DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

To już we środę. Pikiety Fundacji „Pro-prawo do życia” pod sklepami IKEA!

To już we środę. Pikiety Fundacji „Pro-prawo do życia” pod sklepami IKEA!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Richard Huber [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Fundacja „Pro-prawo do życia” domaga się „stosownych przeprosin i zadośćuczynienia” ze strony koncernu IKEA dla zwolnionego pracownika i jego kolegów. W tym celu członkowie Fundacji będą protestować pod siedzibami szwedzkiej firmy, chcąc też informować klientów o jej zaangażowaniu w „promocję wynaturzeń seksualnych i politycznych postulatów lobby LGBT”.

 

IKEA zwolniła mężczyznę po tym jak na wewnętrznym forum skrytykował ideologię LGBT, posiłkując się przy tym cytatami z Pisma Świętego. Wcześniej szwedzki koncern zorganizował w swoich oddziałach tzw. Miesiąc Dumy LGBT, z czym związane było prowadzenie wielu akcji promocyjnych. Jedną z nich było wprowadzenie do sprzedaży specjalnych „tęczowych” toreb.

 

Zdaniem Instytutu Ordo Iuris, który stanął w obronie mężczyzny, jego wypowiedzi stały się przyczyną bezprawnego wypowiedzenia umowy o pracę.

 

W obronie polskiego pracownika IKEI postanowiła stanąć "Fundacja Pro-prawo do życia", która planuje zorganizować szereg pikiet pod siedzibami szwedzkiej firmy.

 

„Pikiety mają na celu informowanie klientów IKEA o sytuacji oraz zaangażowaniu firmy w promocję wynaturzeń seksualnych i politycznych postulatów lobby LGBT" - czytamy w informacji prasowej.

„Obrona wolności sumienia jest obywatelskim obowiązkiem wobec prześladowań. Domagamy się stosownych przeprosin i zadośćuczynienia ze strony koncernu dla zwolnionego pracownika i jego kolegów”.

 

Pierwsza pikieta odbędzie się w środę przed sklepem IKEA w podwarszawskich Jankach w godz. 15:00-20:00. Kolejne w czwartek w godz. 12:30-16:00, w piątek w godz. 15:00-20:00 oraz kilkugodzinna pikieta w sobotę.

 

Zdaniem Fundacji, IKEA wyrzuciła pracownika, który "sprzeciwił się forsowaniu przez firmę ideologii rozwiązłości, wychwalającej zboczenia seksualne. Popierający go koledzy zostali ukarani naganami. Mimo wielu protestów koncern nie wycofał się z decyzji, która jest oczywistym prześladowaniem za poglądy, wypływające z zasad wiary chrześcijańskiej”.

 

 

KAI

pt


DATA: 2019-07-10 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać
4 miesiące temu / Dx2ta
 
Można jakoś oddać zakupione meble w Ikei? I tak ich nie lubię. Podpiszę też deklarację, że więcej nie zrobię tam zakupów.
4 miesiące temu / Sławek
 
@Aha- To nie jest tak naprawdę prywatne przedsiębiorstwo handlowe- to jedna z wielu przykrywek dla masońskiej machiny masowej deprawacji narodów. Dlatego można zastosować wobec nich kroki nadzwyczajne- oni wojnę przeciw nam już dawno zaczęli, bo zgodnie ze starą chińską taktyką najlepiej rozpocząć podbój narodu od jego moralnej deprawacji.
4 miesiące temu / krisbac
 
Gdzie można znaleźć jakiś terminarz pikiet w różnych miastach? Mieszkańcy prowincji też chcą brać w nich udział, a nie każdy może jechac do Warszawy, by zaprotestować.
4 miesiące temu / L
 
Czemu tylko Janki? W Warszawie jest wiele sklepów Ikea, nie tylko w Jankach, a dojazd do Janek to masakra
4 miesiące temu / mimi
 
Jak możesz dokonać przejęcia PRYWATNEJ firmy? To zwykla kradzież co proponujesz @Izydor
4 miesiące temu / Aha
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.