DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

To już pewne – Francja będzie karać przeciwników aborcji. Obrońcy życia protestują

To już pewne – Francja będzie karać przeciwników aborcji. Obrońcy życia protestują
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.3D4Medical.com /FORUM

16 lutego francuskie Zgromadzenie Narodowe ostatecznie przyjęło ustawę pozwalającą karać za obronę życia w internecie. Teraz twórcy portalów pro-life będą zagrożeni karą do 2 lat więzienia i grzywną w maksymalnej wysokości 30 tys. euro.

 

Minister ds. kobiet Laurence Rossignol twierdzi co prawda, że obrońcy życia mogą wyrażać własne zdanie pod warunkiem, że jasno określą „kim są, co robią i czego chcą”, ale administracyjne zakneblowanie przeciwników aborcji stało się faktem. Jest to kolejny przejaw cenzury i ograniczania prawa do debaty.

 

Możliwość przeprowadzania aborcji wprowadzono we Francji w 1975 r. jako „mniejsze zło”. Z czasem owo zło stało się „prawem kobiet”, a nawet „prawem fundamentalnym”. Przyjęcie takiej zgubnej filozofii miało jednak dalsze skutki: skoro jest to prawo „fundamentalne”, to należy go „bronić”, a że „nie ma wolności dla wrogów wolności” – jak mawiał Saint Juste – to krytycy tego prawa stają się przestępcami. Tak właśnie powstał zakaz aktywności pro-life w internecie.

 

Aborcja we Francji jest całkowicie legalna do 12. tygodnia ciąży. W późniejszym okresie życia nienarodzonego dziecka można je zabić, jeśli ciąża stanowi poważne zagrożenie trwałego uszczerbku na fizycznym lub psychicznym zdrowiu matki lub jeśli dziecko jest nieuleczalnie chore, tj. cierpi na określone choroby. Rocznie zabija się nad Sekwaną już 220  tys. nienarodzonych dzieci.

 

Lewicowi krytycy ruchów pro-life uważają, że ich działalność wywołuje w kobietach poczucie winy i zabiera im „wolność wyboru”. Stąd pomysł, by zapewnić wyłączność informacyjną dla oficjalnych portali rządowych, choć te aborcję banalizują.

 

Deputowana Frontu Narodowego Marion Marechal-Le Pen zwróciła uwagę na to, że socjalistyczny rząd przypisał sobie prawo do decydowania o tym, które informacje są prawdziwe, a które nie, co nie powinno leżeć w kompetencjach władzy. Dla przykładu na oficjalnej stronie rządowej znalazła się informacja, że „nie istnieją żadne fizyczne lub psychiczne skutki aborcji”, co jest dalekie od stanowiska wielu naukowców i lekarzy.

 

Jeszcze dalej poszło stowarzyszenie Alliance Vita, które postanowiło wystąpić do sądu administracyjnego przeciw „niedokładnym i nieobiektywnym” informacjom na stronach internetowych francuskiego ministerstwa zdrowia. Zdaniem stowarzyszenia to właśnie strony rządowe stosują dezinformację w sprawie aborcji i jej skutków. Alliance Vita zostało założone w 1993 roku przez związaną z chadecją deputowaną Christine Boutin.

 

Do odwołania dołączono nawet filmik wyprodukowany przez ministerstwo, w którym pada pytanie: „Czy istnieją jakieś skutki psychologiczne aborcji?” oraz „naukowa” odpowiedź ginekologa: „nie ma długotrwałych psychologicznych następstw aborcji”. Powołując się na naukowe raporty i opracowania „Alliance Vita” udowadnia, że jest inaczej i zarzuca rządowi, że to właśnie jego strony internetowe wprowadzają kobiety w błąd.

 

Niedokładności na proaborcyjnych stronach ministerstwa zdrowia jest zresztą więcej. Skierowanie całej ustawy do oceny Rady Konstytucyjnej zapowiadają też deputowani Partii Republikanie.

 


Bogdan Dobosz
 


DATA: 2017-02-18 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spokojnie, nie muszę nigdzie lecieć. Zarówno dokonujący morderstw niewinnych dzieci, jak i zachwalający te morderstwa, będą mieli wymierzoną sprawiedliwą karę za zbrodnie karalne. Wszystko w swoim czasie, poczekaj cierpliwie. A przymusowe badania i obserwacje proponujesz dlatego bo potrafię to czego ty nigdy nie będziesz potrafił, czyli logicznie wnioskować na podstawie powszechnie uznanych definicji? No cóż, tego rodzaju opinię można porównać do opinii pacjenta psychiatryka który obserwując ludzi "za kratami", czyli na zewnątrz psychiatryka, uważa że powinno się ich zamknąć, obserwować i badać. W związku z tym, to naprawdę normalne że właśnie tak skomentowałeś coś czego bezsilnie nie potrafisz obalić, kłamliwy gawędziarzu uporczywie odrzucający prawdę :-D :-D :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: to na co czekasz? Leć do prokuratora i sądu bo to przecież zbrodnia karalna. Tylko nie zdziw się jak dostaniesz przymusowe skierowanie na badania i obserwację. A może już jesteś na takiej obserwacji? Nie zdziwiłbym się :-D :-D :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Brawa dla nich, a we Francji rasa biała stanowi mniejszość :) wierzcie dalej w brednie,a Araby będą w tym czasie robić po 10 dzieci :D a białe kobiety po 10 aborcji haha szybka droga do zagłady rasy białej we Francji - plan działa, a nawet lepiej
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Morderstwo to zabójstwo spełniające co najmniej jeden z kilku warunków. Zabójstwo aborcyjne spełnia dwa. 1) Jest popełniane ze szczególnym okrucieństwem, ze względu na techniki zabijania dziecka: BEZ ZNIECZULENIA jest ono rozszarpywane, wypalane, bądź zagłodzone czy wychłodzone na śmierć w razie gdy urodzi się żywe. 2) Jest popełniane w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, gdyż ofiara zabójstwa jest całkowicie bezbronna i niczemu nie jest winna. Poza tym, już sam fakt że ofiarą jest dziecko zasługuje na szczególne potępienie, ale tego jako dno moralne nie pojmiesz, skoro dziecko uważasz tylko za "osobnika gatunku homo sapiens we wczesnym stadium rozwoju". Nie znając definicji morderstwa, a wypowiadając się na ten temat, kolejny raz potwierdzasz że jesteś ignorantem. A zarzucając mi bez podania dowodów kłamstwo, kolejny raz potwierdzasz że uważasz sam siebie (bo to przecież wynika z twojej chorej teorii) za kłamliwego gawędziarza :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: znowu kłamiesz. Aborcja to zabójstwo osobnika gatunku homo sapiens we wczesnym stadium rozwoju a nie morderstwo. Nawet KK tego tak nie określa w swoich kanonach i potwierdza to obowiązujące w Polsce prawo. Co jeszcze chorego wymóżdżysz?
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Ot choćby prawdę związaną z tematem tego artykułu: aborcja to jest morderstwo dziecka. Przecież dlatego w swoich fantasmagoriach dokonujesz projekcji, na obrońców tej prawdy, twoich cech: nieudolnego oszustwa i jeszcze bardziej nieudolnej manipulacji :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.