DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

To jest wojna. Zatrzymanie aktywisty LGBT mogło stanowić zagrożenie dla policjantów

To jest wojna. Zatrzymanie aktywisty LGBT mogło stanowić zagrożenie dla policjantów
fot. YouTube / Mat Szach

Zatrzymania tęczowego aktywisty Michała Sz. dokonano na Krakowskim Przedmieściu, a nie – jak zakładano na początku – na ul. Solec. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, zgromadzony tam tłum aktywistów LGBT stanowił zagrożenie dla funkcjonariuszy.

 

Wczoraj doszło do zadymy pomiędzy aktywistami LGBT+ a policją podczas protestów wobec zatrzymania Michała Sz. (określającego się jako kobieta o pseudonimie Margo), który pobił działacza pro-life, zdewastował furgonetkę Fundacji PRO-Prawo do Życia, oraz sprofanował pomnik Chrystusa pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu.

 

 

Policja chcąc dokonać czynności operacyjnych napotkała na swojej drodze tłum kilkudziesięciu aktywistów LGBT nie zgadzających się z działaniami sądu i prokuratury. Dlatego też, do zatrzymania Michała Sz. doszło na Krakowskim Przedmieściu, a nie na ul. Solec, pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii, jak zakładano wcześniej.

 

„Biorąc pod uwagę tłum i siły jakimi dysponowaliśmy, zatrzymanie tej osoby na ul. Solec mogło stanowić realne zagrożenie dla policjantów” – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. „Analizujemy wszystko, ale przede wszystkim siły i środki. Biorąc pod uwagę tłum i siły jakimi dysponowaliśmy, zatrzymanie tej osoby mogło stanowić realne zagrożenie dla policjantów, bowiem przy tego typu sytuacjach należy spodziewać się również prowokacyjnego zachowania ze strony tłumu” - podkreślił.

 

 

Zaraz po wprowadzeniu Michała Sz. do radiowozu, kilku rozwścieczonych aktywistów zaatakowało pojazd, m.in. skacząc po nim. „To pokazuje, że słusznym było to, że czynności na ulicy Solec nie zostały podjęte, bo wtedy moglibyśmy mówić o rannych policjantach” – ocenił.

 

 

Podczas piątkowej homozadymy próbowano ponownie sprofanować pomnik Chrystusa. Tym razem skutecznie interweniowała policja.

 

Źródło: tvp.info
PR

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-08 10:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Cyraniusz, proszę darować sobie takie szantaże emocjonalne i proszę mnie nie obrażać.
1 miesiąc temu / Elżbieta
 
To policja nie ma pałek, gazu, armatek wodnych, aby rozgonić to całe towarzystwo? Chcecie zachodniej demokracji to wystarczy zobaczyć jak francuska policja rozprawia się z demonstrantami. Może czas z nich wziąć przykład.
1 miesiąc temu / Ignis
 
@Elżbieta - oddając głos nieważny popchnęłaś polskie dzieci pod autobus LGBT, na szczęście tacy ludzie jak ja to uniemożliwili. Dezercja na wojnie jest zdradą.
1 miesiąc temu / Cyraniusz
 
Na filmie widać,iż aktywiści LGBT+ to jeszcze "nieopierzone żółtodzioby" kto im tak w głowach namieszał i nimi się bawi i steruje?
1 miesiąc temu / t
 
@czytelnik, rozumiem że popierasz te wszystkie parady zboczeńców, którzy demoralizują nasze dzieci i rodziny, poczytaj trochę książek historycznych, wtedy zmienisz zdanie na ten temat
1 miesiąc temu / jula
 
Policja obecnie stała się narzędziem politycznym, zamiast bronić obywateli broni interesu partii, czy czegoś to nam nie przypomina?
1 miesiąc temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.