DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

To władze samorządowe mają zaprowadzić komunizm w UE i innych krajach

To władze samorządowe mają zaprowadzić komunizm w UE i innych krajach
Fot. Twitter

Rewolucyjne zmiany społeczno-ekonomiczne w Europie i innych regionach świata wprowadzają przede wszystkim władze samorządowe. Drogą faktów dokonanych legalizują często coś, co jest nie tylko sprzeczne z wolą narodu, ale także jego interesami. W Brukseli 9 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR), by przedyskutować priorytety przed nadchodzącymi wyborami europejskimi.

 

 

- Nadchodzące wybory europejskie są dla nas bardzo ważne, ponieważ wierzymy w lokalną i regionalną Europę. Wierzymy, że Europa musi zmierzać w kierunku lokalnym – mówił sekretarz generalny CEMR Frédéric Vallier.

 

Ponieważ UE stoi w obliczu kluczowego głosowania odnośnie swojej przyszłości – docelowo to niewybieralni urzędnicy europejscy mieliby decydować o podatkach, interwencjach zbrojnych, kwestiach moralnych dotychczas zarezerwowanych dla poszczególnych rządów – lokalni przywódcy wezwali do „lokalizacji Europy”, rzekomo po to by zbliżyć ją do obywateli.

 

- Jesteśmy przekonani, że zaufanie do instytucji będzie rosło, jeśli będziemy mieli zaufanie do silnych samorządów lokalnych, by dotrzeć do obywateli – podkreślił Vallier.

 

Setki samorządowców zaapelowały o oddolne podejście, by odbudować zaufanie do UE podczas Ósmego Szczytu Miast i Regionów w Bukareszcie, przed nieformalnym, majowym  posiedzeniem Rady Europejskiej w sprawie przyszłości Europy.

 

Zgodnie z manifestem opublikowanym w środę przez CEMR, przywódcy regionalni i lokalni uważają, że przewodnimi zasadami działań UE w przyszłości powinny być cele zrównoważonego rozwoju.

- Program na rok 2030 jest okazją dla małych i średnich miast do rozwoju, a dla UE stwarza szansę do walki z eurosceptycyzmem i populizmem – powiedział burmistrz Carlos Martínez z hiszpańskiej Sorii. Belgijska eurodeputowana Maria Arena (S&D) zaproponowała włączenie celów zrównoważonego rozwoju do wszystkich komisji, aby zapewnić, że będą kształtować wszystkie prace Parlamentu Europejskiego.

 

UE finansuje rozwój regionalny i spójność terytorialną za pośrednictwem funduszy strukturalnych. Parlament Europejski niedawno głosował za utrzymaniem budżetu spójności po Brexicie.

Chociaż UE ma nowe priorytety, „polityka spójności może być odpowiedzią na niektóre z tych nowych wyzwań”, wyjaśniła Iskra Mihaylova (ALDE), przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie.

 

Wydany jeszcze w 2014 roku Manifest samorządów lokalnych i regionalnych (CEMR), które stanowią przybudówkę międzynarodowej organizacji Zjednoczonych Miast i Władz Lokalnych, przewiduje dalszą emancypację od władz centralnych w celu przyspieszenia rozpadu państw i federalizacji w ramach UE. Samorządowcy są zainteresowani pogłębieniem współpracy z podmiotami pozapaństwowymi związanymi z think-tankami amerykańskiej finansjery, promującej szybką transformację społeczno-ekonomiczną świata, tzw. zieloną gospodarkę i ideologię gender.

 

W 2017 r. podczas szczytu w Bonn, miliarder Michael Bloomberg, który pełni funkcję przedstawiciela ONZ ds. miast i zmian klimatu, zażądał przyznania amerykańskiej koalicji miast, stanów i firm statusu, jaki przysługuje jedynie państwom.

 

Bloomberg, właściciel agencji informacyjnej Bloomberg L. P., były burmistrz Nowego Jorku twierdził, że podmioty niepaństwowe mogą szybciej wypełniać zobowiązania klimatyczne. Muszą jednak uzyskać dostęp do stołu negocjacyjnego ONZ.

 

Miliarder, który według „Forbesa” znajduje się na 13. miejscu pośród najbogatszych ludzi świata, wskazywał wówczas, że koalicja miast, stanów i firm reprezentuje ponad połowę gospodarki USA, dlatego winna decydować o losach świata i szybciej wdrażać Agendę 2030.

 

Z Polski do CEMR należy Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich.

 

We wspomnianym Manifeście za kluczowe uznano m.in. ambitną redukcję tzw. gazów cieplarnianych (OZE, elektromobilność, strefy niskiej emisji, nowe dotkliwe podatki ekologiczne, podatki od nieruchomości itp.), głębszą integrację, sporządzenie nowego katalogu praw w celu lepszej integracji imigrantów i walki z „ksenofobią oraz dyskryminacją”, rozszerzenie wpływu ideologii gender, walkę z „nacjonalizmem” i interesami narodowymi.

 

„Otwartość oraz dialog i szacunek dla odmienności to także kluczowe czynniki dla utrzymania pokoju na naszym kontynencie” – czytamy w programie samorządowców.

 

CEMR chce Europy komunistycznej, opartej na zasadach Altiero Spinelliego.

 

„Samorządy lokalne i regionalne pragnące zjednoczonej Europy wzywają przyszłych członków Parlamentu Europejskiego do oparcia się na oddolnej strategii dążenia do większej integracji i legitymacji demokratycznej w UE, opracowanej przez Altiero Spinelliego, jednego z ojców-założycieli Unii Europejskiej, realizowanej następnie przez Grupę Spinellli w Parlamencie Europejskim” – apelują samorządowcy.

 

I dalej: „Wzywamy Parlament Europejski do zainicjowania Konwencji na rzecz sporządzenia projektu Podstawowych Praw Unii Europejskiej. W ramach podstawowych praw należy zdefiniować „nowe ekwilibrium instytucjonalne” (…). Powinno się ono opierać na rzeczywistych uprawnieniach i kompetencjach przekazanych Komisji Europejskiej, na wspólnym sprawowaniu rządów na wszystkich szczeblach zarządzania oraz na coraz ściślejszej integracji gospodarczej, fiskalnej i politycznej”.

 

UE – zgodnie z wolą samorządowców – ma służyć globalistom, ma być otwarta na imigrantów i mulitkulturalizm, walczyć z „ksenofobią” i „populizmem”.

 

 

Źródło: euractiv.com, ccre.org.

AS

 

 

 


DATA: 2019-04-13 12:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@agricola Socjalizm nie leży w interesie najbogatszych, ponieważ najbogatszych i w ogóle kapitalistów w socjalizmie czeka jeden los: wywłaszczenie. Żaden z nich na to wywłaszczenie z utęsknieniem nie czeka. A UE jak najbardziej opiera się na własności prywatnej- korporacje i koncerny również są w większości prywatne. A nawet jeśli nie są- jak np Orlen- to działają na zasadach kapitalistycznych.
ponad 1 rok temu / U.W.I
 
@UW. UE jest oparta na własności prywatnej? Zarządy korporacji i koncernów to dokładna kopia komitetu centralnego KC KPZR. Chociaż trochę racji masz, socjalizm i jego darwinowskie ewolucje to właściwie prywatna inicjatywa kilku najbogatszych światowych lichwiarzy. Bez tego wynalazku dalej byli by krawcami, szewcami i szynkarzami, dla nich to genialny wynalazek, łączy przyjemne z pożytecznym, skuteczną deprawację Gojów i niebotyczne zyski. No palce lizać.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Stare i nowe komuchy. Naprawić chcą Stalina.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
@Zoltar Żaden system oparty na własności prywatnej nie jest socjalizmem. Te wszystkie dotacje na rozpoczęcie działalności i inne rzeczy tego typu to również czysty kapitalizm. A sama Unia jest narzędziem zachodniego imperializmu.
ponad 1 rok temu / U.W.I
 
UE to typowy zamordyzm. Teraz pod hasłem faszyzmu czy coś-tam-fobii zakazuje się wolności słowa i wymiany poglądów. Ten kierunek będzie postępował, bo jak raz zaczną zabierać wolność, to skończą dopiero jak wszystkim założą kajdany.
ponad 1 rok temu / Zoltar
 
@ U.W.I Unia Europejska narzuca gospodarkę planową zupełnie jak za komuny. Kwoty produkcji, wysokość dotacji, wielkość produkowanych przedmiotów/płodów rolnych. To wszystko jest socjalizmem. Do tego dochodzi całkowity sprzeciw względem demokracji - władze unii nie pochodzą z demokratycznego wyboru poza parlamentem, który władzy nie ma. Brak dyskusji publicznej na temat kluczowych kierunków rozwoju wprowadzenie euro, wspólnej armii, itd.
ponad 1 rok temu / Zoltar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.