrze radzą sobie ze średnimi podmiotami (dusząc ich działalność), ale nie radzą sobie z dużymi (optymalizującymi podatki). "Prawica" pewnie znajdzie receptę w duszeniu także tych dużych, ale na szczęście są libertarianie, którzy po prostu postulują poluzowanie polityki prawno-fiskalnej wobec każdej fimry, by rynek (także międzynarodowy) stał się w pełni wolny, a nie oparty na regulacjach zwalczających inne regulacje.
8 miesięcy temu / aaa
 
A kto powiedzial ze ja sama nie potrafie ocenic ,tylko lewackie tepaki za mnie to chca robic
8 miesięcy temu / Ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.