DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

To obowiązek świadomego katolika! Profesor Bartyzel o wsparciu akcji Polonia Semper Fidelis

To obowiązek świadomego katolika! Profesor Bartyzel o wsparciu akcji Polonia Semper Fidelis
Prof. Jacek Bartyzel. Fot.YouTube/Polonia Christiana

Z każdym dniem pod petycją do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego podpisują się kolejne setki wiernych. Profesor Jacek Bartyzel pytany przez PCh24.pl o powody swojego wsparcia dla inicjatywy Polonia Semper Fidelis powiedział, że uważa to za obowiązek świadomego katolika.

 

Uważam to za obowiązek świadomego katolika. W sytuacji kiedy wprowadzany jest tak poważny zamęt, kiedy pasterze nie nauczają tego, czego winni nauczać, albo wprowadzają jakąś niejasność, to również świeccy mają obowiązek wystąpić. Będąc świadomymi jaka jest odwieczna i niezmienna nauka moralna Kościoła wierni mają obowiązek upominać się o Prawdę – powiedział portalowi PCh24.pl profesor Bartyzel.

 

Jego zdaniem wierny, który widzi, że w Kościele dzieje się coś niepokojącego, ale nie interweniuje i nie angażuje się w rozwiązywanie problemów, „popełnia grzech zaniechania”. Dlatego też warto wesprzeć naszych biskupów, by opracowywana właśnie polska interpretacja adhortacji Amoris Laetitia była zgodna z katolickim nauczaniem o małżeństwie, rodzinie i sakramencie Eucharystii, szczególnie, że w niektórych krajach wprowadzono w życie rewolucyjne rozwiązania, niezgodne z wielowiekową praktyką i nauką Kościoła.

 

Akcja jest potrzebna także dlatego, że polscy biskupi – przynajmniej w większości – też są niemile zaskoczeni tą nauką i potrzebują wsparcia. Współcześnie, kiedy się tak akcentuje rolę ludu Bożego w Kościele, to mogą się powoływać, że to jest Vox Populi Dei – dodał prof. Jacek Bartyzel.

 

 

MWł

 

 

Wciąż można dołączyć do ponad 40 tys. katolików – w tym wielu ludzi nauki, kultury i mediów – którzy podpisali kierowany na ręce abp Gądeckiego apel do polskich biskupów w sprawie obrony tradycyjnego nauczania o nierozerwalności małżeństwa. Aby złożyć swój podpis w ramach akcji Polonia Semper Fidelis należy kliknąć TUTAJ.

  

  


DATA: 2018-01-20 21:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najbardziej genialny Profesor W Polsce ...
ponad 1 rok temu / Ada
 
Proponuję jeszcze akcję usunięcia koranu z kościoła i dni islamu w KK
ponad 1 rok temu / Sec
 
Ja podpisałem się na wersji papierowej, jeszcze przed ogłoszeniem akcji w internecie. Dziękuję, że mogłem. Niestety, nie sądzę, żeby ta akcja wpłynęła na postawę naszych biskupów, ale jestem ciekaw ilu nas jest - tych, którzy zachowali sensus fidei. Na ten moment, te 42 tys. to ok. 1,5 promila Polaków.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
promować akcje, bowiem katolika. popieram z całego serca. brawo portal, i brawo panie prof. serd..., pozr. serd..,
ponad 1 rok temu / staein
 
Drodzy Forumowicze, ponawiam apel ! O akcji poloniasemperfidelis nadal głucho w głównych mediach prawicowych mimo że już mamy ponad 42 000 podpisów, powinniśmy ich zbombardować mailami żeby zaczęli pisać. A jak macie swoich posłów na których głosujecie to poproście ich o oficjalne poparcie dla akcji. Ja tak zrobiłem. Naszym celem powinno być uzyskanie poparcia podobne do tego jakie uzyskał projekt Zatrzymaj aborcję, a to możliwe, przecież inicjatywa poloniasemperfidelis ma dopiero kilka dni a już takie poparcie !
ponad 1 rok temu / Karol
 
"mogą się powoływać, że to jest Vox Populi Dei" - oby jak najliczniejszy, jak najsilniejszy był ten głos ludu Bożego, skoro jest naszym Kochanym Biskupom potrzebny i konieczny...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "57703"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.