DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

To koniec wojny handlowej USA z Chinami? Strony opracowują treść porozumienia

To koniec wojny handlowej USA z Chinami? Strony opracowują treść porozumienia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Stany Zjednoczone oraz Chiny wspólnie pracują nad porozumieniem mającym na celu zakończenie sporu handlowego. Reuters informuje, że obie strony dążą do porozumienia, a negocjatorzy mają mieć już uzgodnione najważniejsze kwestie. Umowa kończąca wojnę handlową może zostać ogłoszona jeszcze przed 1 marca.

 

Agencja Reuters informuje, że rozmowy dotyczące zakończenia sporu handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami toczą się na najwyższych szczeblach władzy. Co więcej, do porozumienia dążą obie strony, choć nadal treść porozumienia nie została dopracowana w całości. Jednak jak donoszą informatorzy agencji, zarówno Waszyngton jak i Pekin miały zaakceptować już najważniejsze części umowy. Nadal jednak administracja Donalda Trumpa oczekuje zmian strukturalnych w chińskiej gospodarce. 

 

Wygląda na to, że trwająca od siedmiu miesięcy wojna handlowa pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata powoli zmierza do zakończenia. Negocjatorzy przygotowują sześć memorandów porozumienia w kwestiach strukturalnych. Są nimi m.in. wymuszony transfer technologii i kradzież cybernetyczna, prawa własności intelektualnej, a także pozataryfowe bariery handlowe oraz kwestie związane z walutą oraz rolnictwem. Podczas spotkania w Pekinie, przedstawiciele obu delegacji opracowywali dokładną streść wzajemnych zobowiązań. 

 

Protokoły, nad którymi obecnie pracują negocjatorzy dotyczą najbardziej złożonych kwestii, mających wpływ na stosunki handlowe między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Ustalenie wspólnej strategii w tych kwestiach ma na celu zakończenie praktyk, które spowodowały, że Donald Trump nałożył wysokie cła na produkty pochodzące z Chin.

 

Pomimo tego, że wiele wskazuje na to, że do porozumienia dojdzie jeszcze przed 1 marca, jedno ze źródeł agencji Reuters jest zdania, że rozmowy mogą zakończyć się niepowodzeniem. Chińscy informatorzy mieli także donieść, że oba kraje osiągnęły porozumienie w sprawie złagodzenia nierównowagi handlowe, ale nadal istnieją pewne różnice związane z „głównymi żądaniami”. 

 

„Można powiedzieć, że jesteśmy teraz w fazie sprintu i oba zespoły negocjacyjne pracują nad osiągnięciem porozumienia w wyznaczonym terminie, ale niektóre problemy wciąż są dość skomplikowane i trudne do rozwiązania” - miał powiedzieć Reutersowi jeden z chińskich urzędników. 

 

Warto zwrócić uwagę, że jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia przed 1 marca br., zgodnie z decyzją Donalda Trumpa, cło w USA na chińskie produkty wzrośnie z 10 do 25 proc. Eksperci uważają jednak, że możliwe jest również wydłużenie terminu dojścia do porozumienia, a tym samym przesunięcie w czasie ewentualnego wzrostu ceł na produkty pochodzące z Chin. 

 

 

źródło: Reuters

WMa

 


DATA: 2019-02-22 00:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66314"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.