DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

To się dzieje naprawdę! Argentyński biskup zorganizował specjalną Mszę by udzielić Komunii rozwodnikom

To się dzieje naprawdę! Argentyński biskup zorganizował specjalną Mszę by udzielić Komunii rozwodnikom

W niedzielę w kościele świętego Rocha w argentyńskim Santa Fe, miejscowy biskup zorganizował Mszę Świętą na którą zaprosił rozwodników żyjących w nowych związkach, by udzielić im Komunii Świętej. Biskup Ángel José Macín w ten właśnie sposób interpretuje Amoris laetitia.


Biskup zasugerował, że organizując Mszę kierował się instrukcjami przesłanymi do argentyńskich biskupów przez papieża, gdy hierarchowie z Buenos Aires zapytali go, czy dobrze rozumieją zapisy papieskiej adhortacji apostolskiej. Według biskupa Macina osoby żyjące w nieregularnych związkach, które do tej pory były „marginalizowane w Kościele”, po odbyciu sześciomiesięcznego „okresu pokuty i rozeznania” mogą być już włączone „do pełnej Komunii z Kościołem”.

 

Nikt nie wspominał o tym, że obecni na Mszy katolicy, którzy rozwiedli się i wstąpili w nowe związki, powinni żyć we wstrzemięźliwości seksualnej, zgodnie z normami ustalonymi przez Jana Pawła II w Familiaris Consortio.

We Mszy uczestniczyło około 30 par niesakramentalnych.  

 

Biskup Reconquisty Ángel José Macín był jednym z pierwszych biskupów nominowanych przez papieża Franciszka. Sakrę biskupią przyjął 12 października 2013.

 

 


Źródło: Rorate Caeli

kra
DATA: 2017-06-14 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdybym trwał w grzechu śmiertelnym to rzeczywiście nie mógłbym korzystać z Sakramentów.Zgodnie z Ewangelią każdy ma wyjąć najpierw belkę ze swego oka ale zobowiązany jest także wyjąć drzazgę z oka swego brata. Jak widzisz nie jest tak że nic nie robię by zapobiec grzechowi cudzołóstwa gdyż mówię o tym innym i nie tylko w komentarzach na tej stronie ale także w życiu dlatego twoje nazwanie mnie obłudnikiem jest nieuprawnione. Poza tym jeżeli ostrzegam innych to tylko oni są odpowiedzialni za swoje grzechy.Ale dzięki twojemu komentarzowi będę bardziej zwracał uwagę na to o czym piszesz by zapobiegać także grzechom innych. Dobrze że uświadamiasz jeśli czynisz to w dobrym celu ale lepiej by było z twojej strony zastanowić się zanim nazwiesz kogoś obłudnikiem. Poza tym dziękuję za doprecyzowanie moich komentarzy osobie która odpowiedziała zaraz po mnie
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Obłudniku, czyli ty też nie możesz korzystać z Sakramentów Świętych gdyż trwasz w grzechu śmiertelnym, bo nic nie robisz by zapobiec grzechowi cudzołóstwa, mimo że masz świadomość jak wielu ludzi przyjmuje pod swój dach bądź wynajmuje pokój cudzołożnikom albo dewiantom seksualnym.
ponad 2 lata temu / do Rzymski Katolik
 
@Rzymski Katolik - rozwodnicy w kolejnych związkach mieszkający razem nawet we wstrzemięźliwości POPEŁNIAJĄ grzech, a nie tylko "stwarzają sposobność do grzechu". Popełniają grzech wiarołomstwa - łamią przysięgę małżeńską, która obowiązuje zarówno porzucającego, jak i porzuconego małżonka, bo obdarzają miłością niepoślubionego partnera. Miłość to nie tylko współżycie seksualne, jak to od familiaris consortio usiłują błędnie przekonywać kapłani. Ten, kto mieszka z niepoślubioną osobą buduje w sposób bezprawny więź małżeńską, taką jaka przysługuje jedynie małżonkom, a nie partnerom nieślubnym. Ponadto żyjąc w drugim związku, dopuszcza się bigamii i tym samym doprowadza do zgorszenia innych ludzi, którzy będą bardziej skłonni wchodzić w kolejne związki po rozwodzie.
ponad 2 lata temu / tradycja
 
Chciałem też dodać, że jeśli ktoś przyjmuje pod swój dach, wynajmuje pokój itp. dla takich par albo dewiantów seksualnych itp. albo rodzice godzą się na to lub na zamieszkanie młodych razem przed ślubem lub bez ślubu to ani rodzice ani takie osoby też nie mogą przyjmować Komunii Św. ani korzystać z innych Sakramentów Świętych bo trwają w grzechu śmiertelnym. Najpierw muszą zmienić swoje życie, zerwać z grzechem i w Sakramencie Pokuty otrzymać ważne rozgrzeszenie aby znów mogli wrócić na Łono Kościoła Rzymskokatolickiego korzystać z Sakramentów
ponad 2 lata temu / Rzymski Katolik
 
Jeżeli rozwodnicy wplątują się w kolejny związek lub mieszkają razem to nawet jeśli by zachowali wstrzemięzliwość to stwarzają sposobność do grzechu a to w ich przypadku też grzech ciężki. Dlatego nie mogą przyjmować Komunii Świętej bo popełniają wówczas świętokradztwo a jeśli ktoś uczy inaczej niż głosi Ewangelia i Depozyt Wiary sprzed soboru watykańskiego drugiego to dopuszcza się herezji bo prawda jest zawsze ta sama i niezmienna
ponad 2 lata temu / Rzymski Katolik
 
Ten świat zwariował...!
ponad 2 lata temu / Leo Vince
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.