DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

To już pewne. Theresa May zrezygnuje z pełnienia funkcji szefa brytyjskiego rządu

To już pewne. Theresa May zrezygnuje z pełnienia funkcji szefa brytyjskiego rządu
Fot. Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Theresa May potwierdziła doniesienia medialne dotyczące jej rezygnacji z funkcji premiera brytyjskiego rządu. Jak ogłosiła, stanie się to już 7 czerwca.

 

Ta deklaracja nie zaskoczyła brytyjskich komentatorów, którzy spodziewali się takiej decyzji premier May. Wskazywali oni na coraz mocniejsze naciski członków Partii Konserwatywnej w kwestii zmiany lidera.

 

- To dla mnie jasne, że w najlepszym interesie Wielkiej Brytanii jest wyznaczenie nowego premiera, dlatego ogłaszam dziś, że zrezygnuję z pełnienia funkcji premiera 7 czerwca – ogłosiła May.

 

Rezygnacja dotyczyć będzie nie tylko funkcji szefa brytyjskiego rządu, ale również przewodniczenia w Partii Konserwatywnej. Urząd premiera przejmie nowy szef torysów. Jego najpilniejszym zadaniem będzie rozwiązanie kryzysu dotyczącego brexitu. Są oczekiwania, że ostateczne rozwiązanie winno być wypracowane przed aktualnie wyznaczonym na koniec października terminem opuszczenia struktur UE przez Wielką Brytanię.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-05-24 11:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czuję ulgę że ta- podobno- wychowanka jezuitów wreszcie zrezygnowała. Jej arogancja i desperacka zajadłość były straszne. Modlę się o drugie referendum w sprawie brexitu, do którego May za wszelką cenę nie chciała dopuścić. Mówię krótko: jestem zdecydowanie za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Nie z powodu miłości do tej ostatniej, tylko dlatego że jest to dla Polski z wielu powodów korzystne. Ideologiczne rozważania o Eurokołchozach i Rodszyldach w tej sprawie mnie nie interesują. Brexit wzmacniałby Antypolskie Niemcy i Rosję. A jeżeli Unia w ogóle sama się rozpadnie to też płakać nie będę. Grunt żeby Polska będąc w Unii nie była słaba, ani osamotniona.
5 miesięcy temu / to tyle
 
Modlimy się za Mises Teresę May ,wszyscy geografowie polscy z wyjątkiem ślaskich oni ciągle na mapach III Reichu i dokumentach Furrera ,nam do Europy się nie spieszy
5 miesięcy temu / Derek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.