DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

To już pewne! Zaraz po Wielkiej Nocy w Sejmie odbędzie się I czytanie projektu „Zatrzymaj aborcję”

To już pewne! Zaraz po Wielkiej Nocy w Sejmie odbędzie się I czytanie projektu „Zatrzymaj aborcję”
Źródło: zycierodzina.pl

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy proponującej wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży będzie procedowany na pierwszym posiedzeniu Sejmu po świętach wielkanocnych, czyli w dniach 15-16 kwietnia – wynika z porządku obrad zamieszczonego na stronach Sejmu. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu musi się odbyć do 12 maja.

 

Wniesiony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, może być procedowany w nowej kadencji parlamentu bez ponownego składania jego treści i podpisów popierających obywateli ze względu na tzw. zasadę dyskontynuacji. Oznacza ona, że takie projekty mogą być omawiane w nowej kadencji parlamentu mimo upływu poprzedniej kadencji, w której zostały wniesione.

 

W dniu 22 listopada 2019 r. projekt otrzymał numer druku sejmowego (nr 36), co oznaczało, że „Zatrzymaj aborcję” musi przejść przez (ponowne) pierwsze czytanie do 12 maja 2020 r. Art. 13 ustawy poświęconej projektom obywatelskim mówi bowiem, że „pierwsze czytanie odbywa się nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia Sejmu”.

 

Uzasadnienie złożenia projektu „Zatrzymaj aborcję” i jego treść przedstawi na sali plenarnej Sejmu Kaja Godek, przedstawicielka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

 

„Zatrzymaj aborcję” jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą zgłoszoną przez komitet inicjatywy ustawodawczej o tej samej nazwie. Projekt został złożony w Sejmie 30 listopada 2017. Jego celem jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 850 tys. Polaków.

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-04-07 12:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech Matka Boża z Gładalupe Obrończyni Życia, którą tak ogłosił 1999 Św Jan PawełII chroni każde poczęte Życie i będzie przewodniczyć obradom Sejmu ,aby Naród Polski przetrwał pod Jej Płaszczem
1 miesiąc temu / Hania
 
Żeby sprawa była jasna. Jestem przeciwnikiem aborcji z jakiegokolwiek powodu. Proszę jednak ustawodawców, aby w prezentowanym projekcie STOP ABORCJI nie zapomnieli o konkretnym wsparciu duchowym i materialnym dla tych wszystkich, którzy staną wobec trudnej sytuacji jaką niewątpliwie jest decyzja o urodzeniu dziecka niepełnosprawnego. Problem nie polega na uchwaleniu ustawy zakazującej całkowicie aborcji jestem za ustawą, ale na: 1 - nieustannym wychowywaniu społeczeństwa w jego pozytywnej relacji do każdej formy życia; 2 - wypracowaniu metod i środków pomocy dla osób, które stanęły oko w oko z problemem bardzo niewłaściwe słowo.
1 miesiąc temu / piotr
 
Za następne 5 lat wrócimy do obrad sejmowych dot. 447???
1 miesiąc temu / Klaudiusz
 
tez mysle ze to propagandowa zmyla bo jak wierzyc tym co z taka premedytacja zamykaja caly narod ktory faktycznie we wlasnym kraju w sumie przez zwykla propagande strachu jest uwieziony w domach scigany na ulicach wygnany z parkow lasow ma gorsze prawa od psow kotow jest pedzony z Kosciolow rowniez przez nakazujacych biskupow ale ida wybory wiec pomachac krolikom marchewka na sznurku takich obostrzen nie ma chocby u niemcow nigdzie za wyjatkiem wlochow bo tam papiestwo i tu jesst zwiazk wyznaniowy medialnie bedziemy karmieni trumnami bysmy na koncu doslownie padli ze strachu na widok sasiada brata siostry sam widok zarazy smierci i grobowej telewizji jak oni nas nienawidza i to zgodnie z opozycja ktora tez nas oglupia w celu dobrej sprzedazy a kupcow jest wielu
1 miesiąc temu / jan
 
Za późno... 4 lata oszukiwania wystarczy.
1 miesiąc temu / moher onuca
 
A kiedy zostanie wprowadzona ustawa antypedofilska o tym się właśnie mało mówi więcej mówi o ustawie antyaborcyjnej a zapomina się o osobach molestowanych a są politycy którzy wypowiadają się z pogardą o osobach molestowanych proponują legalizację pedofilii .
1 miesiąc temu / molestowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.