DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

To nie żart! Wizerunek Marcina Lutra na watykańskim znaczku pocztowym

To nie żart! Wizerunek Marcina Lutra na watykańskim znaczku pocztowym
Jedyny w Polsce pomnik Marcina Lutra w Bielsku-Białej. Fot.Daniel Pach/Forum

Jeśli otrzymamy od kogoś pocztówkę lub list z Watykanu, na których znajdzie się znaczek pocztowy z wizerunkiem Marcina Lutra, to nie powinniśmy się dziwić – pisze Jan Bentz z LifeSiteNews. To nie żart! Jak potwierdził portalowi watykański Urząd Filatelistyczny i Numizmatyczny, ojciec reformacji „zostanie uczczony w roku 2017 znaczkiem pocztowym”.

 

Watykański Urząd Filatelistyczny i Numizmatyczny zajmuje się emitowaniem monet, znaczków i medali, które upamiętniają różne wydarzenia w życiu Kościoła, do jakich należą np. podróże papieskie, Boże Narodzenie, Wielkanoc, rok święty itp. W okresie poprzedzającym wybór papieża, kiedy tron św. Piotra jest wolny, Urząd Filatelistyczny i Numizmatyczny emituje znaczek Sede vacante.

 

Upamiętniane są też postaci świętych, a wśród nich np. Jan Paweł II czy Jan XXIII.

Jak zauważa Bentz „uhonorowanie Lutra i reformacji protestanckiej jest nieprawdopodobnym wyborem, przebijając znaczenie takich wydarzeń w Kościele katolickim, jak setna rocznica objawień maryjnych w Fatimie czy trzechsetna rocznica objawień Matki Bożej w Aparecida w Brazyli”.

 

Choć Watykan wydawał znaczki przy współpracy z urzędami pocztowymi innych krajów, to tematyka nie była religijna i odnosiła się do takich postaci, jak Charlie Chaplain czy upadek Muru Berlińskiego. Bentz podkreśla, że znaczek z Lutrem ma jednak „niezaprzeczalne religijne konotacje wiążące się z olbrzymią wrogością do Kościoła katolickiego”.

 

Dziennikarz zauważa też, że słynne wystąpienie Lutra w roku 1517 doprowadziło do powstania licznych denominacji protestanckich w innych krajach, a konsekwencją tego wszystkiego była „najkrwawsza wojna w Europie do czasów I wojny światowej” – wojna trzydziestoletnia, która kosztowała życie 10 milionów istnień ludzkich.

 

Luter został „ekskomunikowany w roku 1521 przez papieża Leona X bullą papieską Decet Romanum Pontificem.

 

Bentz przypomina krytykę, jaka spotkała papieża Franciszka za jego uczestnictwo w uroczystościach w Lund, ekumeniczne spotkanie z luteranami w Watykanie, któremu towarzyszyła figura Lutra czy jego otwartość na przyjmowanie Eucharystii przez luteranów.

 

 

Źródło: LifeSiteNews

Jan J. Franczak
  


DATA: 2017-01-20 23:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wolnościowiec - nie pleć bzdur. Zbawienie jest za darmo. Taka jest nauka Kościoła Katolickiego. Od zawsze. Jeśli to negujesz to jesteś heretykiem.
ponad 1 rok temu / X-men
 
Może po to, by nieco nam, ludziom, utrudnić poznanie prawdziwej wiary - żeby niektórzy zaufali heretykom, aby nie dostać się do Nieba? Ach, co jeszcze znane, to to, że wg Lutra zbawienie jest za darmo z łaski przez wiarę, co znowu bzdurą jest, bo wynika z tego, że tak nas kocha Bóg, że rozumie naszą niedoskonałość i że nie można zasłużyć na zbawienie, jak mówi nasza święta wiara katolicka. Bardzo źle, że pod luterskim rozumieniem zbawienia w 1999 r. podpisała się Stolica Apostolska (Wspólna Deklaracja o Usprawiedliwieniu). Na szczęście nie zrezygnowano ze słusznego nauczania, iż na zbawienie należy zasłużyć dobrymi uczynkami, a wiara jest sprawą drugiego planu. To budzi nadzieję, że Kościół nie da się zniszczyć przez fałszywy ekumenizm.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
@jac, @Alex Wolff: A może trochę argumentów? Korzystając z okazji, że również nasz Święty jedyny Kościół bierze udział za sprawą Ojca Świętego w upamiętnieniu reformacji, poczytałem nieco o tym procesie. Absolutnie nie podzielam lutrowskich wymysłów wyjaśniających, że jedynym źródłem wiary jest Biblia, z której wynika reszta - że np. fundamentem Kościoła jest Jezus Chrystus, jedyna głowa Kościoła (bo przecież to bzdura - fundamentem jest "petra", czyli "skała", czyli konkretnie św. Piotr i Stolica Piotrowa, od której mamy głowę Kościoła, czyli papieża w Watykanie), że Komunia Św. powinna być pod dwiema postaciami (niby też się Kościół Święty tu myli?), czy że Chrystus złożył siebie w jednorazowej ofierze za nasze grzechy (kolejna bzdura podważająca sens Ofiary na każdej Mszy Św., ofiary za nasze grzechy) i że odpusty to ludzki wymysł (znowu Luter pomija Tradycję - drugie źródło świętej wiary katolickiej). Nie podzielam, ale na pewno Bóg go prowadził, tylko po co?
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Chore, tak jak świętowanie podziału Kościoła /czyli powstania reformacji/. Może tego heretyka ogłoszą jeszcze świętym...kto wie czym jeszcze nas zaskoczą.
ponad 2 lata temu / Maria
 
A może znaczki na cześc szatana? Był takim samym buntownikiem jakim był Luter. Szatan zbuntował innych aniołów przeciw Bogu i doprowadził do rozłamu w Niebie i wojny. Tak samo i Luter, zbuntował częśc chrześcijan i doprowadził do rozłamu w KK i wojen religijnych. Szatan przegrał wojnę w Niebie i został potępiony, tak jak i aniołowie (demony), którzy poszli za nim. Widząc w jakiej kondycji i jak bardzo są poddzieleni dzis protestanci, widząc dzisiejszy luteranizm, mozna odnieśc wrażenie, że dla nich Bóg przestał miec jakiekolwiek znaczenie. Jednak podobnie dzieje sie tez w KK od czasu SVII. KK otworzył sie na świat, ale nie z przesłaniem nauk o Chrystusie, ale wpuścił świat do Kościoła. KK zaczął upodabniac się do świata. Tak, że Tego Chrystusa z dnia na dzień jest coraz mniej w KK. Co zaś robi KK? Nie chce nauczac innych narodów o Chrystusie, chce dialogowac, chce słuchac innych narodów, ich nauk. Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na Ziemi, gdy przyjdzie?
ponad 2 lata temu / Cichosz
 
Powiem tylko jedno slowo-SKANDAL a winni tego ze Watykan wydal znaczek z wizerunkiem Lutra,powinni poniesc tego konsekwencje.
ponad 2 lata temu / Jaksa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.