DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

To oburzające! Włoska gazeta o modlących się Polakach: antysemici, którzy mówią różaniec

To oburzające! Włoska gazeta o modlących się Polakach: antysemici, którzy mówią różaniec

Włoska „Corriere della Sera” opublikowała skandaliczny artykuł, odnoszący się do wielkiego wydarzenia modlitewnego, jakim był „Różaniec do granic”. Dziennikarz nazywa polskich chrześcijan „antysemitami”.

 

Autor artykułu, włoski dziennikarz Gian Antonio Stella, pisząc o „Różańcu do granic”, postanowił oskarżyć Polaków o antysemityzm. W jego opinii za zagładę Żydów w Polsce odpowiadał m.in. Kościół.

 

„Polacy nie powinni nigdy zapomnieć ich osobistej odpowiedzialności za Holokaust. Nie tylko u boku nazistów niemieckich, ale nawet potem. Jak w Kielcach, na północ od Krakowa, gdzie 4 lipca 1946 r., po odkryciu horroru Auschwitz, setki chrześcijan rozpętały polowanie na Żydów, zakończone zamordowaniem 42 osób" – czytamy we fragmencie tekstu opublikowanym w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

Włoski publicysta, oskarżając Kościół o rzekomą akceptację dla zagłady Żydów, manipulował w artykule nazwiskiem i słowami Jana Pawła II.

 

„Wojtyła przekazywał jasno, co się stało. Była w nim – pisał Alberto Meloni – intensywność, głębia, szczerość, która pochodziła od Polaka, który widział swój Kościół pozwalający zabierać Żydów do Auschwitz i widział swoich rodaków współpracujących przy straszliwych rzeziach Żydów” – napisał Gian Antonio Stella. 

 

 

Źrodło: „Gazeta Polsce Codziennie”/dorzeczy.pl

ged


DATA: 2017-10-15 12:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Corriere della Sera jest dziennikiem centrolewicowym, więc co ma napisać ? Ważne jest to, że zauważyli i ruszyła lawina lewactwa...
ponad 2 lata temu / Fatima
 
Przepraszam, że się wtrącam, ale proszę mi przypomnieć kto należał do Państw Osi ? i z tej osi, kto był największym zwolennikiem największego barbarzyńcy ?
ponad 2 lata temu / Józef
 
Jestem Polskim Zydem i zalosne jest dla mnie to ze kraj nazistowski jakim byly wlochy w 20 wieku obarcza swoimi winami jedyny kraj ktory nie wspolpracowal z niemcami a ktorego jedyna wina jedt to ze na jego okupowanym terytorium zylo najwiecej zydow w europie bo pozwolono im tu zyc wtedy kiedy uciekali przed zagrozeniem z innych krajow glownie hiszpanii. To wlosi powinni sie wstydzic bo to byli obywatele Polscy czyli Polacy tak samo jak ja jestem Polakiem mimo ze wyznaje Judaizm.Pozdrawiam
ponad 2 lata temu / Adam
 
Kolejny dowód na to, że powinniśmy jak najszybciej powtórzyć Różaniec do Granic.
ponad 2 lata temu / magis
 
Dziękujemy Kaczyńskiemu i Dudzie za kłamliwe potwierdzanie tych oszczerstw oficjalnymi przemówieniami w Kielcach i Białymstoku. To oni odpowiadają za lżenie Narodu Polskiego. Za opinie o Jedwabnem odpowiada bezpośrednio Kaczyński.
ponad 2 lata temu / u
 
To co się stało w Jedwabnem to nie była żadna zbrodnia dokonana "przez zwyrodnialców" co to "we wszystkich narodach ... się zdarzają". To była zbrodnia z niemieckiego kierownictwa sprawczego, rękami sterroryzowanej ludności miejscowej (z bezpośrednią animacją folksdojczów zebranych nie wiadomo gdzie i przewiezionych przez Niemców do Jedwabnego wyłącznie w celu animacji całego zajścia), co tylko jeszcze bardziej obciąża Niemców. Bo to, że zwyrodnialcy wszędzie się zdarzają, to nie ulega wątpliwości, może i w Jedwabnem jakiś z miejscowych taki był. Jednak czym innym jest dokonanie zbrodni z bestialstwa za namową drugiego a czym innym pod karabinem tego drugiego. Założenie (z którym się nie zgadzam, ale jeśli takowe nawet przyjąć), że Ci Jedwabianie nienawidzili Żydów nie tłumaczy, dlaczego do mordu na tamtejszych Żydach doszło po wkroczeniu Niemców a przed ich wkroczeniem nic podobnego nie miało miejsca.
ponad 2 lata temu / Bond (James)
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.