DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"kto idzie za Chrystusem to musi umrzeć, ponieść ofiarę" - czyli co, każdy kto nie umiera męczeńsko ten nie idzie za Chrystusem?
ponad 1 rok temu / do Mirek
 
"Iść z Chrystusem..." czyli obok a nie za Chrystusem... Bo wiadomo, kto idzie za Chrystusem to musi umrzeć, ponieść ofiarę, a obok... To może spokojnie stać obok krzyża... Chrystus wzywał by iść za Nim a nieobokNiego...
ponad 1 rok temu / Mirek
 
"Bardzo podobne" to bardzo mylące określenie. Wg protestantów Chrystus obecny jest tylko podczas nabożeństwa(czy jak oni tam nazywają te swoje pseudomsze), a po nim nagle znika. Ponadto nie wierzą w katolickie sakramenty. W jaki więc sposób miałby heretyk przyjąć Ciało Pańskie? W stanie grzechu ciężkiego? Jak ci, którzy obrażają Najświętszą Maryję Pannę i świętych mieliby być godni? Jakiekolwiek wyjątki i sytuacje zagrożenia życia, w których niekatolik mógłby przyjąć Ciało Chrystusa, dotyczą jedynie prawosławnych i innych chrześcijan wschodnich.
ponad 1 rok temu / /do Roba
 
Nie wiem w czym tu jest problem skoro kościoły protestanckie mają własne nabożeństwa , jest pastor , rada starszych , biskup.Najważniejsze pamiątka śmierci Pana Jezusa (komunia św.) raz w miesiącu - dzielenie się chlebem i winem przez osoby wierzące po chrzucie św.
ponad 1 rok temu / Neutralna
 
Niemcy przeciw każdej jedności, bo ich ciągoty do hegemonii są widoczne na wszystkich płaszczyznach.
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 
Artykuł zawiera błąd podstawowy. Musimy zrozumieć że w Niemczech protestanci to głównie luteranie będący w radzie ekumenicznej. Mają oni bardzo podobne rozumienie Eucharystii. Aby uczciwe pisać o tym problemie, należy zbadać ten kontekst.
ponad 1 rok temu / Rob
 
Święty Boże, Święty Mocny zmiłuj się nad nami. Apokalipsa?
ponad 1 rok temu / Calineczka
 
Od Kościoła postępowego, takiego z komunikującymi protestantami, rozwodnikami, homoseksualnymi małżeństwami, kapłankami itd. oddzieli się mała grupa katolików (lefebryści itp.), którzy będą stanowili odpowiedź "tak" na pytanie Chrystusa: "Czy Syn Człowieczy znajdzie jeszcze wiarę, gdy przyjdzie?"
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Frondo: wstyd pomyśleć? To tylko konsekwentne kroki w nadanym przez m.in.JPII kierunku. Uczniowie okazali się pojętni, nic więcej i nic mniej. Ich deklaracje są prawdziwe, są jego wiernymi uczniami. Przestrogi ?Obyśmy nie obudzili się zbyt późno? są spóźnione, już jest za późno, a większość się nie obudziła?. To są właśnie dni w czasie, który trzeba określić ? za późno?. Już się stało. Reszta to następstwa.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
"Stwierdzono w nim, że ci protestanci, którzy pragną przyjmować wspólnie ze swoim katolickim małżonkiem Komunię świętą, mogą to robić, o ile podzielają katolicką wiarę w Eucharystię" - wiara katolicka to również Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny i jest to dogmat wiary katolickiej.
ponad 1 rok temu / anonimowy galeon
 
Szatan już tak bardzo wkroczył do Kościoła. Powrót Jezusa na ziemie jest bardzo bliski. Musimy się modlić za tych biednych grzeszników żyjących w kłamstwie. Z Panem Bogiem!
ponad 1 rok temu / Ania
 
Potrzeba nam biskupów i kapłanów, którzy zrobią to, czego kiedyś dokonał św. Atanazy.
ponad 1 rok temu / Taki jeden
 
Boże,zmiłuj się nad nami..
ponad 1 rok temu / Ania
 
Te wszystkie dyskusje, artykuły mówią jedynie o doczesnych skutkach takich wyborów i decyzji. Kiedyś tacy kardynałowie i biskupi byliby ekskomunikowani, to samo tyczy polskich parlamentarzystów, którzy nie potrafili się zmierzyć w prawdzie z problemem tzw. aborcji eugenicznej. Przestroga Fatimy, że wielu ludzi się potępia dla wielu duchownych i świeckich jest bez znaczenia. A naiwna wiara wielu wiernych i duchownych, że piekło jest puste dowodzi tylko jednego, że nie wierzą słowom Pana Jezusa w tej materii, lecz własnej, często klamliwej projekcji wieczności.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
"To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę". 25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: "Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę". 26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. 27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. 28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło. 1 KOR 11
ponad 1 rok temu / Januariusz
 
Protestant może przyjmować komunię o ile podzieli katolicką wiarę w eucharystię. Przecież istota protestantyzmu, to między innymi nie podzielanie katolickiej wiary w eucharystię. Protestant, który by podzielił katolicką wiarę , przestał by być protestantem. Za tym idzie następna kwestia. CO ze spowiedzią i stanem łaski uświęcającej? Protestant nie uznaje spowiedzi. Protestant nie uznaje sakramentów katolickich.
ponad 1 rok temu / lol
 
No, znowu będą wytyczne z cyklu "jesteśmy za a nawet przeciw".
ponad 1 rok temu / ma
 
Brakuje nam biskupów na miarę kard. Hozjusza - nie te czasy, nie ten format, nie ta klasa i nie ta odwaga. Wstyd pomyśleć, że cały polski Episkopat deklaruje się jako uczniowie Jana Pawła II...
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.