DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

To wstrząsające: Belg chciał wywieźć dzieci z Polski. Błyskawiczna reakcja rządu

To wstrząsające: Belg chciał wywieźć dzieci z Polski. Błyskawiczna reakcja rządu

- Dzieci Polki i Belga nie zostaną wydane za granicę – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort musiał reagować w sprawie, którą kilka dni temu rozpatrzył Sąd Okręgowy w Poznaniu.  

 

Resort odesłał do apelacji orzeczenie Sądu Rejonowego, który w 2016 roku zdecydował o wydaniu za granicę dwójki dzieci ze związki Belga i Polki. Kobieta została zmuszona do oddania ich ojcu. Po rozwodzie matka wyjechała wraz z dziećmi do Polski, zaś ojciec podjął działania w trybie tzw. konwencji haskiej, oskarżając Polkę o uprowadzenie. Mężczyzna odwoływał się także do orzeczenia belgijskich sądów, które uznały, że rodzice powinni sprawować  opiekę nad dziećmi naprzemiennie.

 

Polka argumentowała jednak, że wyjechała z Belgii w okresie, gdy to jej przypadało prawo opieki. W dodatku dzieci nie chciały wracać do ojca.

 

Do sprawy włączyła się polska prokuratura, która działania uzasadniała dobrem polskich dzieci. Na początku Sąd Rejonowy nakazał wysłanie dzieci do ojca, jednak Sąd Okręgowy w apelacji wstrzymał wykonanie postanowienia.

 

Minister Ziobro powiedział PAP komentując prawomocną decyzję sądu pozostawiającą dzieci przy matce, że „jeśli – jak w przypadku mieszkanki Poznania – mają kochającą matkę i dobrą opiekę z jej strony, jeśli sprzeciwiają się powrotowi do ojca obcokrajowca, to sąd powinien to wziąć pod uwagę”. Wyraził radość, że w apelacji sąd przyznał rację prokuraturze.

 

 

Źródło: Polskie Radio

ged


DATA: 2017-06-24 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sprawa narodowości rodziców jest kwestią marginalną. Nie sądzę, że sąd rejonowego swoją decyzję oparł na przesłance "Belg z zasady jest złym ojcem" mam również nadzieję, że sąd apelacyjny nie oparł się na przesłance "Polka z zasady jest dobrą matką". Fatalnie też by było gdyby oparł się na zasadzie "miejsce dzieci matek Polek jest w Polsce. Najważniejsze jest dobro dziecka, przesłanką "bo dzieci chcą być z matką" jest zawodnicza, dzieciom można za kilka tygodni zrobić pranie mózgu tak, że widzą w ojcu potwora. Jeżeli ojciec nie był pozbawiony praw rodzicielskich, ani ich nie ograniczono to wywieziono dzieci bez uzgodnienia tego z drugim rodzicem (lub w razie braku porozumienia po decyzji sądu rodzinnego), również wtedy gdy sprawuje się nad nim opiekę jest uprowadzeniem. A uniemożliwianie kontaktu z ojcem (jeżeli faktycznie miało miejsce) działaniem na szkodę dziecka.
ponad 2 lata temu / Jagoda
 
Naprawde nie publikujecie wszystkich komentarzy? Wczoraj was bronilam, a tu dwa moje komentarze pod tym artykulem nie pojawily sie, choc innych przybywa . Nie pisalam nic obrazliwego. Czy na redakcje Pch 24 wywierana jest jakas presja, tym razem prawicowa? Nie dajcie sie, bo zginiemy.
ponad 2 lata temu / Quito Akita
 
Jeden przypadek,a tu nawet minister zabiera głos.
ponad 2 lata temu / ktoś
 
I bardzo dobrze. Najwyższy czas wreszcie wyrosnąć z kompleksów wobec Zachodu i zacząć bronić naszych z całą stanowczością. W takich Niemczech byłoby nie do pomyślenia aby jakiś sąd odebrał dzieci Niemce i wydał Polakowi.
ponad 2 lata temu / abc
 
A tak na marginesie czy ten OBYWATEL BELGII jest narodowości afrykańsko-mahometańsko-arabskiej? I jeszcze zapytam DLACZEGO KASUJECIE KOMENTARZE, które nie są obraźliwe, agresywne itd., lecz obiektywne i drążące do prawdy. KILKADZIESIĄT RAZY MIAŁEM WYRZUCONE KOMENTARZE POD ROŻNYMI TEMATAMI I ARTYKUŁAMI? Mimo wszystko życzę dobra i Szczęść Boże!
ponad 2 lata temu / a tak na marginesie
 
Mam mieszane uczucia.Sorawa w zasadzie nie do rozwiazania.Lepiej nie wiązać się z obcokrajowcem bo prędzej czy później pojawią się kłopoty.
ponad 2 lata temu / mf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.