DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

To utrwala krzywdzące stereotypy! Fatalne ilustracje do tekstów o pedofilii na portalu rp.pl

To utrwala krzywdzące stereotypy! Fatalne ilustracje do tekstów o pedofilii na portalu rp.pl
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (StartupStockPhotos)
#MEDIA    #PORTAL    #PRASA    #RP.PL    #RZECZPOSPOLITA    #SERWIS    #STEREOTYP    #TYLKO NIE MÓW NIKOMU    #FILM    #PEDOFILIA

Jest zrozumiałe, że treści zaprezentowane w filmie „Tylko nie mów nikomu” budzą oburzenie. Ciężko jednak zrozumieć, dlaczego poważny i opiniotwórczy serwis informacyjny ilustruje teksty dotyczące przypadków pedofilii zdjęciem złamanego krucyfiksu lub mężczyzny w koloratce.

 

Krzyż to symbol męki i śmierci Syna Bożego, który umarł za nasze grzechy. Krzyż to znak rozpoznawczy wyznawców Chrystusa na całym świecie. To święty symbol otaczany czcią od setek lat, a za wierność krzyżowi ludzie cierpieli i umierali. Dlatego też widok zbezczeszczonego krzyża może budzić u ludzi wierzących ból i smutek.

 

Tymczasem na portalu dziennika „Rzeczpospolita” jeden z tekstów dotyczących filmu braci Sekielskich został zilustrowany złamanym krucyfiksem. Gdy do tego dodamy fakt, że w tytule znajduje się słowo „pedofilia” i „Kościół”, możemy obawiać się nie tylko wzbudzenia smutku u wierzących, ale i utrwalania w całym społeczeństwie negatywnych stereotypów dotyczących księży. Bez wątpienia tekst pt. „Adwokaci: Kościół może odpowiadać prawnie za czyny pedofilii z filmu Sekielskich” można bez większego trudu zilustrować we właściwszy sposób niż przy pomocy złamanego krucyfiksu.

 

Niestety to nie pierwsze tego rodzaju zdarzenie na rp.pl, bowiem 12 maja tekst pt. „Pedofilia wchodzi w kampanię do PE” został zilustrowany mężczyzną w koloratce, co jeszcze mocniej utrwala fałszywy i niezwykle krzywdzący stereotyp. Tymczasem tekst tylko w sposób pośredni nawiązuje do filmu, który pokazuje karygodne czyny kilku osób.

 

 

MWł

 

 


DATA: 2019-05-14 14:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znam Polaków którzy atakują cały Kościół wszystkich Kapłanów i można tłumaczyć oni wierzą w tą szatanska propagandę. Co nam zostało Różaniec pokuta. Naiwni Polacy którzy słuchają złych wrogich ludzi Kościoła kiedyś się może opamietaja.
9 dni temu / Ona
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68221"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.