DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

To już pewne: niemiecka prasa kłamała o wydarzeniach w Chemnitz

To już pewne: niemiecka prasa kłamała o wydarzeniach w Chemnitz
Protesty w Chemnitz, fot. REUTERS/Matthias Rietschel

Niemieckie media kolejny raz dowiodły skrajnego braku obiektywizmu i ulegania lewicowej propagandzie. Przez ponad tydzień niemal wszystkie największe tytuły kolportowały doniesienia, według których w saksońskim mieście Chemnitz podczas antyimigranckich protestów dochodziło do „polowania na uchodźców”. Pisano wręcz o „pogromach” i rzekomym wylewaniu się na ulice olbrzymiej nienawiści.

 

Problem w tym, że nie było na to dowodów. W sieci kursowało jedno krótkie nagranie mające rzekomo potwierdzać taki fatalny przebieg wydarzeń. Można było na nim zobaczyć, jak do grupy spokojnie spacerujących chodnikiem niemieckich mężczyzn podchodzi dwóch ciemnoskórych młodzieńców. Wywiązuje się krótka rozmowa – słowa są niezrozumiałe, zakończona „pogonieniem” obu uchodźców przez wysokiego, łysego Niemca. Oprócz nagrania tego jednego agresywnego zachowania, pozbawionego zresztą całego kontekstu, nie było innych dowodów na rzekome „pogromy”. Rozmaite organizacje związane z lewicową ekstremą rozprzestrzeniały jednak nagranie, twierdząc, że neonaziści „polowali” w Chemnitz na imigrantów. Media zupełnie bezkrytycznie powielały te doniesienia.

 

Teraz wypowiedział się sam premier Saksonii, Michael Kretschmer, polityk CDU, do sił antyimigranckich nastawiony zresztą bardzo krytycznie. Jak podkreślił, w Chemnitz nie doszło do pogromów, nie było też „polowań”, nie można wreszcie mówić o wylewaniu się na ulice nienawiści. Mówiąc krótko: niemiecka prasa bezczelnie kłamała. I to mimo tego, że lokalne media w samym Chemnitz donosiły tuż po ubiegłotygodniowych protestach, że propaganda lewicowych aktywistów nie ma niczego wspólnego z prawdą, o czym pisał już portal pch24.pl (zobacz tutaj).

 

Kontekstem całej sprawy jest mord, jakiego pod koniec sierpnia imigranci z krajów arabskich dokonali na 35-letnim Niemcu podczas festiwalu miejskiego w Chemnitz. W odpowiedzi na zbrodnię na ulice miasta wyszły tysiące ludzi, protestując przeciwko polityce rządu kanclerz Angeli Merkel. Jak się okazało, morderca był już karany za akty przemocy i posiadanie narkotyków, nie miał prawa do azylu w Niemczech i powinien zostać odesłany do Rumunii, skąd przyjechał do RFN. Państwo niemieckie nie przeprowadza jednak niemal żadnych deportacji, tolerując obecność nielegalnych uchodźców, w tym przestępców, w swoich granicach.

 

Takie osoby bardzo często stają się recydywistami, ale władze reagują dopiero wówczas, gdy dochodzi do krwawych zbrodni; incydenty niekończące się śmiercią Niemców puszczają uchodźcom płazem. Na protestach w Chemnitz wykrzykiwano hasła przeciwne przyjmowaniu uchodźców, co stało się okazją do potępiania demonstracji jako ksenofobicznych, rasistowskich i neonazistowskich. W istocie policja odnotowała kilka wypadków stosowania symboliki faszystowskiej (choćby tak zwane pozdrowienie hitlerowskie), ale nietrudno o to w kilkutysięcznym tłumie, w którym obecni byli także tak zwani ultrasi piłkarscy. Tymczasem większość mediów i polityków zamiast o narastającym problemie imigranckiej przemocy skupia się wyłącznie na straszeniu zagrożeniem „prawicowym” ekstremizmem.

 

Źródła: sueddeutsche.de, pch24.pl

Pach


DATA: 2018-09-08 09:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A kiedy prasa niemiecka pisała prawdę?To,mimo tzw denazyfikacji,nieodrodni uczniowie Gebbelsa.Ordnung muss sein,ale tylko taki jaki odpowiada ichniej lewicy wywodzącej się z FDJ.
ponad 1 rok temu / alle
 
Do AnKa. Ci, którzy wyjeżdżali do tzw. rajchu (najwięcej w latach 80.) uważają się się za bardziej niemieckich jak sami Niemcy. A i tak Niemcy uważają takich za "gorszy sort"
ponad 1 rok temu / irtur
 
Nie tylko Niemcy mają wyprane mózgi. Polka mieszkając od ok. 10 lat w Niemczech porównała mojego męża ( co tu dużo mówić: smakosza napojów wysokoprocentowych!), Polaka, pracującego i mieszkającego w Polsce do "uchodźców". Stwierdziła również, że on, tzn mój mąż nic wnosi do kultury europejskiej w przeciwieństwie do "uchodźców" z Afryki. Hym ... to to mają w głowach sami Niemcy ?
ponad 1 rok temu / AnKa
 
Ostatnio stwierdzam, ze chyba już nie jestem w stanie normalnie rozmawiać z Niemcami. Ich poziom wyprania mózgów poprawnoscia polityczna powoduje, ze zwykle rozmowy sa pozbawione jakiejkolwiekwymiany emocjonalnej a przez to splycaja sie do wyłącznie werbalnych komunikatow.
ponad 1 rok temu / zzz
 
Polska kiedyś Niemców uratowała przed komunistyczną zarazą, za zatrzymała pochód Sowietów na Zachód. Dziś Niemcy są w rozsypce. To kwestia czasu, gdy lewicowo - ateistyczne elity udowodnią konformistycznie nastawionym Niemcom, gdzie raki zimują. Niechlubną rolę w promowaniu zła, pod płaszczykiem dobra odgrywają hierarchowie niemieccy dotknięci modernistyczną zarazą.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.