DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

„To pogaństwo”. Ks. Małkowski krytycznie o „ekologicznym” wyjaśnianiu epidemii

„To pogaństwo”. Ks. Małkowski krytycznie o „ekologicznym” wyjaśnianiu epidemii
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

Ks. Stanisław Małkowski, legendarny działacz opozycji antykomunistycznej i kapelan „Solidarności”, w rozmowie z portalem PCh24.pl w jednoznacznych słowach ocenia zamieszanie panujące w Kościele wokół koronakryzysu. Nie ma też złudzeń co do intencji rządzącej partii w sprawie ustawy aborcyjnej.

 

Ks. Stanisława Małkowskiego zapytaliśmy w rozmowie telefonicznej o ocenę restrykcji nałożonych na Kościół katolicki w Polsce i całej Europie w związku z epidemią koronawirusa. Kapłan uważa, że wprowadzone obostrzenia są niepoważne.

 

- Z jakiej racji zamknięte zostały akurat kościoły? Należało zamykać kina, sklepy, różne instytucje, do których ludzie przychodzą. Ale dlaczego akurat kościoły? - pytał.

 

Według ks. Małkowskiego wprowadzone restrykcje są „pozbawione sensu i niepotrzebne”.

 

Kapłan bardzo krytycznie ocenił też tłumaczenia kryzysu koronawirusa, jakie przedstawia wielu biskupów i teologów, których zdaniem pandemia jest odpowiedzią na „grzechy ekologiczne”; słyszymy w tych dniach o konieczności „nawrócenia ekologicznego” i o „zemście Matki Ziemi”, jaką miałby być SARS-CoV-2.

 

- Czy nie ma już Pana Boga, tylko jest Matka Ziemia? To jakieś pogaństwo - powiedział. - Nawracamy się do Boga, a nie do przyrody. Przyrodę trzeba szanować, ale to wynika z przykazań Bożych. Koronawirus może być wezwaniem do nawrócenia, ale duchowego, do przykazań – a nie do jakichś bajek ekologów – dodał nasz rozmówca.

 

Ks. Małkowski podkreślił, że nie należy przejmować się wypowiedziami wprowadzającymi pogańską narrację, niezależnie od tego, jak wysoko postawieni hierarchowie je prezentują.

 

Według kapłana jest też niedopuszczalne twierdzić, że koronawirus nie może być karą Bożą. Nie jest prawdą to, co mówi dziś wielu liberalnych duchownych, jakoby Bóg nigdy nie karał człowieka.

 

- Karze, jak trzeba to i karze. Kara to wezwanie do opamiętania. Każda władza posługuje się jakąś karą – podkreślił ks. Małkowski.

 

Zaznaczył, że każde cierpienie można interpretować jako Bożą karę, choć zarazem nie trzeba. Koronawirus, tak jak każde trudne doświadczenie, powinien być rozumiany przede wszystkim jako „udział w cierpieniu Chrystusa”.

 

Kapelan „Solidarności” odniósł się też do sprawy ochrony życia poczętego. W ubiegłym tygodniu polski Sejm zajmował się inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”, której celem jest uniemożliwienie legalnego zabijania chorych dzieci nienarodzonych. W Polsce każdego roku ginie w majestacie prawa ponad 1000 takich dzieci, z czego większość cierpi na zespół Downa.

 

Według ks. Małkowskiego, który jeszcze w 1979 roku zakładał Ruch Obrony Dzieci Poczętych Gaudium Vitae, ustawa „Zatrzymaj aborcję” powinna zostać bezwzględnie przyjęta przez Sejm.

 

- Każde dziecko, bez względu na stan zdrowia i bez względu na sytuację rodziców, powinno być objęte ochroną. To człowiek, który ma prawo do życia od poczęcia aż po naturalną śmierć – stwierdził.

 

Komentując protesty feministek domagających się swobody zabijania dzieci nienarodzonych pod płaszczem troski o wolność czy ochronę zdrowia kobiet wskazał, że chodzi tu o „wolność rozumianą jako samowola do czynienia zła”. - Broń Boże, strzeżmy się takiej wolności – ocenił.


Ks. Małkowski wyraził też swoje ubolewanie z powodu zachowania partii rządzącej w kontekście aborcji. - Władza zachowuje się niekonsekwentnie i niezgodnie z Dekalogiem. Niezgodnie z Prawem Bożym, które jest zapisane w Dekalogu – podkreślił. - Mogą deklarować, co chcą, ale kłamią. Jeżeli ich postępowanie jest sprzeczne z deklaracjami, to jest to zakłamanie – powiedział naszemu portalowi.

 

Kapłan przyznał, że nie wie, czy obecna ekipa doprowadzi do ograniczenia aborcji eugenicznej.

 

- Ta ekipa jest chwiejna i niezdecydowana. Nie wie, komu służyć. Ludziom, Bogu, jakimś autorytetom, a może i komuś innemu… - podsumował.

 

Paweł Chmielewski

Czytaj także:
DATA: 2020-04-24 21:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
36
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@kukułka. Mniejsza ilość zakażeń nic nie znaczy, zwłaszcza mierzona testami PCR zresztą wątpliwej wiarygodności, których wykonuje się w sumie niewiele w stosunku do liczebności populacji. Wystarczy, że zostanie jeden zakażony niezidentyfikowany, by wirus ponownie zaczął krążyć wśród ludzi. Określani wręcz mianem bezdusznych "morderców" specjaliści, którzy mówią o tzw. odporności stadnej, prawdopodobnie mają rację. W ten sposób wygasały wielkie epidemie sprzed wieków, w porównaniu do których dzisiejszy "koronawirus" to jakaś sezonowa grypka. Co do określania wirusa jako kary Bożej, też mam wątpliwości nie uważam go również za jakiś bunt "matki ziemi". Tak marny bakcyl raczej nie zasługuje na miano "kary Bożej", zwłaszcza w kontekście zepsucia współczesnego świata, który zasługuje na dużo większe baty od swojego Stwórcy. Za karę Bożą można za to uznać kompletne zidiocenie rządzących i zamykanie gospodarek w konfrontacji z "zarazą". Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Stefan 2
 
1 Co stalo sie z woda świecona z kropielnic ktora kazano usunac wylac?. 2 Dlaczego mimo braku wody w kropielnicach zaniechano pokropienia kropidlem?
1 miesiąc temu / st
 
Kukułka. Dobry Nick.
1 miesiąc temu / Ajot
 
Poganstwo to najbardziej die szerzy dzisiaj w Watykanie " gdy sie grzeszy przeciw matce Ziemi" Jak to okreslil Franciszek papiez podczas obchodu dnia Ziemi
1 miesiąc temu / Gwiazda
 
Kościoły nie są zamknięte! Proszę nie kłamać! Obostrzenia wychodzą nam na dobre. Jest mniej zakażeń niż byłoby bez wprowadzenia obostrzeń!Niech Kościół zintensyfikuje swoją działalność duszpasterską i motywuje kobiety do urodzeń!
1 miesiąc temu / kukułka
 
Bawi, wiecej takich kapłanów. Bóg zplac księdzu Malkowskiemu
1 miesiąc temu / Ewa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.