DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

To nie atak na Niemcy, ale walka z patologią! Polityk PiS krytykuje decyzję KE w sprawie Jugendamtów

To nie atak na Niemcy, ale walka z patologią! Polityk PiS krytykuje decyzję KE w sprawie Jugendamtów
Fot. n-tv.de

Nie rozumiem decyzji Komisji Europejskiej w sprawie Jugendamtów. (…) Jest to kwestia zachowania tożsamości dzieci, czyli języka, kultury, religii, tradycji. Walczymy o to, żeby to było wpisane do prawa wspólnotowego, żeby każde państwo członkowskie kierowało się pewnymi zasadami, którymi i my się w Polsce kierujemy – powiedział we wtorek na antenie Radia Maryja minister Michał Wójcik. Polityk odniósł się do skandalicznej decyzji eurokratów, którzy odmówili zbadania działalności niemieckich Jugendamtów.

 

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu eurodeputowani poparli rezolucję wzywającą KE do zajęcia się kontrowersyjnymi działaniami Jugendamtów, zajmujących się odbieraniem rodzinom dzieci. Eurokraci oświadczyli jednak, że tego nie zrobią, ponieważ taka działalność „wchodzi w obręb prawa rodzinnego, a ono jest domeną poszczególnych państw członkowskich Unii Europejskiej”.

 

Ta sprawa została wywołana skargami wniesionymi przez rodziców z różnych krajów Unii Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Skargi trafiły do Komisji Petycji PE, która przejrzała wszystkie skargi. Jedna z parlamentarzystek europejskich, Szwedka, zdecydowała się złożyć projekt takiej rezolucji. Była ona głosowana, parlamentarzyści uznali, że trzeba się temu dokładniej przyjrzeć i KE powinna to zrobić. (…) Nagle się okazuje, że kiedy PE przyjmuje taką rezolucję, to Komisja szybko odpowiada, że nie zajmie się sprawą, ponieważ to wchodzi w obręb prawa rodzinnego, a ono jest domeną poszczególnych państw członkowskich Unii Europejskiej – relacjonował gość Radia Maryja.

 

Te sprawy naprawdę czasami są naładowane wielkimi emocjami, czasami bardzo trudnymi sytuacjami, gdzie np. nie może się rodzic porozumiewać w języku ojczystym, gdzie dzieci są umieszczane w tych instytucjach, nie znając języka. (…) Tu nie chodzi o atak na Jugendamty jako instytucje czy atak na Niemcy. Chodzi o to, żeby nie dochodziło do patologicznych sytuacji. (…) Jest to kwestia zachowania tożsamości dzieci, czyli języka, kultury, religii, tradycji  – dodał.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2018-12-05 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jana: Może to Twój rząd. Mój na pewno nie. Na pewno nie Polski.
ponad 1 rok temu / wuj
 
Więcej pomników Lecha-Jarosława. Żeby każda Skrzywdzona Matka, Skrzywdzony Ojciec i Skrzywdzone Dziecko dobrze pamiętali kto zafundował im życiową traumę i wynarodowienie przez podpisanie wejścia do niemieckiej Rzeszy=UE.
ponad 1 rok temu / za mało pomników
 
Zgodni co do krytyki ?wlasnego?rządu.Poza tym wszyscy zdrowi w rodzinie i glówki Was nie bolą?
ponad 1 rok temu / Jana
 
Szkoda, że Minister, właściwie Rząd nie widzi potrzeby wypowiedzenia konwencji stambulskiej oraz likwidacji polskich jugendamtów czyli tzw. zespołów interdyscyplinarnych. Najprościej unieważnić ustawę o tzw. przemocy w rodzinie, która prowadzi często do przemocy wobec rodzin.
ponad 1 rok temu / Krzysztof
 
Jak zwykle JEDEN polityk PiS krytykuje, reszta milczy. Jacy oni wszyscy liberalni światopoglądowo. Znajdzie u nich posadę i członek PZPR, PO, PSL, banderowiec, agent SBU, Mosadu, CIA, BND, każdy... To tzw. "szeroka opcja społeczna".
ponad 1 rok temu / wuj
 
Niech się zdrajcy PiS nie wracają do obcego kraju! Tylko zajmna Polską! U nas dzieci zabijają też odbierają i chyba mają to gdzieś!!
ponad 1 rok temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.