DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


to przez mur berliński -jego zburzenie ,ma się rozumieć ,Letz build the wall agein ! na grznicy polsko-francuskiej będzie spokój co oni wszyscy na tych Chińczyków
7 miesięcy temu / Stiopa
 
świat przetrwał wiec były ,myślę ze w każdej kulturze wpadli na uniwersalne "nie czyń drugiemu..." no i była etyka ,ja akurat jestem katolikiem ale to mój wybór ,innym nie odmawiam ich wyborów
7 miesięcy temu / @Mirek
 
lepiej wspierać lgbt, pójść do prostytutki albo płacić na leniwych imigrantów
7 miesięcy temu / jun
 
@Mirek np. wierność religii. Ilustracja - V wpne "Antyhona". Platon - dobro prawda i piękno. Wartości. Miłość do dziecka. Demeter. Poświęcenie i cierpienie z miłości do ludzi. Prometeusz.Takie mity ludzie tworzyli bo takie zasady i wartościany były dla nich cenne Bo chyba nie przez pomyłkę. Gilgamesz. To tylko kilka chaotycznie podanych przykladów.
7 miesięcy temu / Poprawność
 
Wymień te zasady
7 miesięcy temu / Mirek
 
jakim cudem przed chrześcijaństwem świat przetrwał? zasady były zawsze ,trochę przesadzasz
7 miesięcy temu / @Mirek
 
Porzucenie wiary wiąże się nieodłącznie z łamaniem X Przykazań. Jesli nie ma Ewangelii to jest tylko czysty egoizm maskowany czasem jakimś etykami , ale ,koniec końców, nawet w takim przypadku liczy sie tylko własny egoistyczny interes. Konsekwencje tego ponoszą przede wszystkim bliscy , bo wtedy jedynym spoiwem w realcjach z bliskimi jest przemoc . W drugiej kolejnosci osoba porzucająca wiarę jest stratą dla społeczeństwa . Ktos mogący popełnić największą zbrodnię i nie mający z tego powodu żadnych moralnych sensacji jest po prostu niebezpieczny .To równiez odnosi sie do mniejszej wagi spraw jak np. zniszczenie czyjegos mienia. Ogólnie zwiększa się liczba popełnionych przestępstw i wzrastają koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Dlatego zastanawia mnie poziom upadku osób wyrazających radość z porzucenia przez kogos wiary . W kupie rażniej , czy może zła jest jeszcze za mało?
7 miesięcy temu / Mirek
 
Protestanckei państwo niemieckie zmusiło katolików do płacenia na kosciół za pośrednictwem urzędów skarbowych .Głównym skutkiem było całkowite oderwanie się księży od wiernych.Stąd te homoseksualne i synodalne herezje. Ludzie wierzący starszej daty pomimo niezgody na odejście od Ewangelii przez księzy raczej nie decydowali się na zerwanie z kościołem.Natomiast utracili rzeczywisty wpływ na swoich księży.Młodsze pokolenia dzięki dechrystianizacji prowadzonej wszelkimi dostępnymi metodami przez protestanckie państwo niemieckie są generalnie poganami,więc byłoby raczej dziwne,gdyby chciały ponosić jakis ciężar na cos,co jest im obce.Do tego dochodzi niesłychana kampania wdeptywania Niemców przez własne państwo.Wszelkie wydatki mające materialnie nie utylitarne cele są zwalczane,jako jakis przezytek,a tak naprawdę jako czynnik zmniejszający wpływy budżetowe.Drastycznym przykładem odzierania ludzi z podstawowych potrzeb niematerialnych jest kampania przeciw pogrzebom
7 miesięcy temu / Mirek
 
żeby u nas wprowadzić taki podatek to przedtem należałoby wypowiedzieć konkordat ,bo i konkordat i podatek i fundusz kościelny i taca to na nasze zarobki za dużo
7 miesięcy temu / rety
 
I bardzo dobrze, nie mogę się doczekać ateistycznego boomu w Polsce.
7 miesięcy temu / banon
 
Na tym właśnie poniekąd polega demokracja- nie wierzę nie utrzymuję kościoła. Gdyby rozwiązano konkordat i wprowadzono podatek dla wiernych mit o Polsku katoliku runął by.
7 miesięcy temu / Obywatel
 
No i super. W Polsce też by się przydała ta opłata, zweryfikowała by katolickość Polaków
7 miesięcy temu / Pozdrawiam
 
A jak ktoś nie chce opłacać heretyckich biskupów niemieckich? Dlaczego wierzący katolik miałby wspierać wygodne życie destruktorów Kościoła?
7 miesięcy temu / M.
 
W Polsce dobrze jest tak jak jest. Każdy daje na tacę ile ma ochotę. Jak ksiądz skreci na tęczowo to nic nie dostanie. Jeśli urzędasy dorwą się do pieniędzy parafialnych to zaczną wspierać tęczową zarazę, ekumenizm i judaizm. Oby nigdy to nie nastąpiło w Polsce.
7 miesięcy temu / emk
 
To znaczy że jak nie zapłacisz to znajdziesz się w rubryce" Apostata". Ten system jest chory. Gorzej niż za Lutra i pobierania opłat za Odpusty. Hipokryzja!!
7 miesięcy temu / Normal
 
W Polsce podatek kościelny pięknie zweryfikowałby poglądy polskich katolików.
7 miesięcy temu / Dx2ta
 
Niestety to prawda. Nawet w kościele katolickim nie zawsze jest tabernakulum.Niemcy żałują parę euro a tyle jedzenia wyrzucają do kosza.Ten naród wierzy tylko mamonie.
7 miesięcy temu / Barbara
 
Tam na karcie podatkowej jest rubryka: wyznanie. Jeżeli skreślę tam KRK, przestaję płacić należny podatek, ale!- to jest automatycznie oficjalny akt APOSTAZJI. Przekonało się o tym wielu Polaków, kiedy w Polsce poszli do swojej parafii w celu jakiejś posługi, a tu Proboszcz pyta w imię czego, bo przecież PanPani.ONO dokonaliście aktu wyrzeczenia się Wiary! Ili Niemców stanęło w obronie Katolików służąc pod berłem Hitlera? Dlaczego i jak mieliby nagle odzyskać Wiarę i zapragnąć zadośćuczynienia Katolikom? To tak nie działa, co zasiałeś - ZBIERAĆ będziesz!
7 miesięcy temu / Andrzej BR
 
@wwm nie zgadzam się z Twoją opinią, uważam, że po pierwsze, Kościół mógłby przez to stać się bardziej zależny od władzy. Mogliby niektórzy politycy po lewej stronie, gdyby przypadkiem doszli do władzy, szukać form nacisku na Kościół np. za szerzenie mowy nienawiści. Ponadto, gdyby ktoś nie miał i nie płacił lub nie chciał płacić, to stawałby się od razu apostatą? Uważam, że letni katolicy są potrzebni, także tym gorliwym i na odwrót. To naszą misją jest pomagać w ich nawracaniu. A jeśli uda Ci się przybliżyć do Pana Boga choćby jednego, to będzie to Twoja wielka zasługa.
7 miesięcy temu / matematyk
 
to nie są "drobne sumy" bo podatek kościelny w Niemczech to 8 lub 9% . W Polsce raczej nikt nie daje na tacę 300-400 pln miesięcznie.
7 miesięcy temu / Pejot
 
@ ala wilk Niemcy tak czy owak są silne. Ale gdyby w latach 1939-1945 nie było w wermachcie jakiegoś ułamka żolnierzy chrześcijan, to los ludności polskiej byłby znacznie cięższy.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Orędownikom wprowadzenia podatku kościelnego radzę pilnie przeczytać książkę Pawła Chmielewskiego "Niemiecka rewolucja" zamiast zabierać głos w sprawie, której najwyraźniej nie ogarniacie. Bo nie zakładam, że świadomie chcecie "gasić" pożar benzyną...
7 miesięcy temu / Marcin
 
Obawiam się, że podatek kościelny to droga donikąd. Ktoś, kto przestał płacić, automatycznie przestanie chodzić do kościoła. To bariera psychiczna, sztuczna trudność i pretekst. W naszym systemie społecznym lepiej sprawdza się zasada bezpłatnego dostępu do kościoła, mszy i konfesjonału i płacenia za posługę kapłańską co łaska.
7 miesięcy temu / Amator
 
Rozumiem że tęsknicie za Berlinem z 1939? Bo ja jednak nie. Wolę Niemcy słabe i ateistyczne niż silne i chrześcijańskie.
7 miesięcy temu / ala wilk
 
@pytanie: Podatek kościelny jest narzędziem niszczenia danego kościoła. Nie polega ono tylko na pobieraniu składki zamiast tacy. Punkt 1: urzędnicy z Ministerstwa Finansów rozdzielają go, niby w porozumieniu z władzami kościelnymi, ale tak czy owak kierują go jak wszystkie podatki - tam, gdzie uznają to za stosowne. Dziś wierni decydują o tym ile i która parafia dostanie. Punkt 2: gdy wierni płacą podatek kościelny, przestaje ich interesować cieknący dach, nowy przedmiot kultu, modernizacja ogrzewania itp. Punkt 3: o obsadzie parafii i klasztorów decydują urzędnicy. Efekt: jeden ksiądz na 5 wsi, albo trzech zakonników na klasztor, bo rzekomo nie potrzeba więcej. Punkt 4 typowy dla socjalizmu: tumiwisizm wiernych - płacę podatki, więc się nie interesuję życiem klasztoru czy parafii. Punkt 5 typowy dla systemu biurokratycznego: nieograniczone możliwości nacisków na niepokornych lub gorliwych duchownych - kto sfinansuje ks. Isakowicza albo ks. Natanka? Itp. itd.
7 miesięcy temu / Republikanin
 
Mieszkam w Niemczech od 17 lat.Na Msze Święte dojeżdżamy na polskie misję. To jest po 100 km, 30, 70...płacimy niemiecki podadek kościelny ale... Idąc na niemiecką Mszę świętą nie wiesz co cię czeka, ostatnio na adorację Pana Jezusa przyszła pani Pastoral Referentin... Latem często nawet nie ma Mszy świętej bo Ksiądz ma urlop.... Zastanawiamy się, duża liczba polskich katolików czy w ogóle jest w porządku płacić na kościół, który kościółem katolickim już nie jest, może z nazwy.. A Kardynał Marx dalej szerzy herezję. Dziękujemy Bogu za polskich Kapłanów w Niemczech.
7 miesięcy temu / Justus
 
Berlin zasługuje na przyrównanie do Sodomy i Gomory, kiedy cierpliwość Boża się skończy?
7 miesięcy temu / normal
 
Zapewne nie jest to główna motywacja, ale niemiecki kościół jest już zorganizowaną apostazją...
7 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
To są "sukcesy" Kościoła katolickiego w Niemczech, który chciałby teraz odgrywać rolę wiodącą w reformach całego Kościoła. Franciszek tego nie widzi???Jak mi mówił mój znajomy proboszcz, to w Niemczech nie ma już Kościoła Katolickiego a jest już Kościół Protestancki.Na tym tam polega droga ekumenizmu? Kościół protestancki z niczego nie zrezygnował a Kościół Katolicki ze wszystkiego. Nadzieja tylko w Azji i Afryce i Europie Wschodniej.
7 miesięcy temu / Wieś
 
podatek kościelny weryfikuje ,dlaczego u nas nie ma?
7 miesięcy temu / pytanie
 
Pierwsze pytanie brzmi:czy czlonkostwo w kosciele zależy od składek członkowskich? To paranoja! Drugie pytanie brzmi: Czy prawdziwy katolik powinien wspierać finansowo herezje kościoła niemieckiego?
7 miesięcy temu / baranek
 
Podatek kościelny w Niemczech, to 9%, a w niektórych landach 8% dochodu. Przeciętny wierny płaci na Kościół parędziesiąt euro miesięcznie, za to wszelkie posługi ze strony księży są z reguły bezpłatne. - Msza święta chrzcielna, ślubna czy pogrzebowa nic nie kosztuje, jedyne, za co trzeba zapłacić, to organista czy wystrój kościoła. W Polsce takie rozwiązanie też byłoby pożądane, bo kilka procent podatku kościelnego pozwoliłoby oczyścić Kościół z rzesz praktykujących niewierzących.
7 miesięcy temu / wwm
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.