DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

To się dzieje naprawdę! Homoseksualny coming out księdza podczas Mszy nagrodzony owacjami

To się dzieje naprawdę! Homoseksualny coming out księdza podczas Mszy nagrodzony owacjami
Gregory Greiten / Źródło: Facebook

„Kościół naucza, że osoby posiadające pociąg seksualny do tej samej płci, muszą być traktowane ze zrozumieniem” – tymi słowami arcybiskup Jerome Listecki skomentował homoseksualny coming out, jaki miał miejsce podczas niedzielnej Mszy Świętej w kościele w Milwaukee. Dokonał go… ksiądz! Jakby tego było mało, wierni... nagrodzili duchownego za to wyznanie... owacją na stojąco!

 

Deklaracja duchownego-homoseksualisty, jak i abp. Listeckiego sprawiła, że ks. Gregory Greiten stał się gwiazdą „postępowych mediów”, które przedstawiają go niczym „ostatniego sprawiedliwego”, który w dodatku w walce dobra ze złem stanął po „właściwej stronie”.

 

Sam kapłan poinformował, że zanim postanowił powiedzieć „prawdę o swej orientacji seksualnej”, spotkał się z arcybiskupem Listeckim, któremu powiedział o swoich zamiarach.

 

Temat jako pierwsze przedstawiło pismo „National Catholic Reporter”. W artykule na temat księdza-homoseksualisty napisano, że ujawnił on swoją orientację seksualną, ponieważ „chce być wzorem dla innych” i „przełamać milczenie duchowieństwa” w sprawie takich duchownych.

 

Będę taką osobą, jaką stworzył mnie Bóg. (…) W moim życiu kapłańskim i w trakcie służby, którą pełnię, pomogę wszystkim, bez względu na to, czy ta osoba jest gejem czy heteroseksualistą, biseksualistą czy osobą transseksualną. Aby każda z nich mogła być sobą i żyć w pełni, na podobieństwo Boga – tłumaczył Greiten. Dodał, że „Kościół potrzebuje zdrowych wzorców dla księży, którzy walczą z tym, aby pogodzić się ze swoją orientacją seksualną”.

 

To jednak nie wszystko. Greiten oprócz swej deklaracji wygłosił również… przeprosiny dla „społeczności LGBT” za działania „swojej społeczności wiary”, która „walczy z każdą odmiennością”. Dodał, że… „to Bóg uczynił go homoseksualistą” i w związku z tym… dał do wykonania zadanie, którego początkiem był niedzielny coming out.

 

Módlmy się do Trójcy Świętej i Najświętszej Maryi Panny, aby jak najszybciej zatrzymali szaleństwo w wykonaniu ks. Greitena, abp. Listeckiego i samych wiernych, którzy bijąc brawo podczas Eucharystii dali sygnał, że w pełni popierają homoherezję.

 

 

Źródło: wprost.pl, fronda.pl

TK

 

 


DATA: 2017-12-21 15:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Ewangelii homoseksualizm jest uznawany za obrzydliwość. Tacy ludzie są potępieni, o ile nie nawrócą się, nie odpokutują i nie będą żyć w czystości przez resztę życia. Osobiście, gdyby mój ksiądz coś takiego wyznał, więc bym do niego nie poszedł. I nie obchodziłoby mnie, że inni to akceptują.
ponad 1 rok temu / marek
 
Wierzę że bzdurą wszystko usprawiedliwiasz, w tym to czego nie rozumiesz.
ponad 1 rok temu / do DNA
 
Bóg dopuścił mordercę żeby mordował, Bóg dopuścił złodzieja, żeby kradł? Bigamistę, żeby oszukiwał...itd. Bzdurą wszystko można usprawiedliwić.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Zgadza się, Pan Bóg dopuścił do tego, aby taki był. Podobnie jak dopuścił do grzechu pierworodnego. Nie jest to jednak tożsame z "aktem stworzenia homoseksualizmu" czy "aktem stworzenia grzechu pierworodnego". Właśnie dlatego ten "ksiądz" skłamał. Ciekawe czy załapiesz taką analogię: solidny producent samochodów, który wyposaża samochód w strefy zgniotu, poduszki powietrzne itp., nie tworzy wypadków samochodowych, choć tworząc elementy bezpieczeństwa dopuszcza że wypadek nastąpi. A jeśli jakieś wypadki powstają z winy wad samochodu, to tylko w przypadku producenta niesolidnego lub zaniedbań popełnionych przez inne osoby (użytkownika, serwis), a nie solidnego producenta. Dlatego powtarzam: twierdzenie że Pan Bóg stworzył homoseksualizm to grzech bluźnierstwa, jakoby Pan Bóg tworzył zło.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Bóg dopuścił do tego, aby taki był. Po grzechu pierworodnym człowiek stracił doskonałość i dlatego są homoseksualiści, niewidomi od urodzenia czy urodzeni bez ręki.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Skąd wiesz ze żyje w czystości? Skąd wiesz że nie ulega dewiacji? Skąd wiesz że stara się nosić ten krzyż, a nie zrzuca go? Jego grzechem jest kłamstwo, jakoby takim stworzył go Bóg. Także popełnia grzech fałszywej sugestii jakoby homoseksualizm był normalny, podczas gdy doktryna Kościoła Katolickiego uznaje homoseksualizm jako poważne zepsucie (KKK2357). Poza tym, nie głosi że osoby homoseksualne są wezwane do czystości (KKK2359), czyli zaniedbuje swoje obowiązki.
ponad 1 rok temu / do trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.