DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

To NKWD dokonało masowych mordów na Kuropatach. Archeolodzy odkryli dowody

To NKWD dokonało masowych mordów na Kuropatach. Archeolodzy odkryli dowody
REUTERS/Vasily Fedosenko

Podczas prac archeologicznych prowadzonych na uroczysku Kuropaty pod Mińskiem na Białorusi, odkryto łuski z broni używanej przez NKWD. Odkrycie to potwierdza, że zbrodni na Kuropatach dokonało NKWD, a nie jak twierdzą niektóre źródła – Niemcy.

 

Archeolodzy przybyli do uroczyska Kuropaty po alarmie, który wszczęli obrońcy tego uświęconego krwią Białorusinów i Polaków miejsca kaźni. Podczas prac rewitalizacyjnych, koparki wyryły tu głęboki rów, bez przeprowadzenia wcześniej prac archeologicznych. Jak widać były one bardzo potrzebne, gdyż już w pierwszym dniu wykopalisk archeolodzy znaleźli łuski z rewolweru Nagan wz. 1895, podstawowej broni funkcjonariuszy NKWD w okresie międzywojennym oraz łuski od karabinów Mosin, równie często używanej przez sowieckie służby bezpieczeństwa.  Odkrycia te potwierdzają ustalenia niezależnych historyków, iż na uroczysku Kuropaty NKWD rozstrzeliwało i chowało ciała swoich ofiar.

 

Prace archeologiczne prowadzone są przed ustawieniem na Kuropatach memoriału ku czci zamordowanych przez sowiecką bezpiekę. Władze Białorusi w marcu ubiegłego roku postanowiły upamiętnić dokonaną tu zagładę Białorusinów i Polaków. Przypomnijmy, że obecnie miejsce straceń i pochówków na Kuropatach oznaczone jest jedynie drewnianymi krzyżami, które szybko niszczeją wskutek warunków atmosferycznych.

 

Kuropaty to uroczysko koło Mińska, stolicy Białorusi, na którym w masowych grobach spoczywają ofiary egzekucji dokonywanych przez NKWD. Według niezależnych historyków leży tam ponad 200 tys. osób.

 

 

Źródła: Kresy24.pl, Belsat.eu

Adam Białous

WMa

 

 


DATA: 2018-10-18 17:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jurgen. Poprosiłbym o jakiś konkret :-). Ile razy byłeś na Białorusi? Ilu znasz Białorusinów? Dlaczego sądzisz, że bredzę? A może chcesz nam powiedzieć, że Ukraińcy nie mają względem Polski roszczeń terytorialnych?
9 miesięcy temu / Brad
 
Brad. Idz z tą propagandą gdzie indziej bredzić.
9 miesięcy temu / Jurgen
 
Białorusini to naród bardzo nam przyjazny. No i Białoruś nie ma żadnych roszczeń terytorialnych wobec Polski (jak chociażby Ukraina).
9 miesięcy temu / Brad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.