DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

To już koniec Milicji Obywatelskiej w Policji? MWSiA planuje porządki w szeregach

To już koniec Milicji Obywatelskiej w Policji? MWSiA planuje porządki w szeregach
Jaroslaw Zielinski fot. Anatol Chomicz / FORUM

Nawet kilkuset funkcjonariuszy, których korzenie sięgają Milicji Obywatelskiej, ma od końca roku stracić kierownicze stanowiska w Policji. Porządki zaplanowane przez MSWiA mogą jednak spalić na panewce, gdyż resort może mieć problemy z uzasadnieniem swoich decyzji.

 

Według ustaleń RMF FM, decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, od nowego roku kierownicze stanowiska ma stracić nawet kilkuset funkcjonariuszy. Chodzi o policjantów pełniących kierownicze funkcje, a którzy swą służbę rozpoczęli przed 1989 rokiem.

 

O takich planach poinformował Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA, podczas spotkania z zarządem Policyjnych Związków Zawodowych i Komendantem Głównym. Swoje posady mogą stracić komendanci, ich zastępcy, a także naczelnicy wydziałów we wszystkich jednostkach w kraju.

 

Według rozgłośni plany MSWiA mogą być trudne do zrealizowania, bo trudno będzie znaleźć podstawę prawną, na której taka decyzja zostałaby oparta. „Dlatego wszystko może się skończyć na ustnie wydanych poleceniach dla szefów poszczególnych jednostek policji” – informuje rmf24.pl.

 


Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2016-10-11 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma funkcjonariusza bez korzeni w milicji. Po 1989r przyjmowano tam wyłącznie pociotkow i przyjaciól byłych UBowcow i milicjantów. Ciąglość pokoleniowa byc może nie obejmuje tylko stójkowych. To kolejna akcja dla zyskania poparcia przez niekumatych.
ponad 2 lata temu / milicjant
 
Teraz to już "po ptokach". Przecież ci funkcjonariusze z korzeniami w MO zaraz będą na emeryturach (w ogóle jeszcze tacy pracują?). Poza tym nowy "narybek" wcale nie jest lepszy, jeśli nie gorszy. Teraz jest nie tylko SB, lecz co najmniej kilka poważnych agentur do wyboru, które TW poszukują najczęściej wśród polityków i właśnie w służbach mundurowych. Wg mnie poziom moralny dzisiejszej policji też nie jest wcale lepszy od tego w MO czy ORMO. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Kolejna zmyła, dla pijaru, efektu pod publiczkę. PiS to partia antynarodowa, antykatolicka, antypolska! Gdzieś mają Polskę i obywateli!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
@zbulwersowany: ma być, ale nie będzie. PiS "nie będzie rozbudzał emocji społecznych" i podobnie jak zachował "kompromis aborcyjny", tak zachowa "kompromis milicyjny".
ponad 2 lata temu / r
 
1) O kilkadziesiąt lat za późno. 2) Milicja to była zbrodnicza zorganizowana grupa przestępcza i wszystkich milicjantów powinno się aresztować i rozliczyć. 3) Kiedy zostaną ukarani przestępcy w policji a ofiary bezprawia dostaną odszkodowania? Kiedy sądy przestaną zamiatać pod dywan przestępstwa funkcjonariuszy państwowych?
ponad 2 lata temu / hwdp
 
Wszystko czas przyszły : ma być, będzie ... Minął już rok i nic się nie dzieje z oczyszczaniem stajni Augiasza.
ponad 2 lata temu / zbulwersowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "46574"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.